Nie można wyświetlić tego widżeta.
Poziom 30, Ekspert
  • 1670
  • 1599
  • 95

Otrzymałem aktualizację do Funbox 3.0. Co zostało zmienione?

@Czullo  MTU WAN po interface Funboxa to 1540. LAN 1500.

Jeżeli moja odpowiedź była dla Ciebie pomocna, oznacz post jako rozwiązanie lub daj lajka Emotikon: Szczęśliwy

Poziom 18, Komentator
  • 76
  • 31
  • 0

ping -f -l do bramy routera i czegoś na zewnątrz i u mnie wychodzi 1472 dla LAN i WAN, mimo, że we "Wsparciu" przy WAN jest napisane 1540 (pewnie źle testuje). Jakie konsekwencje niesie zmiana MTU? I co ważniejsze jak wymusić aktualizację? Emotikon: Bardzo szczęśliwy

0 Lubię to
Odpowiedz
Poziom 20, Pasjonat
  • 277
  • 104
  • 3

W starej wersji tez wynosi 1540 wiec gdzie tu zmiany? Wyzszy MTU powoduje ze pakiety ida dokladniej ale wolniej, nizszy MTU ze pakiety ida szybciej ale moga sie zdarzac bledy. Ogolnie operatorzy stosuja zakres 1442-1492, dlatego dziwi mnie skad takie duze wartosci w orange.

Poziom 20, Pasjonat
  • 277
  • 104
  • 3

Wczoraj dostałem nowa aktualizacje, dziś router się zrestartował i pobrał stara wersje... coś jest nie tak z nowa wersja czy mój router fiksuje?

0 Lubię to
Odpowiedz
Zespół Nasz Orange
  • 508
  • 1576
  • 33

@Czullo prawdopodobnie w trakcie aktualizacji "coś poszło nie tak" - dlatego wrócił do wcześniejszej wersji. Nic mi nie wiadomo, aby to był masowy problem.

PS. Provisioning wymusi ponowną aktualizację za jakiś czas - kilka/kilkadziesiąt godzin.

| Założyłeś temat? Pamiętaj, aby oznaczyć najlepszą odpowiedź jako rozwiązanie | Lubisz pomagać innym? Zostań Herosem Nasz Orange |

Poziom 32, Ekspert
  • 2578
  • 2321
  • 98

@Czullo  może Reset do Fabrycznych? Widocznie soft się nie poprawnie zainstalował i był powrót do wcześniejszej wersji, dzieje się to zdalnie, więc trudno zgadnąć co nie tak.

Jeżeli moja odpowiedź była dla Ciebie pomocna. Oznacz post jako rozwiązanie lub daj lajka Emotikon: Mrugający

Highlighted
Poziom 20, Pasjonat
  • 277
  • 104
  • 3

Reset do fabrycznych nic nie zmienia. Więc zaczekam do kolejnej aktualizacji i zobaczę czy funbox znowu nie będzie wymuszał rollback`a.

Poziom 5, Obserwator
  • 1
  • 0
  • 0

Widzisz jest mały problem z nowym softem. Otóż jakoś raz na tydzień potrzebuję uruchomić komputer poprzez Wake On Lan, korzystając z WAN ( sieci zewnętrznej poprzez przekierowanie portów 7 / 9. ) Miałem ostatnio problemy z uruchomieniem więc przez 2h dłubałem co się takiego mogło stać. Wszystko okazało się w porządku i w ustawieniach BIOS jak i Windows 10. Wchodzę na funk'a patrze "new soft" bo przez 2 lata nie ciężko było zapamiętać 39.17 a tu nagle 40.17 oho.... coś poprawili coś zepsuli. Okazało się bowiem że Funbox 3.0 nie zapamiętuje dynamicznego DNS ( cache ) oraz tablic ARP i gdy tylko urządzenie wyłączymy do stanu S5 po chwili znika sprzęt na Nieznany. Wake On Lan zostało stworzone na adres Broadcast ( rozgłoszeniowy ) ale nie można dodać adresu IP z poza zakresu DHCP a w serwerku DHCP nie ustawimy oktetu 255. Wynik ? Calutki pakiet Magic pomimo że trafia do bramy to brama ma wywalone i nie wie co ma uruchomić mimo że adres MAC i IP są zbindowane ( statyczne ) ... i kiedy to naprawią ? Za kolejne 2 lata ? Zgłosiłem to do BOK ale wątpię by to coś pomogło chyba będę zmuszony włączać główną maszynę przez Raspberry Pi 4. Emotikon: Smutny POMOCY ! Emotikon: Smutny 

0 Lubię to
Odpowiedz
Poziom 20, Pasjonat
  • 277
  • 104
  • 3

[ Edytowane ]

Dzis z ciekawości zalogowałem się do panelu Funboxa 3.0 i po naciśnięciu przycisku do aktualizacji otrzymałem taki oto komunikat:

"Odnaleziono nową wersję oprogramowania. Twoja prośba o aktualizację została uwzględniona."

I co szanowny Funbox 3.0 będzie robił z moja prośbą? A raczej kiedy? Emotikon: Język

EDIT: zaktualizował w ciagu 10 minut Emotikon: Szczęśliwy

Poziom 30, Ekspert
  • 6712
  • 6131
  • 70

@Czullo , bo prośba to magiczne słowo, pod które można wiele rzeczy podpiąć Emotikon: Mrugający