Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.

Funbox 3.0 jak podłaczyć drugi router, aby uzyskać jak najlepsza prędkośc po Wi-Fi

ROZWIĄZANE

Poziom 38, Pomocnik Międzygalaktyczny
  • 7197
  • 29458
  • 270

Funbox 3.0 jak podłaczyć drugi router, aby uzyskać jak najlepsza prędkośc po Wi-Fi

@Aguero  jeżeli wszystko ładnie działa to ok, możesz oczywiście spróbować ustawić tp linka jako AP, zresztą co Ci szkodzi jak już działasz to "idź za ciosem" 😉


Poziom 36, Nawigator Galaktyczny
  • 5371
  • 21522
  • 173

Funbox 3.0 jak podłaczyć drugi router, aby uzyskać jak najlepsza prędkośc po Wi-Fi


@Agueronapisał(-a)

@agat13napisał(-a)

@Aguero  możesz mieć albo 300 , albo 600Mb/sek. Zawsze warto mieć szybsze wifi, bo wykorzystuje lepsze mechanizmy transmisji

 

Wymieniłem na AX1500 wszystko ładnie chodziło ustawiłem sobie Smart Connect. 

 

Czy jeszcze muszę coś zmieniać? Bo nic nie zmieniałem

 

W tamtym Archer a6 zmieniłem na Access point a w tym też muszę to zrobić?

 

 


 


Jeśli o to pytasz to świadczy o tym że tak, raczej powinieneś to zmienić. Uprości to konfigurację sieci i ułatwi w przyszłości diagnostykę ewentualnych problemów. Na razie działa i wszyscy się cieszymy z tego powodu, ale jak kiedyś coś przestanie działać albo zaczniesz zmieniać/podłaczać coś nowego (np. konsole, IP TV, serwisy widoczne z zewnątrz), to będzie więcej zgadywania.
Jestem oczywiście pewien że byłbyś w stanie temat ogarnąć, ale w tym celu musiałbyś trochę zainwestować w edukację, a nie jestem pewien czy akurat to jest wysoko na liście Twoich priorytetów. Jeśli chesz po prostu żeby działało i niespecjalnie interesuje Cię dlaczego to lepiej przestaw w tryb AP. Jeśli jesteś dociekliwy i chciałbyś się dowiedzieć skąd taka rada to nie musisz przestawiać, ale wtedy byłoby dobrze poczytać trochę w sieci o podstawach adresacji IPv4.

 


Poziom 18, Badacz Przestworzy
  • 33
  • 71
  • 0

Funbox 3.0 jak podłaczyć drugi router, aby uzyskać jak najlepsza prędkośc po Wi-Fi

Dziękuję za odpowiedź. 

 

Jestem w tych tematach zielony więc chcę tylko żeby działało. Dziś ustawie Access point


Poziom 38, Pomocnik Międzygalaktyczny
  • 7197
  • 29458
  • 270

Funbox 3.0 jak podłaczyć drugi router, aby uzyskać jak najlepsza prędkośc po Wi-Fi

@Aguero  tak zrób i będziesz miał spokojną głowę 🙂