Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.

Orange Funbox 3.0 - test, wrażenia z użytkowania


Poziom 33, Ekspert Galaktyczny
  • 1785
  • 2350
  • 103

Orange Funbox 3.0 - test, wrażenia z użytkowania

@Wojciech

Kurzy się maszyneria bardzo?

Nie wiem co tu odpisać 😛 Ja myślę, że jak się trzyma ogólną czystość w domu, regularnie odkurza podłogi(nie to, że codziennie Emotikon: Język ) to jest OK 🙂

 

Masz jakieś zwierzaczki w domu?

Niestety nie, ale mam koleżankę Roombę, która od czasu do czasu ma chęć polatać po domu 🙂

Domyślnie miałeś ustawione takie samy nazwy sieci dla 5GHz i 2,4GHz?

Przy wyjęciu go z pudełka była jedna nazwa sieci - jeszcze Funbox3-xxxx. Po aktualizacji była wspólna Orange_Swiatlowod_xxxx. Ja preferuję rozdzielone, ale do Smart Wi-Fi Boxa muszą być złączone.

 

Próbowałeś położyć router w innej pozycji i się nie przewraca?

Router ma właściwie dwie pozycje, w których może być umieszczony. Stojąca na gumowych nóżkach(domyślna) i wisząca. Nie ma możliwości postawienia go do pionu(na boku) bez zabezpieczenia. Co prawda stoi, ale moim zdaniem bardzo niestabilnie. Inne użyteczne pozycje nie przychodzą mi do głowy Emotikon: Szczęśliwy

Jak długo się uruchamia po wyłączeniu i włączeniu na nowo?

Z odpowiedzią na to pytanie do Ciebie wrócę, uzupełnię nawet pierwszy post, ponieważ teraz sprawdzam kwestię uciekającego loginu IPv6 i nie mogę pozwolić sobie na restart 🙂

Ptaszki ćwierkają o okolicy 2 minut 🙂 Generalnie routery Orange startują dosyć długo.

 

Słychać jego działanie jak np. wokół jest komputer wyłączony i on tylko działa?

Jest całkowicie bezgłośny, w routerach ma żadnych wentylatorów. Ba, w Funboxie 2.0 który dostałem podczas instalacji przy przesyłaniu danych przez Wi-Fi ćwierkają sobie w bardzo subtelny sposób cewki. Słychać to kilka cm od routera. W moim egzemplarzu Funboxa 3.0 nic takiego nie występuje.


Poziom 37, Nawigator Galaktyczny
  • 5418
  • 17801
  • 186

Orange Funbox 3.0 - test, wrażenia z użytkowania

@BORAX  nie będę oryginalny... mega opis... i co wrócisz do FB2 ? 😉 ??


Poziom 33, Ekspert Galaktyczny
  • 1785
  • 2350
  • 103

Orange Funbox 3.0 - test, wrażenia z użytkowania

@Misiek62 

Gdy kiedyś, kiedyś będzie możliwość wymiany Funboxa 2.0 na Funboxa 3.0 z zachowaniem zewnętrznego ONT, to jak najbardziej tak.

Obecnie jednak bardziej cenię sobie większą elastyczność i wybór z jakiego routera będę korzystał -  albo własnego albo operatora, od jakiegoś czasu działam w trybie mieszanym 🙂

 


Zespół Nasz Orange
  • 2907
  • 10832
  • 64

Orange Funbox 3.0 - test, wrażenia z użytkowania


@BORAX napisał(-a)

 Na dzień pisania tego posta(15 stycznia 2019 roku) zestaw zewnętrzny ONT + Funbox 3.0 nie jest jeszcze możliwy do uzyskania.

 

Dzisiaj przyszła informacja że to się już zmieniło. Też dostałeś @BORAX?


Poziom 21, Odkrywca Przestworzy
  • 236
  • 316
  • 8

Orange Funbox 3.0 - test, wrażenia z użytkowania

@BORAX
Czy sprawdzałeś może działanie Funbox 3.0 z konsolą PS4?
Sam mam obecnie ONT + Funbox 2.0 i wszystko działa bez problemów. Na Nasz Orange pojawił się jednak wątek, że w przypadku Funboxa 3.0 nie jest już tak kolorowo.
Za niecałe 5 miesięcy kończy mi się umowa i zastanawiam się czy zostać na 300 Mbit/s z obecnym sprzętem czy przejść na 1 Gbit/s z Funboxem 3.0 ale nie chciałbym problemów z siecią na konsoli.

@Wojciech
Coś więcej powiesz na ten temat?


Poziom 33, Ekspert Galaktyczny
  • 1785
  • 2350
  • 103

Orange Funbox 3.0 - test, wrażenia z użytkowania

@Wojciech Hej, dobra wiadomość 🙂  Niestety, jak sam nie pokopię to nie dostaję takich informacji 🙂

@Sebastian1 Niestety nie dysponuję PS4. Jeżeli chodzi o zmianę prędkości, to chyba można zmienić prędkość bez wymiany sprzętu? Ja bym się upierał.

Anonim

Nie dotyczy

Orange Funbox 3.0 - test, wrażenia z użytkowania

FB 2.0 działa na 1 Gb/s, na pewno ONT obsługuje tą prędkość, jak kto chce to może własny router spiąć z ONT z zestawu z FB 2.0, wtedy FB 2.0 do szafy 😉

FB 3.0 ma wbudowany ONT więc klient zmuszony jest do korzystania z niego.


Zespół Nasz Orange
  • 2907
  • 10832
  • 64

Orange Funbox 3.0 - test, wrażenia z użytkowania

@Sebastian1, nie odpowiedziałem od razu, ponieważ okazało się że mogę potestować. Niżej podrzucam mój filmik, który wykonałem w prywatnym czasie. Na początku widać jak przeglądam ustawienia Funbox`a, następnie już sama konsola. Dźwięk jest troszkę dziwny, ze względu na ustawienia mojego laptopa. Przy Fifie też czasem dźwięk się potrafił zawiesić. Jednakże mogę powiedzieć że rozgrywka była nienaganna. Poniżej spis treści, bo materiału jest troszkę:

 

0:00 - Sprawdzenie konfiguracji FunBox 3.0

2:25 - Test połączenia na PS4

3:02 - dwa mecze w Fifa 18

39:00 - Fortnite

1:00:30 - Gran Turismo Sport (Wyścig on-line 1:23:05)

1:35:15 - Tekken 7

 

________________
* Usunięto nieaktywny link do video – moderator Michał


Poziom 35, Ekspert Galaktyczny
  • 2850
  • 4793
  • 122

Orange Funbox 3.0 - test, wrażenia z użytkowania

@Wojciech, nie za dużo danych wrażliwych na filmiku? Emotikon: Język 


Zespół Nasz Orange
  • 2907
  • 10832
  • 64

Orange Funbox 3.0 - test, wrażenia z użytkowania

@mabud73, nie ma loginu i hasła do usługi, resztę przeżyję Emotikon: Język