Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.

Problem z rozpoznawania drukarki HP LaserJetP2055dn z Funboxem

ROZWIĄZANE

Poziom 7, Zwiadowca Przestworzy
  • 1
  • 2
  • 0

Problem z rozpoznawania drukarki HP LaserJetP2055dn z Funboxem

Dzień dobry,

 

Orange założył mi na dniach internet światłowodowy wraz z routerem FunBox. Sieć działa szybko i poprawnie. Pojawił się jedynie problem z drukarką HP LaserJetP2055dn, której sieć domowa nie widzi, więc nic nie mogę wydrukowac.

 

Drukarka nie ma WIFI i może być jedynie podłączona kablem ethernetowym z Funbox-em. Może ktoś z Was miał podobny problem i podpowiedziałby mi, jak mam poradzić sobie z konfiguracją drukarki, tak, bym mógł drukować korzystając z WI-FI Funboxa. Dziękuję. Rafal

1 ZAAKCEPTOWANE ROZWIĄZANIE

Rozwiązanie:

Poziom 42, Mistrz Międzygalaktyczny
  • 18339
  • 52438
  • 702

Problem z rozpoznawania drukarki HP LaserJetP2055dn z Funboxem

@ralfszmig sprawdź, jaki numer IP ma nadana drukarka. najlepiej, aby numer IP był z poza przyznawanych po DHCP. Najlepiej, jak by drukarka miała IP 192.168.1.250, lub taki, jak był przyznany poprzednio. Jeżeli ustawisz niwy numer IP, może być konieczność przeinstalowania sterowników w komputerze. Jak już będziesz maił ustawiony IP drukarki, to puść ping, czy na komputerze masz odpowiedź, następnie przeinstaluj sterowniki.

Wyświetl rozwiązanie w oryginalnym poście

4 ODPOW. 4

Poziom 38, Pomocnik Międzygalaktyczny
  • 7197
  • 29458
  • 270

Problem z rozpoznawania drukarki HP LaserJetP2055dn z Funboxem

Anonim

Nie dotyczy

Problem z rozpoznawania drukarki HP LaserJetP2055dn z Funboxem

@ralfszmig  nie każda drukarka zadziała z FunBox, musie mieć sterowniki do obsługi zaszyte, FunBox widzi drukarę w Panelu administracyjnym to sprawdzisz, czy aplikacji Mój Funbox.


Poziom 28, Znawca Przestworzy
  • 1460
  • 7457
  • 55

Problem z rozpoznawania drukarki HP LaserJetP2055dn z Funboxem

Drukarkę podłączasz do FB przewodem sieciowym i na komputerze instalujesz sterowniki a do drukowania z telefonu pewnie jakąś aplikację od HP.

 

Edit: Zrób sobie w menu FB rezerwację adresu dla tej drukarki. Albo ustaw jej adres ręcznie jak radzi @ketrasaArtur 


Poziom 42, Mistrz Międzygalaktyczny
  • 18339
  • 52438
  • 702

Problem z rozpoznawania drukarki HP LaserJetP2055dn z Funboxem

@ralfszmig sprawdź, jaki numer IP ma nadana drukarka. najlepiej, aby numer IP był z poza przyznawanych po DHCP. Najlepiej, jak by drukarka miała IP 192.168.1.250, lub taki, jak był przyznany poprzednio. Jeżeli ustawisz niwy numer IP, może być konieczność przeinstalowania sterowników w komputerze. Jak już będziesz maił ustawiony IP drukarki, to puść ping, czy na komputerze masz odpowiedź, następnie przeinstaluj sterowniki.