Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.

Personalizowanie urządzenia z androidem w FunBox 2.0 + workaround


Poziom 8, Zwiadowca Przestworzy
  • 2
  • 1
  • 0

Personalizowanie urządzenia z androidem w FunBox 2.0 + workaround

Witam!

  Przy pierwszym "Personalizowaniu" każdego urządzenia z androidem w oprogramowaniu jest błąd uniemożiwiający zapisanie zmian. Prawdopodobnie js odpowiedzialny za wybór typu urządzenia nie przewiduje braku początkowego zaznaczonego typu (na czym się wysypuje, co uniemożliwia zapis). 

Personalizowanie UrządzeniaPersonalizowanie Urządzenia

w scripts.js
onSave: function (event) {
...
var Devicecat=$$('li.selected')[0].className.replace(/ selected/i, '');//tu się wysypuje bo nic nie jest zaznaczone

 

W razie gdyby ktoś miał z tym problem (lub temat dotrze do osoby która powinna być tym zainteresowana, choć znając orange życie wątpię)  - wystarczy dodać klasę selected na dowolnym typie w liście dostępnych urządzeń (w DOMie, jak na zdjęciu poniżej). Po tym zaczyna działać, co więcej - da się zapisać.

 

FixFix

Może się kiedyś komuś przyda..

 

Sory za trochę bardzo techniczny opis 😉

Pzdr,

Lukas

4 ODPOW. 4

Poziom 37, Nawigator Galaktyczny
  • 5418
  • 17801
  • 186

Personalizowanie urządzenia z androidem w FunBox 2.0 + workaround

Nie mam wykształcenia technicznego na tym poziomie 😉 więc trochę nie ogarniam... gdzie tę klasę dodać, w skrypcie?


Poziom 8, Zwiadowca Przestworzy
  • 2
  • 1
  • 0

Personalizowanie urządzenia z androidem w FunBox 2.0 + workaround

Hej!

W klikasz prawym klawiszem mychy na "smartphone" pod "zdefiniuj typ urządzenia".

Z menu wybierasz "Zbadaj" w chrome (ablo "Zbadaj element" w firefoxie, albo coś podobnego w innych).

Powinno się się otworzyć okno z zawartością jak na drugim zdjęciu (przeważnie w dolnej części okna przeglądarki).

Klikasz lewym dwa razy w "smartphone" w  "<li class="smartphone" ... Powinien się pojawić kursor.

Po smartphone dopisujesz spację i selected, klikasz "Zapisz" (pomarańczowy button).

 

Zmiana nie jest "trwała" (nie naprawia problemu całkowicie dla wszystkich "androidów"), jednak po zapisaniu edycja aktualnego urządzenia będzie działać bez "obejścia". 

 

Trwale usunąć mogą tylko twórcy oprogramowania/firmware do FB 2.0 (nie znalazłem możliwości zgłoszenia buga online, jak ktoś wie gdzie niech podeśle linka).

 

Pozdrawiam,

Lukas

 

Anonim

Nie dotyczy

Personalizowanie urządzenia z androidem w FunBox 2.0 + workaround

@Lukas Zgłoś problem przez Mój Orange, ale nie licz ze zostanie to szybko naprawione.


Poziom 37, Nawigator Galaktyczny
  • 5418
  • 17801
  • 186

Personalizowanie urządzenia z androidem w FunBox 2.0 + workaround

Dzięki @Lukas za ten opis... z klikaniem itd. jak wrócę z pracy i znajdę czas to wieczorkiem sprawdzę. Generalnie jeśli  chodzi o nazwę urządzenie to zmieniałem ją prze apkę w smartfonie, ale nie widziałem tam możliwości zmiany ikony; natomiast w tej chwili nie pamiętam czy robiłem samą zmianę opisu (nazwy) urządzenia, czy zawsze chciałem z ikoną przez zarządzanie FunBoxem (strona 196....) ale gdy chciałem tego smartfona to faktycznie miałem blokadę.

 

Nie wiem czy zauważyłeś temat o tej aplikacji, bo chyba się tam nie wypowiadałeś.

 

Całą tę procedurę modyfikowania tego co wyświetla strona zarządzania Funboxem i tak traktuję tylko jako zabawę.