Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.

Funbox 3.0 - koniec z własnym routowaniem ?

ROZWIĄZANE
Anonim

Nie dotyczy

Funbox 3.0 - koniec z własnym routowaniem ?

@MarcinZmJuż wielokrotnie podaje link do konfiguracji routera pod FTTH https://trzepak.pl/viewtopic.php?t=51177

A ty masz modem/router.


Poziom 10, Zwiadowca Przestworzy
  • 13
  • 5
  • 0

Funbox 3.0 - koniec z własnym routowaniem ?

Dzięki za pomoc.

Interesuje mnie Wariant 3 z Twojego linka.

Czy w tym przypadku tym ONT jest Tplink TX-6610 Gigabit LAN?

 

Pozdrawiam

Anonim

Nie dotyczy

Funbox 3.0 - koniec z własnym routowaniem ?


MarcinZm napisał(-a):

Dzięki za pomoc.

Interesuje mnie Wariant 3 z Twojego linka.

Czy w tym przypadku tym ONT jest Tplink TX-6610 Gigabit LAN?

 

Pozdrawiam


@MarcinZmNie 


Poziom 33, Ekspert Galaktyczny
  • 1785
  • 2350
  • 103

Funbox 3.0 - koniec z własnym routowaniem ?


Nie możesz kupić własnego ONT. Nie będzie on działał, ponieważ każdy ONT w sieci jest autoryzowany na urządzeniu OLT i tego nie możesz zmienić. Trzeba było od razu brać Funboxa 2.0 + ONT. Teraz możesz próbować wymienić Funboxa 3.0 na Funboxa 2.0 + ONT, ale bez gwarancji że Ci się powiedzie. Dopiero do ONT dostarczonego z Funboxem 2.0 możesz podłączyć odpowiedni router, odpowiednio skonfigurowany(obsługa  VLANów).

Poziom 10, Zwiadowca Przestworzy
  • 13
  • 5
  • 0

Funbox 3.0 - koniec z własnym routowaniem ?

1)

Dziś spotykam się z Panią z Orange. Uprzedziłem ją, że będę chciał Funbox`a 2.0.
Czy ten ONT o którym piszesz rozumiem, że jest domyślnie dostarczony z Funbox`em 2.0 i nic nie musze dokupować, żeby Funbox 2.0 działał mi w trybie "bridge"?
2)
Czy Draytek Vigor 2860n jeśli działa mi w VDSLu od Orange to zadziała mi również na światłowodzie od Orange jeśli Funbox`a 2.0. przestawie w tryb "bridge"? W linku podanym poprzednio, gdzie są podane warianty konfiguracji był podany inny model Vigora stąd to moje pytanie.


Poziom 33, Ekspert Galaktyczny
  • 1785
  • 2350
  • 103

Funbox 3.0 - koniec z własnym routowaniem ?

@MarcinZm ONT jest domyślnie dostarczany z Funboxem 2.0 i nic nie musisz dokupować.

Po instalacji usługi odłączasz Funboxa 2.0 i chowasz do pudełka. 

Podpinasz ONT do portu WAN2(1x 10/100/1000Base-TX, RJ45) w swoim routerze i definiujesz/konfigurujesz odpowiedni VLAN do Internetu. Bierzesz usługę z telewizją ? Bierz pod uwagę, że możesz mieć problemy z odpaleniem TV na swoim routerze. Możesz je mieć, ale nie musisz. Resztę masz w poradniku na trzepaku.


Poziom 10, Zwiadowca Przestworzy
  • 13
  • 5
  • 0

Funbox 3.0 - koniec z własnym routowaniem ?

1)

Nie rozumiem, dlaczego napisales, ze po instalacji uslugi odlaczam Funboxa 2.0 i chowam do pudelka.

Jesli chce zeby Funbox 2.0 chodzil mi w trybie "bridge" to przeciez on musi byc w sieci.

Czy dobrze mysle?
Powtorze, ze interesuje mnie opcja podlaczenia internetu z uwzglednieniem routera Vigor 2860n. Chodzi mi o to, zeby dzialaly mi uslugi Wake On Lan oraz zeby dzialala mi usluga Dynamic DNS, czyli tak jak mam do tej pory na Orange`owym VDSLu.

2)

Telewizji nie będę brał od Orange, tylko internet światłowodowy.
Czy muszę wobec tego konfigurować VLAN? Czy jest to konieczne?

 

Pani z Orange jeszcze nie dotarla, przyjdzie do mnie w sobote rano.


Poziom 33, Ekspert Galaktyczny
  • 1785
  • 2350
  • 103

Funbox 3.0 - koniec z własnym routowaniem ?

@MarcinZm  1) Funboxa 2.0 chowasz do pudełka, ponieważ nie ma on trybu bridge. 

Co do WoL się nie wypowiem, ale jeżeli chodzi o Dynamic DNS powinno działać.

2) Tak, musisz skonfigurować VLAN 035 do internetu na własnym routerze.


Poziom 10, Zwiadowca Przestworzy
  • 13
  • 5
  • 0

Funbox 3.0 - koniec z własnym routowaniem ?

Nic już nie rozumiem, przecież z tego co słyszałem Funbox 3.0 nie ma w opcjach możliwości ustawienia trybu "bridge". To który nie ma możliwości ustawienia trybu bridge Funbox 3.0 czy Funbox 2.0?


Poziom 33, Ekspert Galaktyczny
  • 1785
  • 2350
  • 103

Funbox 3.0 - koniec z własnym routowaniem ?

Funbox 3.0 i Funbox 2.0 nie mają trybu bridge.

Korzyść z wzięcia Funboxa 2.0 jest taka, że dostajesz ONT(drugie, osobne urządzenie) do którego podłączasz własny router i na nim konfigurujesz wszystko. Prościej tego nie można napisać.