Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.

Podłączenie drukarki USB do Routera FlyBox LTE

ROZWIĄZANE
Anonim

Nie dotyczy

Podłączenie drukarki USB do Routera FlyBox LTE

@Kris_Orng poradziłeś sobie sam, wcale to trudne nie było 😉


Poziom 20, Odkrywca Przestworzy
  • 112
  • 338
  • 3

Podłączenie drukarki USB do Routera FlyBox LTE

W rozwiązaniu tego problemie pomijaliśmy jeden wątek/temat - jak uaktywnienie Samby w routerze jest rozpoznawane przez Windows. I to było kluczem do rozwiązania problemu - po wpisaniu w wyszukiwarkę hasła "Samba w Windows 10" znalazłem film, który to wyjaśnia - co prawda opisuje on dołączenie dysku sieciowego, ale w ogólności pokazuje pomysł jak dołączać różne urządzenia sieciowe na bazie serwera Samby. Chciałbym też zwrócić uwagę, że w "Pomocy" serwera można znaleźć instrukcję "Współużytkowanie drukarek USB za pomocą usługi Samba", która w zasadzie  dobrze opisuje proces podłączenie drukarki do sieci, ale pomija uaktywnienie Samby w Windows'ie. Warto też może przekazać ten filmik innym - np @Ela12 przesłała mi link do wątku, w którym ktoś miał taki sam problem jak ja, ale w efekcie odpuścił.

 

 

 


Poziom 20, Odkrywca Przestworzy
  • 373
  • 657
  • 4

Podłączenie drukarki USB do Routera FlyBox LTE

W porządku, @Kris_Orng, dziękujemy za filmik oraz Twój tekst.

W nowszych wersjach systemu Windows 10 SAMBA v.1 jest domyślnie wyłączone, gdyż Microsoft pisze, że ta wersja SAMBA jest niebezpieczna w użytkowaniu, i zaleca użytkowanie SAMBA v.2 i v.3.

Moim zdaniem, nowsze wersje powinny mieć jakąś zgodność ze starszą wersją (nie wiem, czy dobrze wyraziłam się). Tymczasem może tak nie jest.

 

Ela