Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.

Kompatybilność Urządzeń

ROZWIĄZANE

Poziom 10, Zwiadowca Przestworzy
  • 6
  • 19
  • 0

Kompatybilność Urządzeń

Dzień dobry mam pytanie: czy MI Router jest kompatybliny z orange FunBox 2.0?

Dziękuję z góry 🙂

1 ZAAKCEPTOWANE ROZWIĄZANIE

Rozwiązanie:

Poziom 41, Sternik Międzygalaktyczny
  • 12785
  • 52608
  • 601

Kompatybilność Urządzeń

@Rysioka2 Da się, masz 2 opcje: jako Access point, lub jako Range extender (jeśli ma taka opcję)

Pierwsza lepiej działa , gdy połączysz urządzenia kablem ethernet i drugie urządzenie działa w kaskadzie jako podrzędne do pierwszego (w opcji router za routerem) lub jako niezależny punkt dostępu ze switchem (w opcji Acces Pointa)

Druga to retransmiter, czyli router otrzymuje po wifi sygnał z modemu i przekazuje go dalej (wada-straty prędkości i stabilności  na transmisji modem FB-> router na piętrze)

Dalej nie piszesz jaką masz usługę (po łączu miedzianym, stawiałbym na rozwiązanie z kablem i AP) 

Zastanów się czy masz możliwość ułożenia kabla między piętrami, bo to jednak najpewniejsza transmisja, a później zdecydujesz o trybie ustawienia routera

Wyświetl rozwiązanie w oryginalnym poście

5 ODPOW. 5

Poziom 41, Sternik Międzygalaktyczny
  • 12785
  • 52608
  • 601

Kompatybilność Urządzeń

@Rysioka2 Zależy co rozumiesz jako "kompatybilny" 

Jeśli to, czy można go podłączyć do FB jako element LAN i czy będzie działał? Tak, ważne, aby odpowiednio go skonfigurować (adresacja LAN i wifi, lub jako AP)

Jeśli chcesz go używać zamiast FB2, to podaj symbol routera i typ usługi, bo FB2 może być używany jako modem do łączy miedzianych ADSL/VDSL i jako router FTTH z zewnętrznym ONT. Nie wiemy co ów router ma na pokładzie i do jakiej usługi chcesz go użyć


Poziom 10, Zwiadowca Przestworzy
  • 6
  • 19
  • 0

Kompatybilność Urządzeń

chcę go podłączyć do orange funbox 2.0 żebym internet na drugim piętrze

to się da?


Poziom 41, Sternik Międzygalaktyczny
  • 12785
  • 52608
  • 601

Kompatybilność Urządzeń

@Rysioka2 Da się, masz 2 opcje: jako Access point, lub jako Range extender (jeśli ma taka opcję)

Pierwsza lepiej działa , gdy połączysz urządzenia kablem ethernet i drugie urządzenie działa w kaskadzie jako podrzędne do pierwszego (w opcji router za routerem) lub jako niezależny punkt dostępu ze switchem (w opcji Acces Pointa)

Druga to retransmiter, czyli router otrzymuje po wifi sygnał z modemu i przekazuje go dalej (wada-straty prędkości i stabilności  na transmisji modem FB-> router na piętrze)

Dalej nie piszesz jaką masz usługę (po łączu miedzianym, stawiałbym na rozwiązanie z kablem i AP) 

Zastanów się czy masz możliwość ułożenia kabla między piętrami, bo to jednak najpewniejsza transmisja, a później zdecydujesz o trybie ustawienia routera

Anonim

Nie dotyczy

Kompatybilność Urządzeń


@Rysioka2napisał(-a)

chcę go podłączyć do orange funbox 2.0 żebym internet na drugim piętrze

to się da?


Jeśli na parterze FunBox 2.0, to musisz kabel LAN pociągnąć na 2 piętro i ustawić MI Router w tryb Punktu Dostępu (AP Klient) 😉


Poziom 36, Nawigator Galaktyczny
  • 5375
  • 21543
  • 173

Kompatybilność Urządzeń


@Rysioka2napisał(-a)

chcę go podłączyć do orange funbox 2.0 żebym internet na drugim piętrze

to się da?


Nie, całego internetu na piętrze się nie da. Najwyżej dostęp do internetu. Jeśli dostęp po kabelku to wystarczy pociągnąć kabelek eternetowy od FB na piętro, tam zamontować gniazdko i z tego gniazdka będzie dostęp do internetu (nic nie trzeba konfigurować).

Jeśli chcesz mieć na piętrze dostęp do internetu bezprzewodowo (WiFi) to musisz na piętrze podłączyć do internetu jakiś punkt dostępu WiFi. Ten o który pytasz pewnie się nada, ale tak jak koledzy napisali trreba się upewnić że pracuje w odpowiednim trybie. Jeśli go nie skonfigurujesz poprawnie to albo nie zadziała wcale albo będą rozmaite, trudne do zdiagnozowania problemy.

Jak byś nie kombinował, IMHO kabelka nie unikniesz, na samym WiFi z FB dostępu do internetu na piętrze raczej nie oprzesz, sygnał będzie za słaby.