Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.

Funbox 6 - podłączenie telewizora przez Wi-Fi.

ROZWIĄZANE

Poziom 18, Badacz Przestworzy
  • 115
  • 415
  • 0

Funbox 6 - podłączenie telewizora przez Wi-Fi.

@slav72 W haśle mam tylko małe i wielkie litery oraz cyfry, bez znaków specjalnych. Nazwa sieci również nie zawiera spacji tylko podkreślenie '_'. Więc nie tutaj jest problem.


Poziom 41, Sternik Międzygalaktyczny
  • 12788
  • 52625
  • 602

Funbox 6 - podłączenie telewizora przez Wi-Fi.

@ptr1Masz rację, może problemem jest szyfrowanie.. Informuj czy ustabilizuje się


Poziom 42, Mistrz Międzygalaktyczny
  • 18339
  • 52438
  • 702

Funbox 6 - podłączenie telewizora przez Wi-Fi.

@ptr1 tu masz rację, ustawienie szyfrowania może mieć wpływ, czy urządzenie połączy się z siecią WiFi. Obecnie najlepiej ustawić szyfrowanie na WPA2 PSK. Kiedyś miałem sytuację, że specjalnie musiałem ustawić na WPE, aby urządzenie nawiązało połączenie z routerem. Inaczej wyskakiwało brak połączenia.


Poziom 38, Pomocnik Międzygalaktyczny
  • 7197
  • 29458
  • 270

Funbox 6 - podłączenie telewizora przez Wi-Fi.


@ptr1napisał(-a)

@agat13 Wszystko byłoby OK, ale dzisiaj rano telewizor ponownie zgłosił błąd połączenia z siecią (po wczorajszym skonfigurowaniu przez WPS działał poprawnie aż do wieczora). Ale zrobiłem test i przywróciłem oryginalne ustawienia Wi-Fi Security (WPA2 / WPA2-PSK/AES zamiast WPA2/WPA3 Mixed). I zadziałało! Udało mi się na nowo skonfigurować sieć przy użyciu tradycyjnej metody (wyszukiwanie plus ręczne wpisanie hasła). Na razie działa.

 

Wygląda na to, że telewizory Samsung nie lubią nowego standardu WPA3, albo też jest jakiś problem z implementacją tego standardu w Funbox 6.

 

 


@ptr1  masz rację, widzisz o tym nie pomyślałem, u mnie na FB 6 szyfrowanie mam ustawione też na standard WPA2-PSK/AES.


Poziom 18, Badacz Przestworzy
  • 115
  • 415
  • 0

Funbox 6 - podłączenie telewizora przez Wi-Fi.

@agat13 WPA3 to jeszcze 'świeży' standard, więc nie dziwi mnie, że wiele urządzeń nie ma go zaimplementowanego. Ale w tym ustawieniu FB6 jest 'WPA2\WPA3 Mixed' więc teoretycznie problem nie powinien występować. Co śmieszniejsze - mój stary Samsung Galaxy S8 (model z roku 2017) działa bez problemu z nowymi ustawieniami. Jak na razie telewizor Samsunga jest jedynym urządzeniem sprawiającym problemy (a podłączałem już 7 innych).