Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.

Jak nadać stały IP dla urządzenia FUNBOX 2.0

ROZWIĄZANE

Poziom 7, Zwiadowca Przestworzy
  • 5
  • 0
  • 0

Jak nadać stały IP dla urządzenia FUNBOX 2.0

Dzień Dobry,

mam problem z wyświetlanie MAC adresów urządzeń dla których zostały przypisane statyczne adresy IP.

Urządzenia którym zostały przypisane statyczne adresy IP, dostają właściwe adresy IP, zgodne z tym co zostało przypisane w tabeli statycznych adresów IP, ale problem polega na tym, że w tej tabeli są błędne nazwy MAC. Wszystkie IP mają przypisany ten sam MAC adres.

Czy ktoś miał podobny problem, chodzi mi tylko o wyświetlanie tj tabeli, bo urządzenia (MAC) dostają właściwe (inne) adresy IP.

1 ZAAKCEPTOWANE ROZWIĄZANIE

Rozwiązanie:

Poziom 33, Ekspert Galaktyczny
  • 1785
  • 2350
  • 103

Jak nadać stały IP dla urządzenia FUNBOX 2.0

@meemek proponuję przywrócenie urządzenia do ustawień fabrycznych. U mnie wyświetlają się poprawnie adresy MAC.

Wyświetl rozwiązanie w oryginalnym poście

6 ODPOW. 6

Poziom 7, Zwiadowca Przestworzy
  • 5
  • 0
  • 0

Jak nadać stały IP dla urządzenia FUNBOX 2.0


błąd.jpg

Poziom 33, Ekspert Galaktyczny
  • 1785
  • 2350
  • 103

Jak nadać stały IP dla urządzenia FUNBOX 2.0

@meemek proponuję przywrócenie urządzenia do ustawień fabrycznych. U mnie wyświetlają się poprawnie adresy MAC.


Poziom 7, Zwiadowca Przestworzy
  • 5
  • 0
  • 0

Jak nadać stały IP dla urządzenia FUNBOX 2.0

@BORAXdzięki za odpowiedź.

Według mnie to jest tylko jakiś problem z wyświetlaniem tego co jest w konfiguracji, bo sama konfiguracja musi być dobra, bo urządzenia dostają właściwe adresy IP.

Może problem jest w przeglądarce internetowej, ale sprawdzałem na Chrome i Firefox i jest tak samo źle.


Zespół Nasz Orange
  • 1043
  • 8389
  • 53

Jak nadać stały IP dla urządzenia FUNBOX 2.0

Hejka @meemek, czy udało Ci się uporać z tym problemem ? Jeśli tak to podziel się tym, która odpowiedź najbardziej się do tego przyczyniła, poprzez oznaczenie jej jako rozwiązanie 🙂 Pozdrawiam.


Poziom 7, Zwiadowca Przestworzy
  • 5
  • 0
  • 0

Jak nadać stały IP dla urządzenia FUNBOX 2.0

Cześć @Bartłomiej.

Niestety przywrócenie ustawień fabrycznych rozwiązuje problem do pierwszego restart FunBoxa. Do tego czasu wpisy w tabeli są wyświetlane poprawnie. Po restarcie znowu są źle wyświetlane, ale adresy są rozdawane prawidłowo, więc jest tylko problem z wyświetlaniem zawartości konfiguracji.

 


Bez tytułu.jpg

Poziom 7, Zwiadowca Przestworzy
  • 5
  • 0
  • 0

Jak nadać stały IP dla urządzenia FUNBOX 2.0

Może problem jest w tej wersji firmware FunBoxa którą ja posiadam.

Ja mam firmware:

SoftAtHome SG10_sip-pl-6.2.19.17

FunBox2 step6