Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.

Połączenie urządzeń

ROZWIĄZANE

Poziom 12, Tropiciel Przestworzy
  • 3
  • 4
  • 0

Połączenie urządzeń

Cześć, jestem nowy na forum. Proszę o pomoc przy połączniu urządzeń. Posiadam FunBoxa 3,0, dekoder IWU 200, oraz takie małe czarne urządzenie firmy Huawei. W planie jeszcze jeden dekoder do drugiego pokoju. Na schemacie czerwoną linią zaznaczyłem istniejące już połączenie. Potrzebuje dorobić dwa gniazda internetowe w pokojach 3 i 4. 

1) do skrzynki TT włożyć Fun Boxa i przeciągnąć od niego kable do pokojów 3 i 4. Tylko czy w pokoju 1 będzie dobry sygnał Wifi? Można przed dekoderem dać  switcha z Wifi?

2) do skrzynki TT dać urządzenie Huawei a Fun Boxa do pokoju 1 i do niego podłączyć dekoder oraz kabel z pokoju 3 i 4. Natomiast dekoder z pokoju 2 będzie połączony przez Wifi.

 

Proszę o waszą radę

 


Schemat.png
1 ZAAKCEPTOWANE ROZWIĄZANIE

Rozwiązanie:

Poziom 41, Sternik Międzygalaktyczny
  • 12788
  • 52618
  • 601

Połączenie urządzeń

@ptasiek2 dlaczego pytam? Ja bym to zrobił po swojemu. Podciągnął ftth lub eth do pokoju nr 1 wrócił z sygnałem do Akt,unii technicznej i dalej bym na AP zrobił po eth do 3 i 4. Wymaga to dodatkowo kabli eth w istniejących zapewne rurkach pod podłogą, ale warto...

Wyświetl rozwiązanie w oryginalnym poście

6 ODPOW. 6

Poziom 41, Sternik Międzygalaktyczny
  • 12788
  • 52618
  • 601

Połączenie urządzeń

@ptasiek2Włożenie FB3 do skrzynki TT obetnie bardzo zasięg wifi. O pok 1 nie ma co marzyć. Ja bym wypożyczył SWB, ustawił go w pokoju 1 przy TV, , dekoder wtedy bym podłączył do switcha SWB kablem eth (do drugiego gniazda, a dekoder w pok2 spróbował dopiero podłączać po wifi (co jest niekonieczne, bo przecież masz skrętkę do pok2). Zważ, że jeśli chcesz mieć kable we wszystkich pokojach to założenie Access pointa czy Routera ze switchem w trybie AP, czy wreszcie SWB jest elastyczne. możesz je zrobić wszędzie. Warunkiem jest dobra sieć LAN w te 4 miejsca. Jeśli masz dodatkowy ONT, to trzeba niestety będzie dołożyć switcha na transmisję danych (dekodery  nie lubią być na jednym switchu z internetem) bo w FB zostają tylko 3 wyjścia, chyba, że zrobisz ten układ pierwotnie proponowany z dekoderem po wifi


Poziom 12, Tropiciel Przestworzy
  • 3
  • 4
  • 0

Połączenie urządzeń

Dziękuję za odpowiedz.

Nie znam się na niektórych nazwach, ale proponujesz takie rozwiązanie?

FB3 zostaje w skrzynce, ciągnę z skrzynki skrętkę do pokoi 3 i 4. Do 2 mam już gotowe podłączenie. Wypożyczam z Orange Smart Wifi Box i podłączam tak jak napisałeś. Tylko muszę za niego miesięcznie płacić 10zł. Jest jakieś inne rozwiązanie?

Monter powiedział, że pomiędzy FB3 a dekoderem nie może być żadnego urządzenia. Czy to prawda?


Poziom 41, Sternik Międzygalaktyczny
  • 12788
  • 52618
  • 601

Połączenie urządzeń

@ptasiek2 tak, dokładnie jak napisałeś. To rozwiązanie optymalne. Dlatego, że SWB i FB3 są kompatybilne ( te same bebechy) . Może nie są wysokich lotów dla wymagających, ale działają. Możesz użyć innego AP. 

Monter nie miałal racji, bo jednego switcha możesz założyć byle nie łączyć na nim dekodera ze zwykłą transmisją netu  np przez AP 

P.S. mieszkanie w stanie deweloperskim czy już zamieszkane? Może przed remontem?

 


Poziom 12, Tropiciel Przestworzy
  • 3
  • 4
  • 0

Połączenie urządzeń

Mieszkanie w stanie deweloperskim w trakcie wykańczania.

Dzięki. 


Poziom 41, Sternik Międzygalaktyczny
  • 12788
  • 52618
  • 601

Połączenie urządzeń

@ptasiek2 dlaczego pytam? Ja bym to zrobił po swojemu. Podciągnął ftth lub eth do pokoju nr 1 wrócił z sygnałem do Akt,unii technicznej i dalej bym na AP zrobił po eth do 3 i 4. Wymaga to dodatkowo kabli eth w istniejących zapewne rurkach pod podłogą, ale warto...


Poziom 25, Entuzjasta Przestworzy
  • 2052
  • 7537
  • 28

Połączenie urządzeń


@ptasiek2napisał(-a)

ciągnę z skrzynki skrętkę do pokoi 3 i 4.

 


pociągnij wszędzie gdzie się da. Do każdego pomieszczenia. I na balkon też. Za parę lat mi podziękujesz.