Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.

Funbox 3.0 - bardzo niskie prędkości na WI-FI

ROZWIĄZANE

Poziom 12, Tropiciel Przestworzy
  • 5
  • 8
  • 0

Funbox 3.0 - bardzo niskie prędkości na WI-FI

Witam, mam problem dotyczący z bardzo niskimi prędkościami na Wi-Fi. Posiadam Funbox 3.0 i światlowod 300Mbit/s. Co mam w tej sytuacji zrobić, gdy po kablu jest 315/35, a na wifi 0.40/0.10 Mbit/s. Urządzenie było resetowane oraz były ustawiane ustawienia fabryczne. 

1 ZAAKCEPTOWANE ROZWIĄZANIE

Rozwiązanie:
Anonim

Nie dotyczy

Funbox 3.0 - bardzo niskie prędkości na WI-FI

@nexooonapisał(-a)

Tak dla jasności, internet mobilny z Play ma taką samą prędkość co światłowód - 0,5Mbit/S/


Niektóre telefony jak są niepoprawnie ustawione, to korzystają z Danych Mobilnych> zamiast wi-fi, jeśli komputer ci takie cuda robi, to wina ustawień lub sterowników, ale to tylko domysły.

Wyświetl rozwiązanie w oryginalnym poście

8 ODPOW. 8

Poziom 22, Odkrywca Przestworzy
  • 426
  • 1446
  • 13

Funbox 3.0 - bardzo niskie prędkości na WI-FI

Zmień kanał w ustawieniach FunBoxa np. pomoże Ci w tym aplikacja  Mój Funbox na androida.

Ja zmieniłem ręcznie panel zarządzania WiFi -> moje WiFi -> Ustawienia zaawansowane WiFi -> i dla pasma 2.4 GHz mam najmniejszy tłok na 13 kanale, a dla pasma 5 GHz - na 48 🙂 Standardowo pasmo 5 GHz ustawione było na 100-ileś i np mój TV sobie z tym nie radził.


Poziom 12, Tropiciel Przestworzy
  • 5
  • 8
  • 0

Funbox 3.0 - bardzo niskie prędkości na WI-FI

Niestety to nie pomogło, aplikacja Mój FunBox wskazuje kanał 12 i 6 - na tych kanałach prędkość nie przekracza 1Mbit/s. Na innych kanałach również.

* na kanale 1 raz wyskoczyła prędkość 16Mbit/s, lecz po kilku sekundach spadła do 0.50Mbit/s. Coś ją blokuje.

Anonim

Nie dotyczy

Funbox 3.0 - bardzo niskie prędkości na WI-FI

@nexooo  jakieś statystyki daj czy zrzuty ze skanera sieci wi-fi, nie piszesz czy w bloku mieszkasz czy własnym domu, jeśli blok to trzeba kanał wybrać najmniej zaszumiony (używany), testy są miarodajne, tak w ciemno to nie zgadnę co tak spowalnia transfer... 😐


Poziom 12, Tropiciel Przestworzy
  • 5
  • 8
  • 0

Funbox 3.0 - bardzo niskie prędkości na WI-FI

Mieszkam w domu jednorodzinnym, testowane było na analizach pomiarów WIFI w Mój Funbox oraz na Wifi Analyzer na Androidzie. Mój Funbox wskazuje kanał 6 i 12 jako optymalny - prędkość dalej wynosi 0,5-0,8Mbit/s. Natomiast WiFi Analyzer wskazuje kanał 12 i 1 - również sprawdzane, prędkość dalej niska.


Poziom 12, Tropiciel Przestworzy
  • 5
  • 8
  • 0

Funbox 3.0 - bardzo niskie prędkości na WI-FI

Tak dla jasności, internet mobilny z Play ma taką samą prędkość co światłowód - 0,5Mbit/S/

Anonim

Nie dotyczy

Funbox 3.0 - bardzo niskie prędkości na WI-FI

@nexooo  wypada dać zrzut z ustawień FunBox dla wi-fi, inna sprawa to urządzenia które korzystają z sieci wi-fi, są prawidłowo ustawione? Tyle niewiadomych, mamy zgadywać gdzie masz problem...

Anonim

Nie dotyczy

Funbox 3.0 - bardzo niskie prędkości na WI-FI

@nexooonapisał(-a)

Tak dla jasności, internet mobilny z Play ma taką samą prędkość co światłowód - 0,5Mbit/S/


Niektóre telefony jak są niepoprawnie ustawione, to korzystają z Danych Mobilnych> zamiast wi-fi, jeśli komputer ci takie cuda robi, to wina ustawień lub sterowników, ale to tylko domysły.


Poziom 12, Tropiciel Przestworzy
  • 5
  • 8
  • 0

Funbox 3.0 - bardzo niskie prędkości na WI-FI

Właśnie to był dobry trop - sterowniki to karty sieciowej Intela. Za bardzo nie było by możliwe, to że Play i Orange mają IDENTYCZNĄ prędkość.