Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.

Nat zamknięty Na Xbox One

ROZWIĄZANE

Poziom 13, Tropiciel Przestworzy
  • 7
  • 20
  • 0

Nat zamknięty Na Xbox One

Witam. Zakupiłem VPN Dynamiczne IP dla internetu domowego LTE. Wprowadziłem w ustawienia Routera TCL LINKHUB CAT13 vpn lecz nadal mam NAT zamknięty na konsoli wraz z komunikatem Niepowodzenia protokołu UPnP. Włączyłem na routerze protokół UPnP, otowrzyłem porty ale nadal to jest to samo. Wyłączyłen Upnp i dodalem konsole do strefy DMZ, lecz to także nie pomogło. IP WAN jest publiczne. Proszę o jakąś wskazówkę , może coś przeoczyłem.

1 ZAAKCEPTOWANE ROZWIĄZANIE

Rozwiązanie:

Poziom 36, Nawigator Galaktyczny
  • 5473
  • 22036
  • 179

Nat zamknięty Na Xbox One

@kartezx33 

Pozostaje rozejrzenie się za elastyczniejszym ruterem.

Wyświetl rozwiązanie w oryginalnym poście

12 ODPOW. 12

Poziom 42, Mistrz Międzygalaktyczny
  • 18405
  • 52632
  • 708

Nat zamknięty Na Xbox One

@kartezx33 przejrzy tematy na NO. Już kilkakrotnie podobne sprawy były poruszane:

https://nasz.orange.pl/t5/forums/searchpage/tab/message?advanced=false&allow_punctuation=false&q=Xbo...

 

 


Poziom 38, Pomocnik Międzygalaktyczny
  • 7197
  • 29460
  • 270

Poziom 45, Pionier Misji
  • 32313
  • 36175
  • 1366

Nat zamknięty Na Xbox One

Pokaż screeny z ustawienia routera.

Poziom 13, Tropiciel Przestworzy
  • 7
  • 20
  • 0

Nat zamknięty Na Xbox One

Screenshot_2022-02-09-23-38-06-460_com.android.chrome.jpg

________________
* Wstawiono grafikę dodaną jako załącznik – moderator Kinga


Poziom 45, Pionier Misji
  • 32313
  • 36175
  • 1366

Nat zamknięty Na Xbox One

Wydaje się być ok. A w konsoli masz ręcznie wpisany ip?

Poziom 13, Tropiciel Przestworzy
  • 7
  • 20
  • 0

Nat zamknięty Na Xbox One

Tak ustawilem konsole na sztywno.

 

 

Z ciekawości , na swojej karcie w telefonie kupiłem tego vpn za 7 zł w Orange , utworzyłem nowe APN według tego co pokazują na stronie Orange i zrobiłem hotspot i połączyłem się z konsolą . Problem jest taki sam , nat zamknięty niepowodzenie protokołu upnp. Dziwne , sądziłem że to wina jednak tego routera TCL , ale inna karta inne urządzenie , dobrze wprowadzone APN i nadal nic.

 

 

_____________________

*Scalenie wpisów - moderator Wojciech.


Poziom 36, Nawigator Galaktyczny
  • 5473
  • 22036
  • 179

Nat zamknięty Na Xbox One


@kartezx33napisał(-a)

...

 zrobiłem hotspot i połączyłem się z konsolą . Problem jest taki sam , nat zamknięty niepowodzenie protokołu upnp.

...


No dobrze, ale co, spodziewałeś się że telefon w trybie hotspot obsługuje otwieranie portów przez protokół uPnP? To byłoby ekstremalnie niebezpieczne, nie spodziewam się żeby, przynajmniej w domyślnych ustawieniach, jakikolwiek telefon dawał taką funkcjonalność. Co innego ruter - tu na pewno można spodziewać się takiej opcji, jednak domyślnie może ona być wyłączona. Reasumując: końcowy efekt może być ten sam, przyczyny mogą być różne.


Poziom 13, Tropiciel Przestworzy
  • 7
  • 20
  • 0

Nat zamknięty Na Xbox One

Racja. Lecz żaden przeze mnie sposób konfiguracji routera nie przynosi rezultatu. Wprowadzone APN są takie jakie na stronie Orange. Dodanie konsoli do dmz też nie pomaga.

 

 

 

 


Poziom 13, Tropiciel Przestworzy
  • 7
  • 20
  • 0

Nat zamknięty Na Xbox One

Czytałem że może pomóc ustawienie statycznego IP publicznego w Orange.