Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.

Jak skonfigurować LAN, by dołączona do złącza USB w FunBox 6 drukarka, stała się drukarką sieciową

ROZWIĄZANE

Poziom 20, Odkrywca Przestworzy
  • 112
  • 338
  • 3

Jak skonfigurować LAN, by dołączona do złącza USB w FunBox 6 drukarka, stała się drukarką sieciową

W routerze Huawei 526 taka możliwość istniała - w załączeniu instrukcja, którą kiedyś napisałem i nawet chyba umieściłem na forum - czy podobna instrukcja istnieje dla FanBox 6 gdzieś w Pomocy

Czy może ktoś "przećwiczył" już takie połączenie - będę wdzięczny za podzielenie się tą wiedzą

1 ZAAKCEPTOWANE ROZWIĄZANIE

Rozwiązanie:

Poziom 41, Sternik Międzygalaktyczny
  • 12784
  • 52607
  • 600
22 ODPOW. 22

Poziom 41, Sternik Międzygalaktyczny
  • 12784
  • 52607
  • 600

Jak skonfigurować LAN, by dołączona do złącza USB w FanBox 6 drukarka, stała się drukarką sieciową

@Kris_Orng  nie LAN, a  USB konfigurujesz dodajac drukarkę. 


Poziom 25, Entuzjasta Przestworzy
  • 2050
  • 7524
  • 28

Jak skonfigurować LAN, by dołączona do złącza USB w FanBox 6 drukarka, stała się drukarką sieciową

dokupić print server do drukarki. Fanboksa nie ruszać, bo ugryzie.


Poziom 41, Sternik Międzygalaktyczny
  • 12784
  • 52607
  • 600

Poziom 42, Mistrz Międzygalaktyczny
  • 18339
  • 52434
  • 702

Jak skonfigurować LAN, by dołączona do złącza USB w FanBox 6 drukarka, stała się drukarką sieciową

@Kris_Orng uważam tak samo jak @pirenej. Kup sobie print serwer. Nie jest to duży koszt i działa bezproblemowo. Z FB6 konfiguracja raczej zakończy się niepowodzeniem.


Poziom 36, Nawigator Galaktyczny
  • 5371
  • 21522
  • 173

Jak skonfigurować LAN, by dołączona do złącza USB w FanBox 6 drukarka, stała się drukarką sieciową

@Kris_Orng 

LAN nie trzeba konfigurować: jeśli FB rozpozna drukarkę to ją udostępni, ale przeważnie nie rozpozna i nie udostępni. Żadna konfiguracja nie jest, IMHO, "od strony FB" możliwa. Więcej z tym kłopotu niż pożytku. Podbijam zdanie kolegów @pirenej@ketrasaArtur : lepiej kupić drukarkę z kartą sieciową eternetową a jak nie to serwer druku z takimże portem. Podłaczyć do sieci, przydzielić stały adres IP, skonfigurować na komputerze/telefonie/czy_czym_tam_jeszcze_trzeba odpowiedni dla modelu sterownik i zapomnieć. Tak mam i nie narzekam.


Poziom 20, Odkrywca Przestworzy
  • 112
  • 338
  • 3

Jak skonfigurować LAN, by dołączona do złącza USB w FanBox 6 drukarka, stała się drukarką sieciową

Dziękuję wszystkim za propozycje rozwiązania mojego problemu - sugestia @agat13 wydaje się dla mnie najbardziej racjonalna. Skorzystałem z linku, który otrzymałem - rezultatem tego jest instrukcja, którą załączam.

Propozycje zakupu dodatkowych urządzeń są oczywiście dobrymi pomysłami, ale biorąc pod uwagę to, że drukuję średnio raz na tydzień, średnio nie więcej niż 3 strony i w 99% procentach bez koloru (jeśli chcę kolor idę do lokalnego Kodaka), to zakup np. nowej drukarki z Wi-Fi lub print serwera nie jest w tym kontekście najlepszą propozycją - tym bardziej, że jakość wydruku z mojej starej drukarki jest nadal bardzo dobra.


Poziom 36, Nawigator Galaktyczny
  • 5371
  • 21522
  • 173

Jak skonfigurować LAN, by dołączona do złącza USB w FanBox 6 drukarka, stała się drukarką sieciową

@Kris_Orng 

Daj znać czy ta konkretna (jaka?) drukarka dogadała się z FB6, może się to komuś przyda.


Poziom 20, Odkrywca Przestworzy
  • 112
  • 338
  • 3

Jak skonfigurować LAN, by dołączona do złącza USB w FanBox 6 drukarka, stała się drukarką sieciową

@j131 W moim poście umieściłem instrukcję - dołączam ją jeszcze raz


Poziom 41, Sternik Międzygalaktyczny
  • 12784
  • 52607
  • 600

Jak skonfigurować LAN, by dołączona do złącza USB w FanBox 6 drukarka, stała się drukarką sieciową

@Kris_Orng  szacun. Wszystko jasno i konktetnie. To trzeba do Bazy Wiedzy dodać