Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.

Niby internet jest ale nie działa


Poziom 7, Zwiadowca Przestworzy
  • 1
  • 1
  • 0

Niby internet jest ale nie działa

Mam problem z internetem. Siedzę w pokoju tuż obok routera Funbox 2. 
Internet niby jest cały czas połączony, wifi też cały czas jest podłączone ale co chwilę jakby przestaje działać na kilkanaście sekund/kilka minut. Problem się powtarza na każdym z telefonów/komputerów.
Zrzut ekranu z routera wygląda tak jak w załączeniu. 
Czego to może być wina? 


internet.PNG
3 ODPOW. 3

Poziom 42, Mistrz Międzygalaktyczny
  • 18338
  • 52434
  • 702

Niby internet jest ale nie działa

@Alfokloda masz trochę błędów na linii. Warto zadzwonić na infolinię: 510 100 100 lub napisać na czacie, aby sprawdzić stan linii, centrali i ewentualnie zresetować.

Czy podczas chwilowych przerw, kontrolka synchronizacji linii święci się na zielono? Jeżeli są inne stany, miganie czy zapali się na czerwono, to może być problem na linii lub centrali.

 

Możesz sam sprawdzić stan linii, po przez aplikację Mój FunBox.

 


Poziom 41, Sternik Międzygalaktyczny
  • 12784
  • 52607
  • 600

Niby internet jest ale nie działa

Cześć,

 

Z Twojego opisu wynika, że masz problemy z siecią bezprzewodową (o ile dobrze zrozumiałem urządzenia są właśnie do niej podłączone). Jeśli wszystkie działają po wifi spróbuj podłączyć na testy jeden po sieci eth (kabel) i sprawdzić czy działa na nim net wtedy, gdy zanika po wifi. Jeśli nie działa-problem z modemem (choć nie można wykluczyć jakiegoś konfliktu na DHCP) i należy zgłosić usterkę wraz z sugestią wymiany. Jeśli na kabelku jest ok, wtedy może być uszkodzone wifi (co i tak prowadzi do wymiany modemu). Warto jednak przywrócić modem do ustawień fabrycznych z poziomu menu modemu, notując wcześniej ustawienia wifi (ustawienia neo-login i hasło, modem powinien pobrać automatycznie po uzyskaniu synchronizacji ). Zwróć uwagę na to, czy nie masz jakichś własnych ustawień (np. drukarki po USB, czy autorskich przekierowań czy blokad), bo to wszystko przepadnie. Zawsze możesz zrobić backup software-u i później wgrać go od nowa, ale wraz z nim może przenosić się błąd, który powoduje niestabilna prace urządzenia. Co do łącza, ja bym się nie przejmował błędami, gdyż  na sesje 8-dniową ta ich ilość jest znikoma. Masz fajną usługę jak na VDSL-a (prawie 70Mb/sek)


Poziom 18, Badacz Przestworzy
  • 77
  • 140
  • 0

Niby internet jest ale nie działa

u mnie było to samo https://www.fotosik.pl/zdjecie/pelne/925aff73211c1542 cały czas rwał internet okazało się ze na słupie jest krzynka i chyba ptaki napchali tam słomy przyjechali techniki i wyjęli tę słomę i teraz jest ok