Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.

Funbox 3.0 - koniec z własnym routowaniem ?

ROZWIĄZANE

Poziom 17, Badacz Przestworzy
  • 25
  • 35
  • 0

Funbox 3.0 - koniec z własnym routowaniem ?

@gentillo hej, udało ci się uruchomić internet i telewizję na własnym routerze posiadając jedynie ont od Orange?


Poziom 41, Sternik Międzygalaktyczny
  • 12784
  • 52607
  • 600

Funbox 3.0 - koniec z własnym routowaniem ?

@Wojcik6 Gdzieś na forum czytałem ostatnio, że na fritz-u ktoś i TV uruchamiał. Ciężko i dla zaawansowanych, ale można. Przejrzyj posty w dwóch dni wstecz


Poziom 17, Badacz Przestworzy
  • 25
  • 35
  • 0

Funbox 3.0 - koniec z własnym routowaniem ?

@agat13 nie mogę znaleźć tego postu, zacząłem czytać cały wątek ale jestem dopiero na 13 stronie. Ostatnio wpadł mi w ręce switch zarządzalny i spróbował bym rozwiązania ze znanego na tym forum wątku na trzepaku, tylko musiał bym wiedzieć na jakim routerze to będzie działać niż kupować w ciemno. Nie zależy mi na VOD, jedynie internet i tv. Jakiś Asus, TP link albo netgear był by mile widziany bo tam łatwiejsza konfiguracja niż np taki mikrotik.


Poziom 41, Sternik Międzygalaktyczny
  • 12784
  • 52607
  • 600

Funbox 3.0 - koniec z własnym routowaniem ?

@Wojcik6 pod koniec drugiej strony postów. W temacie " Tryb bridge w Orange Funbox" użytkownik @dr0zda  opisał skrypt na fritza


Poziom 18, Badacz Przestworzy
  • 209
  • 387
  • 0

Funbox 3.0 - koniec z własnym routowaniem ?

A co z Ubiquiti ER-X? Czy ktoś już konfigurował go pod śwatłowód od Orange? Działała na nim telewizja? Czy da się to zrobić wyłącznie za pomocą GUI?

Kolejna sprawa to Funbox 3.0. Czy w końcu nastąpiła aktualizacja softu? Czy Orange wprowadził już wyczekiwany tryb bridge? Nie ukrywam, że wolałbym tego Funboxa zamiast ONT od HUAWEI ze względu na chińskie backdoory w HUAWEI 😉


Pozdrawiam,
Piotr


Poziom 41, Sternik Międzygalaktyczny
  • 12784
  • 52607
  • 600

Funbox 3.0 - koniec z własnym routowaniem ?

@Piotrek94 nie ma trybu bridge w FB 3, a soft jest ciągle aktualizowany😊


Poziom 7, Zwiadowca Przestworzy
  • 1
  • 2
  • 0

Funbox 3.0 - koniec z własnym routowaniem ?

Cześć 🙂

Ja mam pytanie z innej beczki. Dopiero zaczynam rozgryzać jak działa FTTH i jednej, bardzo podstawowej rzeczy nie kumam.

Dlaczego w Funboxie jest potrzebny tryb bridge żeby podłączyć do niego własny router? Dlaczego nie może być tak, że do tego samego złącza Ethernet w Funboxie do którego normalnie podłączyłbym np. komputer nie mogę podłączyć dowolnego routera który ma Ethernetowe gniazdo WAN i dopiero do niego podłączać wszystkie moje urządzenia? Przecież ten dodatkowy ruter ma NAT i teoretycznie cała sieć która się "za nim" znajduje powinna być dla Funboxa niewidoczna. W zasadzie to dla Funboxa nie powinno być żadnej różnicy, czy podłączamy do niego komputer, czy ruter z NATem, bo oba powinien "widzieć" tak samo - jako "jakieś" urządzenie o konkretnym MACu i adresie IP.

 

Nie zrozumcie mnie źle - już wiem, że tak się nie da, ale chciałbym po prostu z technicznego punktu widzenia wiedzieć, dlaczego się nie da 🙂


Poziom 41, Sternik Międzygalaktyczny
  • 12784
  • 52607
  • 600

Funbox 3.0 - koniec z własnym routowaniem ?

@mmkk router routerowi nierówny. Skoro już wiesz, że w dodatkowym lepiej się sprawuje podsieć, ma lepszy zasięg wifi itp, to zdajesz sobie sprawę z jego przewagi nad FB. Podwójny kaskadowy tryb routowania to dodatkowe opóźnienia, dłuższy czas reakcji i konieczność ustawiania np przekierowania portów...a tak nawet autentykację masz po stronie jednego urządzenia...zastosowanie FB i dodatkowego routera ma większy sens, gdy masz IPTV,  ale i z tym można sobie poradzić odpowiednim sprzętem i zaawansowaną konfiguracją 

Sam widzisz, że są różne szkoły w zależności od potrzeb...


Poziom 18, Badacz Przestworzy
  • 209
  • 387
  • 0

Funbox 3.0 - koniec z własnym routowaniem ?

Ja nie wykluczam, że tak właśnie będę robił, tzn. będę za podwójnym NAT'em jeśli nie poradzę sobie z konfiguracją Ubiquiti/Mikrotik. Korzystałem już kiedyś takiego rozwiązania u innego dostawcy i nie miałem problemu granie online przez PS4, czy też z normalnego korzystania z neta. Z VPN i innych dupereli nie korzystam. Chcę Ubiquiti/Mikrotik ze względu na lepsze odizolowanie sieci. No i są częste aktualizacje softu. Dodatkowo najbardziej ufam firmom amerykańskim i europejskim, a nie chińskim. Z tego co kojarzę Funboxa produkuje firma sagemcom, czyli to jest ta sama firma co kiedyś produkowała telefony Sagem? O ile się nie mylę to firma francuska? Czy ktoś wie czy soft jest również napisany przez francuzów, czy jednak przez chińczyków? Produkcja też pewnie w Chinach? Czy może jednak we Francji?

Anonim

Nie dotyczy

Funbox 3.0 - koniec z własnym routowaniem ?

@Piotrek94  wszystko teraz w chińskiej produkcji jest, nawet z amerykańskich firm, choć ponoć trochę ograniczono to, oprogramowanie jedynie firmowe, x2 NAT to kiepski pomysł, gro portów w FunBox będzie zamknięte i zdalny dostęp też, więc 2 router będzie mieć spore ograniczenia, można FunBox ustawić bez ochrony, ale to wszystkiego ci nie naprawi, inna sprawa że musisz być dobry w konfiguracji sieci i routerów, nikt tego ci zdalnie nie zrobi, ba nawet gotowca nie przygotuje, trzeba to na miejscu ogarnąć nie zdalnie.