Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.

Problemy z zasięgiem LTE


Poziom 18, Badacz Przestworzy
  • 41
  • 79
  • 0

Problemy z zasięgiem LTE

Witam forumowiczów 👋

Dzisiaj przychodzę problemem dotyczącym zasięgu. Od około 15 lat (czas od kiedy tu mieszkamy) zmagamy się ze słabym zasięgiem. Nikt z tym nic niestety nie zrobił. Ostatnio zainteresowały mnie owe "popularne" Tajfuny II od SignaFlex na new-electric.pl. Poczytałem i stwierdziłem, że to bez sensu. Prosto mówiąc - okłamują ludzi, fałszywa reklama. 

 

Poszukałem troche i stwierdziłem, że dobrym pomysłem byłaby antena od dipola (tu macie linka: https://www.dipol.com.pl/antena_atk-log ... 054_10.htm) chciałbym połączyć ją z routerem B525 od Huawei. Mieszkam w Kosobudz, 66-220, Lubuskie i chciałbym celować na nadajnik o częstotliwościach LTE800,1800,2100. w Toporowie oddalony o ok. 3,7km ode mnie. Aktualnie jedyne co odbieram to LTE800, które stojąc na 1 piętrze osiąga 13Mbps pobierania, 4Mbps wysyłania. Natomiast na "2 piętrze", czyli na strychu osiąga 11Mbps pobierania, 6Mbps wysyłania. Jestem w stanie odebrać LTE2100 na 1 kresce, lecz nie da się wykonać speedtesta. Uzyskałem również LTE1800 na 0 kreskach zasięgu. Kiedy wyniosłem router na balkon transfer osiągał nawet 21Mbps pobierania. Do tego nie wiem czy antenę/y zamontować na kominie czy na balkonie. 
Za jakiekolwiek rady byłbym wdzięczny, dzięki!

PS Zastanawiałem się również nad tą anteną: https://www.dipol.com.pl/antena_trans-data_lte_kyz_10-10_mimo_10_m_przewodu_z_wtykiem_sma_A741024.ht...

 

 

41 ODPOW. 41

Poziom 30, Pasjonat Galaktyczny
  • 1178
  • 2452
  • 70

Problemy z zasięgiem LTE

@magiq 

 

Bierz w ciemno model Dipola - sprawdzony przez wielu internatów. Kosmos. Ta marka to premium wśród producentów anten. Tu płacisz za jakość.

 

*3 Lata gwarancji.

*Zawsze możesz zwrócić w ciągu 14 dni.

 

Dodatkowo :

W przypadku zasięgu telefonii komórkowej polecam Ci skorzystać z usługi WIFI Calling.

 

 

Jeśli pomogłem oznacz moją odpowiedź jako rozwiązanie. Pozdrawiam.


Poziom 18, Badacz Przestworzy
  • 41
  • 79
  • 0

Problemy z zasięgiem LTE

Pewnie, wezmę. Powiedz mi tylko którą z dwóch podlinkowanych.


Poziom 30, Pasjonat Galaktyczny
  • 1178
  • 2452
  • 70

Problemy z zasięgiem LTE

@magiq 

 

Osobiście wybrałbym ten model :

https://www.dipol.com.pl/antena_atk-log_alp_lte_mimo_2x2_10m_przew_wtyk_sma_800-3000_mhz_A7054_10.ht...

 

Antena ta została przebadana pod kątem deklarowanych parametrów w Katedrze Elektroniki Akademii Górniczo-Hutniczej w Krakowie.

 

 

Jeśli pomogłem oznacz moją odpowiedź jako rozwiązanie. Pozdrawiam.


Poziom 21, Odkrywca Przestworzy
  • 407
  • 1046
  • 7

Problemy z zasięgiem LTE

Z krótszym kablem ja bym wybrał, chyba że musi być dłuższy. 


Poziom 42, Mistrz Międzygalaktyczny
  • 18339
  • 52438
  • 702

Problemy z zasięgiem LTE

@magiq jeszcze dodam umiejscowienie anteny. Zastanawiasz się: komin, czy balkon? Jeżeli balkon masz skierowany w stronę nadajnika, to bez problemu tam zamontuj. Uchroni to od odbioru sygnału z ewentualnych nadajników z tyłu. Warto również przeprowadzić próbę na kominie, bo być może poprawi odbiór sygnału.

Trochę mnie dziwi, że przy odległości ponad 3 km nie łapiesz dobrego sygnału LTE po wyżej 800 MHz. Korzystam z takiego modelu routera i u mnie nawet na LTE 2100 łapie zasięg. Odległość też mam podobną.


Poziom 38, Pomocnik Międzygalaktyczny
  • 7197
  • 29458
  • 270

Problemy z zasięgiem LTE

Odległość to jedno, a drugie czy po drodze nie ma przeszkód. 


Poziom 18, Badacz Przestworzy
  • 41
  • 79
  • 0

Problemy z zasięgiem LTE

Chciałbym wspomnieć, że po drodze jest gęsty las. Może to wpływać na brak sygnału w okolicy. 

 

PS Wiem, że ludzie używają repeaterów niedaleko mnie


Poziom 18, Badacz Przestworzy
  • 41
  • 79
  • 0

Problemy z zasięgiem LTE


@jarynnapisał(-a)

Z krótszym kablem ja bym wybrał, chyba że musi być dłuższy. 


Wezmę najkrótszy 10 metrowy


Poziom 18, Badacz Przestworzy
  • 41
  • 79
  • 0

Problemy z zasięgiem LTE

Mam tutaj dylemat z tym umiejscowieniem, bo tylko w okolicy komina odbierałem LTE2100 i LTE1800, na balkonie niestety nie.