Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.

Prędkość transferu danych USB Fun Box 2.0

ROZWIĄZANE

Poziom 11, Tropiciel Przestworzy
  • 6
  • 0
  • 0

Prędkość transferu danych USB Fun Box 2.0

Witam

 

Po podłączeniu nośnika danych do funboxa 2.0 i udostępnieniu go po sieci jako dysk ftp uzyskuję marne transfery pokroju 3-5 MB/s obojętnie czy jest to pendrive (UP 40MB/s D 120 MB/s, dysk zewnętrzny UP 40 MB/s D 40 MB/s) co jest na tyle dziwne gdyż pobierając pliki z internetu uzyskuję 37-40 MB/s

Wszystko jest połączone w sieci domowej po kablu FTP 5E

zmierzona przepustowość sieci na odcinku funbox badany komputer wynosi 800-900 mB/s

 

1 MB/s = 8 mB/s

 

Macie taki sam problem w swoich funboxach? 
Lub ma ktoś pomysł jak to naprawić?

1 ZAAKCEPTOWANE ROZWIĄZANIE

Rozwiązanie:

Pracuję w Orange
  • 356
  • 485
  • 25

Prędkość transferu danych USB Fun Box 2.0

Panowie widze w dyskusję odbiegającą od tematu udeżyli sobie w najlepsze, a autor posta o konkret pytał. 

 

Ten router nie umożliwia lepszych transferów, bazuje na podobnej platformie sprzetowej jak livebox 3 który ma także identyczne wyniki.

Wyświetl rozwiązanie w oryginalnym poście

10 ODPOW. 10
Anonim

Nie dotyczy

Prędkość transferu danych USB Fun Box 2.0

@Ppetel Ja na swoim Asus DSL-AC68U mam około 29 Mb/s a funbox 2.0 leży w szafie. 

Anonim

Nie dotyczy

Prędkość transferu danych USB Fun Box 2.0

Co tu dużo mówić i pisać. Rozwiązanie jest jego.....dobrej jakości router dobrej firmy. Te Orangowskie nie są złe. Ale dla specjalistów i do zadań specjalnych nie zawsze dają radę.

Poziom 11, Tropiciel Przestworzy
  • 6
  • 0
  • 0

Prędkość transferu danych USB Fun Box 2.0

Ja na swoim Switch TP-LINK Easy Smart (TL-SG105E) komputer - komputer mam około 100 MB/s ale chodzi mi konkretrnie o Funbox 2.0 ponieważ nie widzę sensu opisania portu jako USB 3.0, a wydajności coś pomiędzy USB 1 a USB 2

skoro jest to USB 3.0 to coś tu jest nie tak

Anonim

Nie dotyczy

Prędkość transferu danych USB Fun Box 2.0

@Ppetel Masz opis Funbox 2.0

Anonim

Nie dotyczy

Prędkość transferu danych USB Fun Box 2.0

Dla mnie polityka Orange powinna się trochę zmienić - jeśłi klient zdecyduje że na właśną rękę kupuje sobie router to tak jak w przypadku ofert only-sim powinien dostać fajny rabat na Internet stacjonarny. Co do dekoderów - tutaj Orange mógłby dodać do oferty urządzenia wyższej klasy (np. Samsunga) za dodatkową opłatą. To taka moja sugestia, może ktoś kiedyś pójdzie w Orange z takim pomysłem i go zrealizuje, byłoby fajnie.

 


Poziom 21, Odkrywca Przestworzy
  • 181
  • 81
  • 11

Prędkość transferu danych USB Fun Box 2.0

Jak wyżej, należy zakupić prawdziwy router. Możliwe ze ten FB ma faktycznie USB 3.0, ale sam router jest za wolny żeby obsłużyć taką prędkość.

 

Co do oferty bez routera - zamiast rabatu, ja bym wolał o 20% lepszą jakość usługi/obsługi.


Poziom 45, Pionier Misji
  • 32291
  • 36065
  • 1364

Prędkość transferu danych USB Fun Box 2.0

@Anonim: trochę się nie zgodzę z Tobą. Obecnie mamy dwie opłaty za internet, drugą za udostępnienie modemu (w ofertach pakietowych i na ftth póki co w promocji jest za free).

Nie zgodzę się, że oferta bez routera musi być tańsza - zaraz będzie fura niedzielnych informatyków (co widać po forum - przepraszam jeśli kogoś obrażam), którzy kupią byle g.... na jakimś zagranicznym serwisie i będą oczekiwać działania z każdym sprzętem.

Sprzęt dzierżawiony jest o tyle dobry:
1) jeśli ktoś się zna, może sam się w to bawić
2) 90% się nie zna a zyskują łatwą i prostą obsługę wystarczającą na co dzień
3) spójrz na sklepy internetowego ile kosztują routery na FTTH? dobrej klasy sprzęt to 500 zł, zaś fura jest na adsl na 50 zł - myślisz że przeciętny Kowalki zainwestuje 500 zł z własnej kieszeni? nie, będzie oczekiwał działania sprzętu za 50 zł.

Co mi brak to tylko obsługi kart CI czy innych opcji na warunkowy dostęp. Obecnie karty z dekodera nie włożymy byle gdzie.

Pracuję w Orange
  • 356
  • 485
  • 25

Prędkość transferu danych USB Fun Box 2.0

Panowie widze w dyskusję odbiegającą od tematu udeżyli sobie w najlepsze, a autor posta o konkret pytał. 

 

Ten router nie umożliwia lepszych transferów, bazuje na podobnej platformie sprzetowej jak livebox 3 który ma także identyczne wyniki.


Poziom 5, Obserwator Przestworzy
  • 1
  • 0
  • 0

Prędkość transferu danych USB Fun Box 2.0

odświeżam temat, mój funbox 3.0 serwer też maksymalnie zapisuje ftp 5MB/s

 

co więcej firma Orange celowo i z premedytacją użyła w fanbox 3.0 portu usb 2.0 bo po co tam wkładać szybsze skoro router i tak po ftp szybciej nie potrafi 🙂