Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.

Jak skonfigurować ONT+ Unifi USG?

ROZWIĄZANE

Poziom 19, Odkrywca Przestworzy
  • 38
  • 48
  • 1

Jak skonfigurować ONT+ Unifi USG?

Chciałem napisać jak sytuacja. wymieniłem kable łączące cały system unifi i teraz śmiga jak miło. Wszystko tak jak powinno.

Pozdrawiam


Poziom 28, Znawca Przestworzy
  • 2431
  • 4101
  • 56

Jak skonfigurować ONT+ Unifi USG?


@-brtk-napisał(-a)

Jeszcze możesz zobaczyć jaką będziesz mieć prędkość na innym porcie LAN, przy innym kablu.. itp 🙂


Toż Ci pisałem byś posprawdzał na innych kablach 🙂

Bardzo fajnie, a teraz jakie prędkości uzyskujesz? Lepiej jak na Funboxie?


Poziom 19, Odkrywca Przestworzy
  • 38
  • 48
  • 1

Jak skonfigurować ONT+ Unifi USG?

Witam,

od razu wymieniłem, ale te kable co zmieniłem okazało się też coś walnięte. Dopiero jak nowe dałem to jest efekt:) dzięki za pomoc ! Screenshot_2019-10-17 Speedtest od Ookla – globalny test prędkości łącza szerokopasmowego.png


Poziom 17, Badacz Przestworzy
  • 36
  • 24
  • 1

Jak skonfigurować ONT+ Unifi USG?

Na usg spokojnie chodzi i 600. Kwestia ustawień. Router na vyatta to nie sprzęt Asusa czy inne wynalazki. 2 x 500 to całkiem przyzwoicie jak na entry lvl, ponadto jest tam hardware offloading, co znacząco przyspiesza działanie. Na 1 Gbs też testowałem i też wyciąga tyle po kablu. Jedynie IPS mocno spowalnia system ,ale wtedy warto mieć już USG Pro i wyżej. Można się wtedy posiłkować Veronym lub Cisco Umbrella.


Poziom 19, Odkrywca Przestworzy
  • 38
  • 48
  • 1

Jak skonfigurować ONT+ Unifi USG?

Moglibyście podpowiedzieć gdyż utworzyłem Vlan id 838, 839 i 35 przypisałem je do portu Lan gdzie kablem podpiąłem tv box z orange. DEcoder się uruchomił zaktualizował. niestety jak wchodzę w jakikolwiek kanał to pokazuje brak dostępu do tego kanału.

 

jakieś rady proszę 🙂

 

Pozdrawiam


Poziom 28, Znawca Przestworzy
  • 2431
  • 4101
  • 56

Jak skonfigurować ONT+ Unifi USG?

Wyślij screena z tego panelu jak to pododawałeś.


Poziom 19, Odkrywca Przestworzy
  • 38
  • 48
  • 1

Jak skonfigurować ONT+ Unifi USG?

Screenshot_2019-12-17 UniFi Network(2).pngScreenshot_2019-12-17 UniFi Network(1).pngScreenshot_2019-12-17 UniFi Network.png


Poziom 28, Znawca Przestworzy
  • 2431
  • 4101
  • 56

Jak skonfigurować ONT+ Unifi USG?

Dobra, a pod który port LAN przypisałeś 838 i 839? 1 port masz do internetu, a drugi przypisz pod te VLAN ID dwa.


Poziom 19, Odkrywca Przestworzy
  • 38
  • 48
  • 1

Jak skonfigurować ONT+ Unifi USG?

To co na screen jest to przypisałem do portu na switchu gdzie podłączyłem decoder. Ogólnie to zwiastuny vod mogę oglądać ale tv cały czas jest niedostępne . Próbowałem również na samym USG konfigurować lan2 w drugim porcie lan/wan jedynie pod decoder tv jednak efekt jest ten sam.

 


Poziom 35, Ekspert Galaktyczny
  • 2850
  • 4793
  • 122

Jak skonfigurować ONT+ Unifi USG?

Na pewno tv box odświeżył poprawnie uprawnienia?