Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.

Orange Funbox 2.0 - Czy Będzie Działać z Repeatorem Wi-Fi ?


Poziom 7, Zwiadowca Przestworzy
  • 2
  • 0
  • 0

Orange Funbox 2.0 - Czy Będzie Działać z Repeatorem Wi-Fi ?

Witam. Mój problem wygląda następująco. Jestem u mojego dziadka na wakacjach ( na dluzszy okres). Nie mam za bardzo dostępu do umowy. Jest tutaj Funbox 2.0 Orange w pierwszym domu i wszystko działa ok, ale chcę mieć internet w drugim domu, który jest bardzo blisko pierwszego. Sygnał w nim jest, ale troche lipny . Ledwo jedna kreska i duzy ping, wolne pobieranie. Smart-Wifi odpada od Orange gdyz ingerencja w umowe jest konieczna - bo pytałem. Innymi słowy : Problemem jest odległośc.

 

Teraz tak, chcę kupić sobie zwykły repeater Wifi i być może ten problem zniknie Dwa pytania: Czy Orange Funbox 2.0 z Repeatorem będzie napewno dobrze działać? Jaki możecie polecić? Najlepiej okolice 100 zł lub mniej. Osobiscie znalazłem coś takiego

https://www.morele.net/access-point-tp-link-repeater-wifi-ac750-dualband-re205-1670848/

https://www.morele.net/access-point-tp-link-tl-wa850re-569488/

Czy ktos doswiadczony moze sie wypowiedzieć? Pozderki ❤️

3 ODPOW. 3

Poziom 33, Ekspert Galaktyczny
  • 1785
  • 2350
  • 103

Orange Funbox 2.0 - Czy Będzie Działać z Repeatorem Wi-Fi ?

@Konradoxx69  Będzie działać. Czy dobrze, to zależy, zależy czego oczekujesz. Repeater musi być w połowie drogi, ponieważ odbiera/nadaje sygnał w kierunku Funboxa i odbiera/nadaje sygnał z/do Twoich urządzeń. Ten pierwszy jest zdecydowanie lepszy, ale prędkość połączenia po 5GHz nie powala, (lepsze będą droższe) Tobie i tak 2,4GHz jest potrzebne.

 

 Jeżeli domy są blisko, to ułożyłbym skętkę żelowaną w peszlu w ziemi i w drugim domu postawiłbym jakikolwiek router, aby rozgłaszał Wi-Fi. Rozwiązanie być może tańsze niż repeater, ale pewniejsze.


Poziom 7, Zwiadowca Przestworzy
  • 2
  • 0
  • 0

Orange Funbox 2.0 - Czy Będzie Działać z Repeatorem Wi-Fi ?

Świetna odpowiedź. Naprawde doceniam, dziękuje 🙂

A czy Ty możesz jakiś polecić tak w okolicach 100 zł?


Poziom 33, Ekspert Galaktyczny
  • 1785
  • 2350
  • 103

Orange Funbox 2.0 - Czy Będzie Działać z Repeatorem Wi-Fi ?

@Konradoxx69  Nie używałem, ale ten pierwszy jest OK do tego zastosowania. Może być też RE305.

Zachęcam do oznaczenia jako rozwiązanie 😉