Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.

Niestanilne połączenie (Airbox)

ROZWIĄZANE

Poziom 11, Tropiciel Przestworzy
  • 3
  • 3
  • 0

Niestanilne połączenie (Airbox)

Witam.

Mam internet domowy obsługiwany za pomocą Airboxa. Z samym internetem nie ma problemu chodzi płynnie. Problem pojawił się gdy chciałem zagrać w nową grę online. Bardzo, bardzo często wyrzucało mnie w trakcie gry i wyskakiwał Błąd połączenia.

 

Skontaktowałem się z ich pomocą techniczną. Próbowaliśmy różnych sposobów od usunięcia różnych programów, po wpisywanie komend do cmd, nic nie dawało rozwiązania. Sprawdziliśmy połączenie Pingplotterem i wyszło na to, że połaczenie jest bardzo niestabilne, ping skacze na praktycznie każdym węźle, a na 5 skoku pojawia się bardzo duża utrata pakietów.

 

Czy wina leży po stronie orange? Czy może po mojej ?

 

Pozdrawiam.

Zdjęcie z pingplottera.

pingplotter.png

1 ZAAKCEPTOWANE ROZWIĄZANIE

Rozwiązanie:

Poziom 41, Sternik Międzygalaktyczny
  • 12784
  • 52607
  • 600

Niestanilne połączenie (Airbox)

@bartek0703Airbox i usługi mobilne nie służą graniu. Pomaga wykupienie opcji usługi VPN.Jest o tym na forum sporo wątków. Zważ, że ping to jedno, odbiornik Airboxa z niewielkimi antenami-to drugie, a połączenie do kompa po wifi- trzecie. Pomijając obciążenie nadajników, ustawienie modemu w stosunku do najbliższego BTS-a i to na jakich serwerach grasz, to na mobilnych uzyskanie dobrego połączenia to sztuka. Spróbuj pożyczyć modem stacjonarny, gdzie możesz dołączyć anteny zewnętrzne i agregować pasma. Podłączasz po LAN do kompa i dopiero możesz robić testy

Wyświetl rozwiązanie w oryginalnym poście

7 ODPOW. 7

Poziom 45, Pionier Misji
  • 32291
  • 36065
  • 1364

Niestanilne połączenie (Airbox)

Czy masz możliwość przetestować działanie usługi w innej lokalizacji?

Poziom 11, Tropiciel Przestworzy
  • 3
  • 3
  • 0

Niestanilne połączenie (Airbox)

Może i by mi się udało jakoś to sprawdzić. Wziąć airboxa i sprawdzić u kogoś innego czy będzie działać gra. Choć nie wiem czy to dużo da bo możliwe, tak to działa w całym moim mieście.


Poziom 45, Pionier Misji
  • 32291
  • 36065
  • 1364

Niestanilne połączenie (Airbox)

A masz może jakiś smartfon? przełóż kartę sim z airboxa i zrób hotspot ze smartfona? Tak naprawdę ciężko bez testów w różnych kombinacjach stwierdzić, gdzie jest problem.

Poziom 41, Sternik Międzygalaktyczny
  • 12784
  • 52607
  • 600

Niestanilne połączenie (Airbox)

@bartek0703Airbox i usługi mobilne nie służą graniu. Pomaga wykupienie opcji usługi VPN.Jest o tym na forum sporo wątków. Zważ, że ping to jedno, odbiornik Airboxa z niewielkimi antenami-to drugie, a połączenie do kompa po wifi- trzecie. Pomijając obciążenie nadajników, ustawienie modemu w stosunku do najbliższego BTS-a i to na jakich serwerach grasz, to na mobilnych uzyskanie dobrego połączenia to sztuka. Spróbuj pożyczyć modem stacjonarny, gdzie możesz dołączyć anteny zewnętrzne i agregować pasma. Podłączasz po LAN do kompa i dopiero możesz robić testy


Poziom 11, Tropiciel Przestworzy
  • 3
  • 3
  • 0

Niestanilne połączenie (Airbox)

Dzięki za pomoc. Poczytam o tym VPN i zobaczę co będzie dalej.


Poziom 45, Pionier Misji
  • 32291
  • 36065
  • 1364

Niestanilne połączenie (Airbox)

Nie wiem co VPN da lub zmiana urządzenia jeśli problem jest podobno z jedną grą.

Poziom 41, Sternik Międzygalaktyczny
  • 12784
  • 52607
  • 600

Niestanilne połączenie (Airbox)

@Piotrekk85To tylko sugestie (notabene, Ty proponowałeś to samo) co do przygotowania się do testów. Napisałem, że zależność może pochodzić również ze ścieżki do serwerów gry i tak jak Ty uważam, że trudno jest ocenić problem zdalnie...ale można podpowiadać ewentualne kroki do poprawy sytuacji

I tak wszystko w rękach @bartek0703 

P.S. Może warto poszukać kogoś ze znajomych ze stałym łączem i sprawdzić jak to wygląda z innej perspektywy?