Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.

Problemy z zasięgiem LTE


Poziom 18, Badacz Przestworzy
  • 41
  • 79
  • 0

Problemy z zasięgiem LTE

Do tego jeszcze chciałbym wspomnieć, że długość zależy prawdopodobnie gdzie montuję, nie mam kontaktu na strychu co powoduje, że musialbym przeprowadzic kabel jakos inaczej. Spróbuję się z kimś skontaktować w sprawie jego zamontowania i dam znać.


Poziom 42, Mistrz Międzygalaktyczny
  • 18338
  • 52434
  • 702

Problemy z zasięgiem LTE

@magiq anteny montuje tam, gdzie możesz uzyskać najsilniejszy sygnał. Jeżelj masz informacje, że są użytkownicy korzystający z reporterów, to mogą wystąpić kłopoty w korzystaniu z BTS-a. Proponuję to zgłosić, bo takie korzystanie z reporterów jest nielegalne, natomiast nielicencjonowany sprzęt może powodować zakłócenia.


Poziom 20, Odkrywca Przestworzy
  • 149
  • 659
  • 4

Problemy z zasięgiem LTE


@slav72napisał(-a)

Odległość to jedno, a drugie czy po drodze nie ma przeszkód. 


Dobrze piszesz, nawet na wyższych pasmach jak np. LTE 2100/2600 da radę mieć stabilne połączenie nawet przy odległościach rzędu 10 km, kwestia przeszkód terenowych. W polu, za miastem 7 km od stacji (widać ją całą bez przeszkód) na LTE 2600 na samym telefonie uzyskuje wynik 80/25 Mb/s.

 

Dla przykładu byłem 2 dni temu w terenie dość górzystym, skąd widać miasto oddalone o 15 km, zalogowało mnie do stacji w tym mieście na LTE 2100 na samym telefonie bez anten zewnętrznych (Samsung Galaxy A51 2017), uzyskałem taki wynik https://www.speedtest.net/result/a/7562080453 po uploadzie widać, że sygnał słaby, bo download w porządku a upload kiepski, z routerem "domowym" i anteną zewnętrzną pewnie i upload byłby bardzo dobry. 


Poziom 38, Pomocnik Międzygalaktyczny
  • 7197
  • 29458
  • 270

Problemy z zasięgiem LTE

@magiq  jaki dylemat?, po prostu jeżeli masz możliwość montażu tu i tu to wybieraj miejsce gdzie masz lepszy odbiór, a skoro komin to podejrzewam że będzie również wyżej niż na balkonie.


Poziom 21, Odkrywca Przestworzy
  • 407
  • 1046
  • 7

Problemy z zasięgiem LTE

@magiq najkrótszy to ma 5m.  link 


Poziom 30, Pasjonat Galaktyczny
  • 1178
  • 2452
  • 70

Problemy z zasięgiem LTE

@magiq 

 

Pobierz aplikację NetMonster - służąca do prostej diagnostyki sieci. Na podstawie odczytanych parametrów i wykresów znajdziesz optymalne miejsce na antenę. 

 

Czym krótszy kabel tym lepiej - oczywiście. Moja rekomendacja dotyczyła modelu anteny a nie długości kabla 🙂.


Poziom 18, Badacz Przestworzy
  • 41
  • 79
  • 0

Problemy z zasięgiem LTE

Szukałem na internecie, ale nie wiem gdzie mogę zgłosić tą sprawę. Prezentuje się bardzo dobrze. Jedyne co mogę powiedzieć to, że las i wzmacniacze powodują zakłócenia. Do sprawdzania dBi używałem HManagera. Najlepiej jest na strychu.

 

 

______________

Scalone wpisy - Rafał


Poziom 18, Badacz Przestworzy
  • 41
  • 79
  • 0

Problemy z zasięgiem LTE

Niestety... Moi domownicy nie zgadzają się na instalację anteny na kominie. Musialbym zainstalować ją jednak na balkonie, ale na nim nie odbieram LTE1800 i LTE2100. Zastanawiam się nad zakupem mocniejszej anteny w takim razie. https://www.dipol.com.pl/antena_trans-data_lte_kyz_10-10_mimo_10_m_przewodu_z_wtykiem_sma_A741024.ht...

Co sądzicie?


Poziom 38, Pomocnik Międzygalaktyczny
  • 7197
  • 29458
  • 270

Problemy z zasięgiem LTE

@magiq  jest jeszcze opcja jakiegoś pionowego masztu mocowanego do barierki na balkonie, wtedy antena będzie wyżej, nawet 1,5 metra wyżej robi różnicę. 


Poziom 18, Badacz Przestworzy
  • 41
  • 79
  • 0

Problemy z zasięgiem LTE

Będzie najwyżej jak się da. Ale co z tą anteną w takim bądź razie?