Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.

Podłączenie drukarki USB do Routera FlyBox LTE

ROZWIĄZANE
Anonim

Nie dotyczy

Podłączenie drukarki USB do Routera FlyBox LTE

Pisałem wcześniej, ten router ma różne wersje oprogramowania, wypada wgrać bez brandu operatora, czyste oprogramowanie, po drugie w linku do elektroda.pl sporo działań ludzie opisują i admin, jak konta nie utworzysz dla drukarki to z udostępniania jej w sieci nici, bez kombinacji to kup router nowy czy używany z AP klient (Punkt Dostępu) byle miał port usb do obsługi drukarki, ten modem/roter co masz jest upierdliwy, trzeba sporo zaparcia by go poskromić, więc albo walczysz dalej albo dodatkowy router za 50zł do 100zł i bez problemów.

Tak na marginesie te adresacje drukarki po IP odpuść, po całości DHCP chwilowo odpuść, bo niepotrzebnie ci mieszają w głowie, ja mam sieciowy sprzęt z kartami sieciowymi tylko, może niepotrzebnie pisałem o tym.


Poziom 20, Odkrywca Przestworzy
  • 373
  • 657
  • 4

Podłączenie drukarki USB do Routera FlyBox LTE


@Kris_Orn napisał(-a)

... tej drukarki nie widzi tzn. przy próbie dodania jej jako \\192.168.1\HP_LaserJet_1200_0 Windows generuje komunikat - nie mogę nawiązać z tą drukarką połączenia .... 


@Kris_Orng - sugeruję się tym co napisałeś wyżej - a próbowałeś 192.168.8 lub 192.168.8.1?

 


Poziom 20, Odkrywca Przestworzy
  • 112
  • 338
  • 3

Podłączenie drukarki USB do Routera FlyBox LTE

@Anonim, bardzo ci dziękuję za kolejne info i namowę, żebym nie odpuszczał - oczywiście nie chcę odpuszczać, ale moja sytuacja jest taka, że muszę podpisać z Orange umowę na internet w ciągu kilku dni - w tej chwili korzystam z Neostrady (LiveBox)  na kablu telefonicznym - w mojej lokalizacji mogą dostarczyć mi tylko 20Mb/s - w praktyce uzyskujesz maksimum 17 Mb/s. Proponują mi FlayBoxsa LTE - i jestem prawie na niego zdecydowany, - udało mi się pozyskać na jakiś czas Router HUAWEI B252 371D, który, jak mi powiedziano, jest odpowiednikiem FlyBoxa - i na tym huawei testuję łącze i drukarkę - jestem blisko stacji nadawczej, więc mam dobry sygnał i uzyskuję średnio 104 Mb/s pobierania (max było 183 Mb/s) i 25 Mb/s wysyłania (max było 45 Mb/s)

Do LiveBoxa mam podłączone 4 urządzenia kablem Ethernetowym i max 3 urządzenia po WiFI i drukarkę sieciową po USB- to samo chciałbym uzyskać z FlayBoxem/HUWAEI - na razie wszystkie urządzania z H działają bez problemów tylko drukarka nie działa - i stąd cały ten ambaras

Anonim

Nie dotyczy

Podłączenie drukarki USB do Routera FlyBox LTE


@Ela12napisał(-a)

@Kris_Orn napisał(-a)

... tej drukarki nie widzi tzn. przy próbie dodania jej jako \\192.168.1\HP_LaserJet_1200_0 Windows generuje komunikat - nie mogę nawiązać z tą drukarką połączenia .... 


@Kris_Orng - sugeruję się tym co napisałeś wyżej - a próbowałeś 192.168.8 lub 192.168.8.1?

 


Jeśli konta nie założy w Samba to nic na komputerze nie znajdzie (drukarki), na początek może pendrive z filmem czy mp3 wpiąć czy dysk, spróbować udostępnić, inna sprawa to Windows 10, bywają problemy ze znajdowaniem udostępnionych zasobów czy urządzeń, po ostatniej aktualizacji musiałem przeinstalować Windows 10 bo udostępnione komputery były niewidoczne i ich zasoby.


Poziom 20, Odkrywca Przestworzy
  • 112
  • 338
  • 3

Podłączenie drukarki USB do Routera FlyBox LTE

@Anonim - co rozumiesz przez założenie konta w Sambie,czy chodzi o dodanie użytkownika

w routerze jak poniżej

 

Uzytkownik.PNG

 

 


Poziom 20, Odkrywca Przestworzy
  • 112
  • 338
  • 3

Podłączenie drukarki USB do Routera FlyBox LTE

@Ela12 - oczywiście jest tam błąd, zawsze było: \\192.168.8.1\ itd

Anonim

Nie dotyczy

Podłączenie drukarki USB do Routera FlyBox LTE


@Kris_Orngnapisał(-a)

@Anonim - co rozumiesz przez założenie konta w Sambie,czy chodzi o dodanie użytkownika

w routerze jak poniżej

 

Uzytkownik.PNG

 

 


Tak o to mi chodzi 😉


Poziom 20, Odkrywca Przestworzy
  • 112
  • 338
  • 3

Podłączenie drukarki USB do Routera FlyBox LTE

Tylko teraz zachodzi pytanie: jak konto w Sambie (założenie nowego użytkownika) a właściwie jego nazwa (w moim przypadku "drukarka") ma powiązanie z zasobem sieciowym, którym jest: \\192.168.8.1\HP_LaseJet_1200_0

Anonim

Nie dotyczy

Podłączenie drukarki USB do Routera FlyBox LTE


@Kris_Orngnapisał(-a)

Tylko teraz zachodzi pytanie: jak konto w Sambie (założenie nowego użytkownika) a właściwie jego nazwa (w moim przypadku "drukarka") ma powiązanie z zasobem sieciowym, którym jest: \\192.168.8.1\HP_LaseJet_1200_0


Te konto jest uniwersalne, dla plików i drukarek, by mieć dostęp do zasobów z komputera, jak go nie utworzysz to czy z przeglądarki czy komputera drukarki czy plików nie zobaczysz.


Poziom 20, Odkrywca Przestworzy
  • 112
  • 338
  • 3

Podłączenie drukarki USB do Routera FlyBox LTE

Eureka - wiem dlaczego windows nie widział drukarki - trzeba po prostu włączyć dodatkowe w funkcje w Windows'ie. Trzeba w oknie "Włącz lub wyłącz funkcje systemu" zaznaczyć "Obsługa udostępnienia plików SMB 1.0/CIFS" patrz jak na zrzucie ekranu. Później w oknie Run/Uruchom wpisać \\192.168.8.1 i od razu wyjdziemy użytkownika, którego ustanowiliśmy w routerze i na udział sieciowy z ikoną drukarki. Klikając tę ikonę uruchamiamy dodawanie sterownika do naszej drukarki sieciowej. Po zakończeniu instalacji sterownika do naszej drukarki sieciowej, ukaże się ona na liście zainstalowanych drukarek.  i oczywiście jest ona gotowa do drukowania.

 


funkcjeW.PNG