Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.

Funbox 3.0 - koniec z własnym routowaniem ?

ROZWIĄZANE

Poziom 10, Zwiadowca Przestworzy
  • 10
  • 10
  • 0

Funbox 3.0 - koniec z własnym routowaniem ?

Byłem dziś w salonie, dowiedziałem się co nieco. Otóż aktualnie dzierżawią FB3 a ten ma zintegrowany ONT z routerem. W tym przypadku trzeba zakupić dodatkowo ONT (koszt od ok. 200zł). Nie pytałem czy taka kombinacja wypali (inne ID urządzenia) bo...zapytałem o FB2 i tu uzyskałem sensowniejszą odpowiedź. Konsultantka powiedziała że na specjalnie życzenia klienta mogą "poszukać"  starszych modeli:) Urządzenia z pewnością jeszcze są, tylko z racji wprowadzenia nowego, wszystkim proponują FB3. Do powyższych rozwiązań potrzeba kupić switcha zarządzalnego z tagowaniem (ok 100-150zł) i własny router będzie działać. W umowie nie ma zapisów o obowiązku posiadania tylko sprzętu Orange, ale jak wielokrotnie wspominano wsparcie będzie kończyć się na ostatnim hardware Orange. Adres jest publiczny ale dynamiczny, i tego dla indywidualnych NIE DA się zmienić. Tutaj ogromny minus dla TP. Mi proponowali umowę na dwa lata, przez pierwszy rok ok 70zł a drugi ok. 110zł. Dodatkowo jak przeniosę telefon (a kończy mi się umowa) dostanę 50% rabatu na abo telefoniczne (niecałe 30zł) + 10GB w telefonie+ 5 GB dodatkowa karta. Przyznam że to wszystko całkiem sensownie wygląda ale jeszcze troszkę poczekam:)

Anonim

Nie dotyczy

Funbox 3.0 - koniec z własnym routowaniem ?

@AXD Jak dla mnie niema sensu inwestowac tyle kasy.


Poziom 9, Zwiadowca Przestworzy
  • 4
  • 2
  • 0

Funbox 3.0 - koniec z własnym routowaniem ?

Podbijam.

 

Ktoś może już sprawdził, jak to jest z tym trybem bridge w Funbox 3.0?

 

Anonim

Nie dotyczy

Funbox 3.0 - koniec z własnym routowaniem ?


Voytaz napisał(-a):

Podbijam.

 

Ktoś może już sprawdził, jak to jest z tym trybem bridge w Funbox 3.0?

 


@VoytazTen Funbox 3.0 nie ma takiej opcji. Może coś wiecej wypowie się @Remi?


Poziom 9, Zwiadowca Przestworzy
  • 4
  • 2
  • 0

Funbox 3.0 - koniec z własnym routowaniem ?

Sprawdziłeś?

 

Właśnie odbyłem rozmowę z konsultantem Orange i zaskoczył mnie swoją odpowiedzią.

 

Na moje pytanie o tryb bridge w FunBox 3.0 odpisał:

"Tryb bridge aktywuje się automatycznie po podłączeniu do funbox'a innego urządzenia."

Na moje zdziwienie tą "magią", odpisał:

"też mnie ta nowa technologia czasem zaskakuje"

 

Kilka razy pytałem o tryb Bridge (w którym funbox zachowuje się jak tylko ONT) i za każdym razem otrzymywałem odp, że to będzie działać i że nie mieli z tym problemów.

 

Na koniec spytałem, czy można w razie czego wymienić na funbox2 + ont, i otrzymałem odp, ze tak - bez problemu.

 


Poziom 33, Ekspert Galaktyczny
  • 1785
  • 2350
  • 103

Funbox 3.0 - koniec z własnym routowaniem ?

Przejrzałem menu Funbox 3.0 wzdłóż i wszerz i o ile nie było ostatnio aktualizacji firmware, to nie ma opcji zrobienia z niego bridge. Super, jakby Orange po prostu miało oficjalnie dostępny do wyboru ONT jako terminal końcowy(identycznie jak kablówki mają sam modem). Nawet starsze, lepsze TP-Linki(np. Archer C7) mają opcje ustawienia VLAN(w menu IPTV), co w połączeniu z sprzętowym NATowaniem bez problemu pozwala na uzyskanie 600 Mbit/s.

Anonim

Nie dotyczy

Funbox 3.0 - koniec z własnym routowaniem ?

Czyli jaki morał.....czasem warto zainwestować w lepszy sprzęt jeśli mamy na to fundusze i wymagamy czegoś więcej niż standardowi użytkownicy sieci....

Poziom 9, Zwiadowca Przestworzy
  • 4
  • 2
  • 0

Funbox 3.0 - koniec z własnym routowaniem ?

Za dwa dni przychodzą technicy podłączyć usługę. Na każdym etapie kontaktów z Orange (handlowiec, biuro obsługi klienta) prosiłem o adnotację, by zabrali Funbox2 + ONT i uzyskiwałem odp, że zanotowano i wezmą. Zobaczymy. 🙂

Anonim

Nie dotyczy

Funbox 3.0 - koniec z własnym routowaniem ?


Voytaz napisał(-a):

Za dwa dni przychodzą technicy podłączyć usługę. Na każdym etapie kontaktów z Orange (handlowiec, biuro obsługi klienta) prosiłem o adnotację, by zabrali Funbox2 + ONT i uzyskiwałem odp, że zanotowano i wezmą. Zobaczymy. 🙂


@Voytaz Zobaczymy co z tego będzie daj znaćEmotikon: Zaskoczony


Poziom 7, Zwiadowca Przestworzy
  • 6
  • 0
  • 0

Funbox 3.0 - koniec z własnym routowaniem ?

Posiadam modem funbox 3.0 i zastanawiam się czy istnieje jakieś obejście, które umożliwiałoby udostępnianie internetu przez drugi router firmy tp-link, który posiadam prywatnie.

 

Doprowadzam kabel ethernetowy do routera tplink z funboxa. W kablu jest internet, ale niestety router go już dalej nie udostępnia. Czy ktoś ma jakiś pomysł jak to obejść, aby udostępniał internet dalej?