Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.

Ipv6 oraz niedziałające przekierowania portów po ipv4


Poziom 12, Tropiciel Przestworzy
  • 23
  • 12
  • 0

Ipv6 oraz niedziałające przekierowania portów po ipv4

► Temat został przeniesiony z kategorii Internet domowy (etykieta: Orange Światłowód) - Moderator Wiktor ◄

 

Po początkowym entuzjazmie posiadania ipv6 zaczyna dochodzić do wniosku że coś tu jest jednak nie tak(chyba że sam coś źle konfiguruje).

Mianowicie: mam Ftth, funboxa 2.0, w loginie neostraday bez "/ipv6", ustawiam sobie przekierowania portów np. do swojego NASa, pulpitu zdalnego itp. Wszystko działa fajnie.

Ok, zachciało mi się ipv6 wypróbować, a więc dodałem dopisek do loginu neostrady i  odznaczyłem opcję "wymuś połączenie ipv4" aby funbox też dostał stary dobry ipv4 a nie tylko ipv6, komp i kilka urządzeń w domu które obsługują ipv6 widzę że ładnie dostały adresy ipv6. Teoretycznie wszystko jest ok.

...póki nie chciałem się połączyć zdalnie z pracy z moim komputerem w domu.

Sprawdzałem już wszystko, wygląda na to że wszystkie przekierowania portów ipv4 które miałem wcześniej ustawione przestają funkcjonować w momencie włączenia ipv6.

Rozumiem że w samym ipv6 nie ma takiego czegoś jak forwarding portów(idea jest taka że każde urządzenie ma własny adres) ale tu chodzi o dostęp do urządzeń po starym ipv4. Gdzie szukać przyczyny?

2 ODPOW. 2

Poziom 45, Pionier Misji
  • 32319
  • 36186
  • 1366

Ipv6 oraz niedziałające przekierowania portów po ipv4

Na dziś takiej implementacji nie ma. Zgłoś pomysł https://nasz.orange.pl/t5/Pomysły/idb-p/Nasz-Orange-Pomysly jeśli chciałbyś jakiś zmian w sofcie funboxów.

Poziom 20, Odkrywca Przestworzy
  • 65
  • 293
  • 2

Ipv6 oraz niedziałające przekierowania portów po ipv4

Po przestawieniu na IPv6 przekierowania portów są robione przez zdalną bramę IPv4 Orange, konfigurowaną przez router, a nie przez sam router. Po pierwsze, nie zawsze działa – miałem identyczny problem, ale zmieniła mi się za którymś razem brama i zaczęło działać. Po drugie, zewnętrzny port może być zajęty przez innego użytkownika – zobacz, czy ci się zewnętrzne porty w ustawieniach routera nie zmieniły samoczynnie na inne niż do tej pory.