Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.

Funbox działa tylko w speedtest'cie


Poziom 8, Zwiadowca Przestworzy
  • 2
  • 3
  • 0

Funbox działa tylko w speedtest'cie

Witam, od 2 miesięcy jak mam funboxa 300mb/s ani razu nie działał on poprawnie. Zasadniczo sieć 5ghz regularnie zrywa połączenie a kiedy działa to pobiera z maksymalną prędkością 5 mb/s ale zazwyczaj w okolicach jednego i niżej. Chciałem zgłosić reklamacje na podstawie wyników testu z certyfikowanego programu pro speed test ale ku mojemu zaskoczeniu program stwierdził że mam inetrnet lepszy niż przewiduje umowa! Sieć 2.4ghz według testera pobiera z prędkością 316mb/s a wysyła powyżej 30!!! Tylko że na tym koniec, poza testerem internet nie osiąga takich wyników. Ostatnio prędkość pobierania wyniosła około 200 KILO BAITÓW na sekunde. Na innych urządzeniach może i nie zrywa ale prędkość pobierania danych się nie różni? Próbowałem już skakać na inne kanały ale to nic nie dało. Co ciekawe test jest robiony na kablu, a nawet wtedy prędkość jest żenująco niska. Rzeczywisty wynik otrzymałem mierząc prędkość na wifi. Czy ktoś wie co mogę zrobić?

 

Dziękuje

4 ODPOW. 4

Poziom 45, Pionier Misji
  • 32308
  • 36154
  • 1366

Funbox działa tylko w speedtest'cie

A robiłeś reset do ustawień fabrycznych? pobierałeś aplikację Mój Funbox - ona pozwala potestować działanie funboxa?

Poziom 8, Zwiadowca Przestworzy
  • 2
  • 3
  • 0

Funbox działa tylko w speedtest'cie

To już drugi funbox którego mam, więc jest świeży sam go ustawiałem. Pobiorę aplikacje i zobaczę co mi powie. 


Poziom 19, Odkrywca Przestworzy
  • 74
  • 106
  • 1

Funbox działa tylko w speedtest'cie

a może ta skrętka którą łączysz komp z funboxem coś nie styka...

albo może nie pobierasz z serwisów, które dają możliwość ściągania z taką prędkością....

 

 


Pracuję w Orange
  • 38
  • 116
  • 1

Funbox działa tylko w speedtest'cie

Jak Ci rozłącza wifi, to jeszcze spróbuj zmienić szyfrowanie z WPA/WPA2 Mixed na WPA2-PSK/AES.

Nie wyłączaj szyfrowania, bo sieć będzie działa z prędkościami standardu b/g.