Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.

Gorszy ping i zasięg na NOWSZYM funboxie.


Poziom 9, Zwiadowca Przestworzy
  • 5
  • 4
  • 0

Gorszy ping i zasięg na NOWSZYM funboxie.

Witam,

ostatnio w domu mieliśmy problem ze starym routerem z bodajże 2010-12 roku - często gubił zasięg itp., na infolinii Pan biadolił "ojoj, taki stary router, jasne, że jest słabo - trzeba wymienić na nowy". No i dobra, został wymieniony, sam router ładniejszy, ale nic poza tym. Ping na starym oscylował na granicy 57-59 ms, na nowym 70-80 ms, zasięg taki sam na obu, jak nie gorszy na nowym. Na obu routerach ping skacze po 200-300 ms jak gubi zasięg. 2.4g ma trochę lepszy zasięg niż 5g. 

I teraz moje pytanie, co tu zrobić żeby obniżyć ten ping? da się coś poprzestawiać w konfiguracji? kanały wi fi są bez zakłóceń, już kombinowałem, ale żadnych zmian. 

 

12 ODPOW. 12

Poziom 42, Mistrz Międzygalaktyczny
  • 18339
  • 52438
  • 702

Gorszy ping i zasięg na NOWSZYM funboxie.

@grzesiek1201 jaką usługę internetową masz? Zakładam, że Neostrada. Wrzuć screena z parametrami linii z routera.


Poziom 9, Zwiadowca Przestworzy
  • 5
  • 4
  • 0

Gorszy ping i zasięg na NOWSZYM funboxie.

dsl.png

tak, neostrada.


Poziom 45, Pionier Misji
  • 32291
  • 36065
  • 1364

Gorszy ping i zasięg na NOWSZYM funboxie.

Każde zamówienie to nowa rekonfiguracja usługi. Zgłoś uszkodzenie, może coś poprawią.

Poziom 42, Mistrz Międzygalaktyczny
  • 18339
  • 52438
  • 702

Gorszy ping i zasięg na NOWSZYM funboxie.

@grzesiek1201 parametry linii są w porządku. Może jak @Piotrekk85 wspomniał,trzeba odczekać, aż dane w systemie się przetworzą.


Poziom 41, Sternik Międzygalaktyczny
  • 12784
  • 52607
  • 600

Gorszy ping i zasięg na NOWSZYM funboxie.

@grzesiek1201 trzeba sprawdzić na kablu, bo każdy nadajnik wifi ...jak i odbiorniki maja swoje charakterystyki pracy. Nowsze mają większe wymagania, choćby szyfrowanie, więc nie porównasz...tylko testy po kablu są wiarygodne

Dla ADSL ważne są ustawienia na centrali ( interleave dept) ma które abonent nie ma wpływu, ale jeśli dołożysz te problemy z zasięgiem ,a co za tym idzie i z transferem to przy neo 10Mb/sek cudów nie wymagaj. Na wszystkim tracisz a na wifi najbardziej


Poziom 9, Zwiadowca Przestworzy
  • 5
  • 4
  • 0

Gorszy ping i zasięg na NOWSZYM funboxie.

Na kablu ping większy o 5-10 ms, na wifi często brakuje 1 kreski zasięgu, raz jest, raz nie. Bez sprawdzenia na kablu nawet bym nie pisał, zapomniałem po prostu o tym wspomnieć.

Zastanawiałem się właśnie nad konfiguracją szyfrowania i innych opcji, nie wiem po prostu, która by była lepsza.

Obecnie mam wpa/wpa2 mixed, zapora na najniższych. Jest jeszcze opcja wymuszenia połączenia Ipv4 jeśli to coś zmienia.

Pozostaje chyba kontakt z obsługa?


Poziom 41, Sternik Międzygalaktyczny
  • 12784
  • 52607
  • 600

Gorszy ping i zasięg na NOWSZYM funboxie.

@grzesiek1201 ustaw wpa2 psk. IPv4 i V6 przełącz zamiennie do testów i sam sprawdź na którym i do czego masz mniejsze wartości. 

Nie załapałem... na kablu masz większy ping niż na wifi czy na nowym modemie?

Proszę Cię precyzuj informacje, a będzie mniej pytań i wątpliwości z naszej strony. Wcześniej miałeś Livebox 2.0?


Poziom 9, Zwiadowca Przestworzy
  • 5
  • 4
  • 0

Gorszy ping i zasięg na NOWSZYM funboxie.

Ping na kablu jest większy na nowym modemie o 5-10 ms, na wifi jest większy o 10-20 ms, wifi często gubi jedną kreskę zasięgu, gubił ją też stary router.

Stary router to była jakaś stara wersja funboxa 2.0 z roku 2010-12 o ile się nie mylę. Teraz również mam funbox 2.0, ale nowszy typ, który obsługuje zarówno 2,4g jak i 5g.


Poziom 28, Znawca Przestworzy
  • 2431
  • 4101
  • 56

Gorszy ping i zasięg na NOWSZYM funboxie.

Otwórz consolę cmd w Windowsie, przy połączeniu kablowym, wpisz w tym czarnym okienku:

tracert wp.pl

 

Wklej tu wynik. Możliwe że przy problemie z poprzednim modemem po prostu ci przeplot zwiększyło, by nie sypało błędami, mógł się przeplot zwiększyć. Można zobaczyć właśnie w trasie do jakiegoś serwera jaki masz ping na routerze brzegowym, przy normalnie działającej usłudze, powinien on być w okolicy 20ms.

 

Parametry z Funboxa masz ok, full prędkość, więc centralkę masz prawie pod samym domem.