Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.

Orange Funbox 3.0 - test, wrażenia z użytkowania


Poziom 10, Zwiadowca Przestworzy
  • 3
  • 11
  • 0

Orange Funbox 3.0 - test, wrażenia z użytkowania

Witaj, korzystałem z wątku na trzepak.pl: https://trzepak.pl/viewtopic.php?f=20&t=51177&start=225

posiadam pełny pakiet LOVE (TV/Internet/VOIP/komórki). Co do samego Internetu to w XR500 wystarczy ustawić logowanie PPPoE (login@neostrada / haslo) a w ustawieniach VLAN ID na 35.

 

Z TV/VOD jest troche więcej zabawy i trzeba trochę zainwestować w lepszy zarządzalny switch.

 

vlan.jpg2.jpg


Poziom 9, Zwiadowca Przestworzy
  • 6
  • 6
  • 0

Orange Funbox 3.0 - test, wrażenia z użytkowania

Powiedzcie mi Panowie jak to jest.

Przełączyłem FB3 w tryb zew. ont. Do jego pierwszego portu LAN podłączyłem WAN Asusa rt-ac55u.

W Asus konfig wygląda tak:

 

 


Poziom 9, Zwiadowca Przestworzy
  • 6
  • 6
  • 0

Orange Funbox 3.0 - test, wrażenia z użytkowania

i jeszcze vlan:

 

Oczywiście internet nie działa, a dioda "internet" na FB3 szybko pulsuje na czerwono.

Asus nie otrzymuje żadnej konfiguracji.

 


Poziom 33, Ekspert Galaktyczny
  • 1785
  • 2350
  • 103

Orange Funbox 3.0 - test, wrażenia z użytkowania

@airforce  Zewnętrzny ONT to urządzenie-konwerter sygnału światłowodowego na sygnał elektryczny. Funbox 3.0 ma taki wbudowany. Spójrz na pierwszą stronę mojego testu, na pierwsze zdjęcie. Jest tam malutkie pudełeczko z logiem Orange. To jest właśnie ONT, a Ty próbujesz podłączyć router.


Poziom 9, Zwiadowca Przestworzy
  • 6
  • 6
  • 0

Orange Funbox 3.0 - test, wrażenia z użytkowania

To w takim razie nie rozumiem po co ta opcja zewnętrzny ONT w FB3.

Jak przełączymy w fb3 na zewnętrzny ont, to do portu eth 1 możemy podłączyć co?, bo przecież nie światłowód.

Ja potrzebuję dostać się do swojego dysku podpiętego do Asusa. Mam na Asusie skonfigurowany DDNS, ale nie będzie działać, bo robi się podwójny NAT. Poza tym nie mogę dostać się do swojego rejestratora video.

 

Jest jakieś rozwiązanie tego, czy tylko zmiana usługodawcy?.

 


Poziom 9, Zwiadowca Przestworzy
  • 6
  • 6
  • 0

Orange Funbox 3.0 - test, wrażenia z użytkowania

Nie rozumiem. Przynieśli FB3, żeby zamontować Ci HG8M8010HFT1?. To albo jeden albo drugi.

Potem FB3 poszedł w odstawkę.

Możesz to sprecyzować, bo nic tu się nie trzyma kupy.

 

 


Poziom 9, Zwiadowca Przestworzy
  • 6
  • 6
  • 0

Orange Funbox 3.0 - test, wrażenia z użytkowania

To co Ci w końcu zamontowali FB3 czy HG8M8010HFT1?

 


Poziom 45, Pionier Misji
  • 32291
  • 36065
  • 1364

Orange Funbox 3.0 - test, wrażenia z użytkowania

Opcja zewnętrzny ont w fb3 służy do sytuacji gdzie wewnętrzny ont nie działa dobrze lub konfiguracja na to nie pozwala. Wtedy technik ma możliwość dostarczenia ont + fb3.

Poziom 9, Zwiadowca Przestworzy
  • 6
  • 6
  • 0

Orange Funbox 3.0 - test, wrażenia z użytkowania

Czyli FB3 pełni w tym momencie tylko funkcję routera jak dobrze rozumiem.


Poziom 33, Ekspert Galaktyczny
  • 1785
  • 2350
  • 103

Orange Funbox 3.0 - test, wrażenia z użytkowania

@airforce  Dokładnie. Sytuacja - Czasami jest tak, że budynek posiada wewnętrzną sieć wykonaną skrętką, która schodzi do pomieszczenia teletechnicznego. W takiej sytuacji stosuje się ONT + Funbox 3.0. ONT zostaje w pomieszczeniu technicznym i do niego dochodzi światłowód, a dalej skrętką do Funboxa 3.0. 

Zewnętrzny ONT + Funbox 3.0 to również rozwiązanie do budynków deweloperskich, gdzie deweloper przygotowuje skrzynkę multimedialną (w której jest mało miejsca, gniazdo 230V, światłowód i skrętka do salonu). W takiej sytuacji ONT zostawia się w skrzynce multimedialnej, a w salonie podłącza Funbox 3.0

 

@airforce  odnośnie swojego problemu z dostępem do dysku opisz proszę problem w nowym temacie. W tym temacie dyskutujemy na temat Funboxa 3.0 i wrażeń z użytkowania 🙂 

 

P.S. U mnie router pracuje już 32 d 12 g 15 m 19 s bardzo stabilnie 🙂