Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.

Podłączenie drukarki do Huawei b618


Poziom 20, Odkrywca Przestworzy
  • 373
  • 657
  • 4

Podłączenie drukarki do Huawei b618


@robert1234napisał(-a)

Niestety problemu nie rozwiązałem.Wyczyściłem system po funboxe,zresetowałem router do fabryki i nadal to samo.Moim zdaniem to Orange coś namieszało w tych routerach,że nie działaja pewne funkcje a powinny.Otóż router widzi drukarkę bądz np.pena podpiętego pod usb,ale ich nie udostępnia choć wszystkie funkcje są powłączane.Przy próbie wpisania frazy \\198.168.8.1 np w eksploatorze bądz gdy próbuję zmapować dysk sieciowy wywala taki błąd

(tu był obrazek).


A czy Zapora systemu Windows była wyłączana?

Bo na zrzucie widać - u dołu po prawej - że nie była wyłączona Zapora.

Wyłącz ją (pisał o tym @mabud73 w swoim poście) i spróbuj jeszcze raz.

 

Ela


Poziom 12, Tropiciel Przestworzy
  • 16
  • 33
  • 0

Podłączenie drukarki do Huawei b618

Przepraszam nie napisałem,że wyłączałem zaporę zarówno w windowsie jak i ruterze.Zrzut jest w celu pokazania błedu dlatego na nim zapora jest włączona.


Poziom 20, Odkrywca Przestworzy
  • 373
  • 657
  • 4

Podłączenie drukarki do Huawei b618

@robert1234, mam do Ciebie pytania:

1. Czy po wyłączeniu Zapory uruchamiano ponownie system?

2. Na którym poziomie jest ustawiona 'Kontrola konta użytkownika' (Panel sterowania/Konta użytkownika/Zmień ustawienia funkcji Kontrola ....)? Dla przykładu: ja mam ją ustawioną na 3 poziome/3 kresce od dołu. Spróbuj może ustawić to na niższy poziom.

3. Jak są poustawiane opcje w 'Panel sterowania/Centrum sieci i udostępniania/Zmień zaawansowane ustawienia udostępniania/ .... (obecny profil)', oraz w ' .../.../Wszystkie sieci'?

Możesz napisać i/lub podać zrzuty ekranu.

 

Ela


Poziom 12, Tropiciel Przestworzy
  • 16
  • 33
  • 0

Podłączenie drukarki do Huawei b618

Za zaporę odpowiada eset więc po ponownym uruchomieniu komputera zapora włącza się automatycznie musiałbym odinstalować eseta a tego nie będę robił.Kontrolę konta ustawiłem na najniższy poziom.Podłączyłem ponownie ruter funbox i wszystko działa wiec myśle,że ustawienia kompa są dobre.Cały czas skłaniam się do tego,że ten ruter ma zablokowane pewne funkcje przez Orange.Chyba zostanę z drukarką podłączoną do komputera.


2018-12-29.png

Poziom 12, Tropiciel Przestworzy
  • 16
  • 33
  • 0

Podłączenie drukarki do Huawei b618


2018-12-29 (1).png
Anonim

Nie dotyczy

Podłączenie drukarki do Huawei b618


@robert1234napisał(-a)

Próbuję podłączyć drukarkę do routera b618 przeszperałem cały internet-jest tylko jeden film instruktażowy,ale to nie działa.Czy może komuś udało się to zrobić i jak?


@robert1234, czy to ten film? albo na przykładzie FunBoxa, też przydatny filmik?


Poziom 12, Tropiciel Przestworzy
  • 16
  • 33
  • 0

Podłączenie drukarki do Huawei b618

Trochę poszperałem w internecie i nie wiem czy to jest rozwiązaniem-Po aktualizacji Windows 10 Fall Creators Update niestety serwer Samba nie jest już obsługiwany i dysk sieciowy w Huawei B315 nie działa. https ://support.microsoft.com/pl-pl/help/4034314/smbv1-is-not-installed-by-default-in-windows


Poziom 20, Odkrywca Przestworzy
  • 373
  • 657
  • 4

Podłączenie drukarki do Huawei b618

@robert1234, tak, na moje  oczko ustawienia w systemie są poprawne - nie wiem więc, gdzie głębiej szukać rozwiązania problemu. Może w tej Zaporze ESET trzeba jakąś regułę zdefiniować (system przecież pokazuje komunikaty o jakichś zabezpieczeniach)? Nie mam Zapory ESET, tylko Windows Defender. Może ktoś bardziej obeznany pomoże...

Mam Windows 10 1809 i z tego, co zobaczyłam, to jest w nim Samba w wersji 2 i 3, nie ma tylko wersji 1 zainstalowanej. Można włączać i wyłączać Samba (wersje 2 i 3) komendami w PowerShell.

 

Ela


Poziom 20, Odkrywca Przestworzy
  • 373
  • 657
  • 4

Podłączenie drukarki do Huawei b618


Poziom 12, Tropiciel Przestworzy
  • 16
  • 33
  • 0

Podłączenie drukarki do Huawei b618

Te filmiki znam na pamięć i naprawdę robie wszystko tak jak na tych filmikach i nadal wyskakuje mi ten szam błąd co przedstawiłem wcześniej.Dzięki wszystkim za rady,ale mam dość.