Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.

Funbox 3.0 jak podłaczyć drugi router, aby uzyskać jak najlepsza prędkośc po Wi-Fi

ROZWIĄZANE

Poziom 18, Badacz Przestworzy
  • 33
  • 71
  • 0

Funbox 3.0 jak podłaczyć drugi router, aby uzyskać jak najlepsza prędkośc po Wi-Fi

Witam 

 

Aktualnie posiadam światłowód Orange na parterze mam funbox 3.0 od niego puściłem sobie kabel RJ45 który jest połączony do TP link td w8950n który znajduje się na pierwszym piętrze. Internet działa lecz nie wykorzystuje Full możliwości 2.4 Ghz

 

Moje pytanie jest takie chciałbym sobie tego TP linka wymienić na router który będzie miał 5GHz i tu się zastanawiam czy kabel RJ45 może zostać czy muszę wymienić na ten od światłowodów żeby chodził z full prędkością.

 

Trochę namieszałem ale mam nadzieję że ktoś zrozumie 

 

 

______________

*Doprecyzowana nazwa tematu - moderator Wojciech.

 

1 ZAAKCEPTOWANE ROZWIĄZANIE

Rozwiązanie:

Poziom 41, Sternik Międzygalaktyczny
  • 12784
  • 52607
  • 600

Funbox 3.0 jak podłaczyć drugi router, aby uzyskać jak najlepsza prędkośc po Wi-Fi

@Aguero  jak? Prosto. W trybie Access pointa. Żeby niepotrzebnie nie robić kaskady dwóch adresacji sieci i zbędnego routowania, z czego są tylko kłopoty sieciowe. Pierwsza rzeczą jest wybranie sprzętu. Koniecznie z wifi6 aż i to na obu pasmach. Zwróć uwagę na beamforming czyli ksztaltowanie wiązki sygnału wifi. 

Później sprawdź czy ten sprzęt ma opcje AP.  Jeśli nie, to sam będziesz musiał to zrobić wyłączając DHCP na routerze nr2 i traktując go jako switcha z AP podłączyć do funboxa poprzez ten kabel ETH. 

Najpierw jednak zrób testy ile przeniesie Ci ten kabel robiąc SpeedTest po karcie sieciowej ma końcu kabla. Po wyniku będziesz widział jego jakość i wykonanie wtyczek. Później podlacz router w trybie punktu dostępowego i śmigaj...

Polecam coś z rodziny 

Router TP-link Archer AX50 AX3000 4LAN 1USB

Mam 150-ke i daje radę

Wyświetl rozwiązanie w oryginalnym poście

23 ODPOW. 23

Poziom 38, Pomocnik Międzygalaktyczny
  • 7197
  • 29458
  • 270

funbox 3.0 podłączenie drugiego routera

@Aguero  kabelek ethernet RJ45 jeżeli jest na oznaczeniu Cat 5e w zupełności wystarczy (ma on przepustowość do 1Gb/s).


Poziom 18, Badacz Przestworzy
  • 33
  • 71
  • 0

funbox 3.0 podłączenie drugiego routera


@slav72napisał(-a)

@Aguero  kabelek ethernet RJ45 jeżeli jest na oznaczeniu Cat 5e w zupełności wystarczy (ma on przepustowość do 1Gb/s).

 

Nie mam pojęcia czy jest kabel cat5e ale raczej tak. 

 

Chce kupić tp-link archer c6 mam nadzieję że będę mógł skonfigurować tak jak tego obecnego żebym miał internet po kablu na pierwszym piętrze

 


 


Poziom 38, Pomocnik Międzygalaktyczny
  • 7197
  • 29458
  • 270

funbox 3.0 podłączenie drugiego routera

@Aguero  na osłonce przewodu powinien być nadrukowany opis kabelka, co do tp-linka archer c6 to będzie w porządku (jest trochę tematów o nim na forum).


Poziom 18, Badacz Przestworzy
  • 33
  • 71
  • 0

funbox 3.0 podłączenie drugiego routera

Dzięki a lepiej kupić ten router czy może transmiter? Czy to bardziej kwestia indywidualna


Poziom 38, Pomocnik Międzygalaktyczny
  • 7197
  • 29458
  • 270

funbox 3.0 podłączenie drugiego routera

@Aguero  tak jak napisałeś to "kwestia indywidualna", z tym że z zastosowaniem transmiterów mogą wyniknąć różne problemy (w moim odczuciu lepszy będzie router).


Poziom 42, Mistrz Międzygalaktyczny
  • 18339
  • 52438
  • 702

Funbox 3.0 jak podłaczyć drugi router, aby uzyskać jak najlepsza prędkośc po Wi-Fi

@Aguero lepiej i stabilniej będzie działało na routerze podłączonym przez kabelk RJ-45. Transmitery proponuję zastosować jako ostateczność. 


Poziom 36, Nawigator Galaktyczny
  • 5375
  • 21543
  • 173

Funbox 3.0 jak podłaczyć drugi router, aby uzyskać jak najlepsza prędkośc po Wi-Fi


@Agueronapisał(-a)

Witam 

 

Aktualnie posiadam światłowód Orange na parterze mam funbox 3.0 od niego puściłem sobie kabel RJ45 który jest połączony do TP link td w8950n który znajduje się na pierwszym piętrze. Internet działa lecz nie wykorzystuje Full możliwości 2.4 Ghz

 

Moje pytanie jest takie chciałbym sobie tego TP linka wymienić na router który będzie miał 5GHz i tu się zastanawiam czy kabel RJ45 może zostać czy muszę wymienić na ten od światłowodów żeby chodził z full prędkością.

 

Trochę namieszałem ale mam nadzieję że ktoś zrozumie 

 

 

______________

*Doprecyzowana nazwa tematu - moderator Wojciech.

 


Jeśli ten kabelek spina się na 1G to OK. Ale tego musisz być pewien, nie tylko po nadruku na kabelku ale po faktycznych parametrach. Najprościej sprawdzić puszczając speedtest z komputera podpiętego na końcu tego właśnie kabelka. Jeśli dostaniesz wartości nominalne - znaczy się kabelek jest OK i można się nim nie przejmować. Jeśli dostaniesz wartości w granicach 100Mbps download to znaczy że kabelek jest zrobiony do bani i trzeba go poprawić.

 


Poziom 41, Sternik Międzygalaktyczny
  • 12784
  • 52607
  • 600

Funbox 3.0 jak podłaczyć drugi router, aby uzyskać jak najlepsza prędkośc po Wi-Fi

@Aguero  jak? Prosto. W trybie Access pointa. Żeby niepotrzebnie nie robić kaskady dwóch adresacji sieci i zbędnego routowania, z czego są tylko kłopoty sieciowe. Pierwsza rzeczą jest wybranie sprzętu. Koniecznie z wifi6 aż i to na obu pasmach. Zwróć uwagę na beamforming czyli ksztaltowanie wiązki sygnału wifi. 

Później sprawdź czy ten sprzęt ma opcje AP.  Jeśli nie, to sam będziesz musiał to zrobić wyłączając DHCP na routerze nr2 i traktując go jako switcha z AP podłączyć do funboxa poprzez ten kabel ETH. 

Najpierw jednak zrób testy ile przeniesie Ci ten kabel robiąc SpeedTest po karcie sieciowej ma końcu kabla. Po wyniku będziesz widział jego jakość i wykonanie wtyczek. Później podlacz router w trybie punktu dostępowego i śmigaj...

Polecam coś z rodziny 

Router TP-link Archer AX50 AX3000 4LAN 1USB

Mam 150-ke i daje radę


Poziom 18, Badacz Przestworzy
  • 33
  • 71
  • 0

Funbox 3.0 jak podłaczyć drugi router, aby uzyskać jak najlepsza prędkośc po Wi-Fi

Dzięki za pomoc.  Wczoraj tylko podłączyłem nowy router i wszystko ładnie chodzi. Ale zrobię tak jak napisałeś żeby nie było problemów