Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.

Funbox 2 wprowadzanie poświadczeń sieciowych


Poziom 10, Zwiadowca Przestworzy
  • 6
  • 11
  • 0

Funbox 2 wprowadzanie poświadczeń sieciowych

Witam,

chciałem podłączyć dysk poprzez usb do funboxa 2.0. Mam windows 10, więc włączyłem opcje Klient SMB 1.0/CIFS. Po wpisaniu adresu IP \\192.168.1.1 wyskakuje mi informacja o wpisaniu poświadczeń sieciowych. Próbowałem wpisywać admin admin, admin 8 znaków z hasła do wifi z naklejki, admin 8 znaków nowego hasła. Żadne kombinacja nie działa. Jaką nazwę i hasło trzeba wpisać? 

17 ODPOW. 17

Poziom 42, Mistrz Międzygalaktyczny
  • 18339
  • 52438
  • 702

Funbox 2 wprowadzanie poświadczeń sieciowych

@dawidex7 dysk USB podłączony do FunBox-a będzie widoczny po zalogowaniu do routera. W inny sposób nie zawsze będzie dostępny.


Poziom 38, Pomocnik Międzygalaktyczny
  • 7197
  • 29458
  • 270

Funbox 2 wprowadzanie poświadczeń sieciowych

@dawidex7  nazwa to admin, a hasło to pierwszych osiem znaków klucza wifi (jeżeli zmieniałeś hasło to nazwa dalej admin, a hasło to te które ustawiłeś - pamiętaj o dużych/małych literach). Dysk podłącz pod router dopiero po zalogowaniu na stronę konfiguracyjną funboxa.


Poziom 10, Zwiadowca Przestworzy
  • 6
  • 11
  • 0

Funbox 2 wprowadzanie poświadczeń sieciowych

Tak jak pisałem w pierwszym poście, próbowałem również opcję admin i 8 pierwszych znaków nowego hasła, również bezskutecznie...


Poziom 38, Pomocnik Międzygalaktyczny
  • 7197
  • 29458
  • 270

Funbox 2 wprowadzanie poświadczeń sieciowych

@dawidex7  być może jakiś bug, spróbuj zresetować router tym przyciskiem z tyłu (wykałaczką lub zapałką) i ponownie się zalogować nazwa admin i hasło 8 pierwszych znaków klucza wifi.


Poziom 41, Sternik Międzygalaktyczny
  • 12788
  • 52618
  • 601

Funbox 2 wprowadzanie poświadczeń sieciowych

@dawidex7  według mnie każdy dysk powinien być widoczny z poziomu menu modemu. Zaznacz go jako udostępniamy po zalogowaniu na modem i już

https://nasz.orange.pl/t5/Modemy-i-routery/Router-B315-Huawei-jako-serwer/m-p/112832#U112832 

Jakby co sprawdź inny pendrive czy jest widoczny


Poziom 10, Zwiadowca Przestworzy
  • 6
  • 11
  • 0

Funbox 2 wprowadzanie poświadczeń sieciowych

Do osób piszących o dostępie do dysku z poziomu logowania do modemu - tak wiem, że tam działa (nigdzie nie napisałem zresztą, że w tym miejscu nie działa), ale taki dostęp jest niewygodny i niepraktyczny. Chodzi o zmapowanie dysku jak na filmie

https://www.youtube.com/watch?v=uvU4779lRrw

 

Restart do ustawień fabrycznych nie pomógł, musiałem zresztą 2 razy restartować, bo po pierwszym restarcie w ogóle adresu nie odnajdywał (przy mapowaniu oczywiście, bo w przeglądarce, żeby się zalogować do modemu to już taki adres ip widzial). Wpisałem po przywróceniu do fabrycznych takie samo hasło jak się loguje do modemu (czyli te 8 pierwszych znaków z hasła do wifi z naklejki) i dalej niepoprawne dane


Poziom 36, Nawigator Galaktyczny
  • 5375
  • 21545
  • 173

Funbox 2 wprowadzanie poświadczeń sieciowych


@dawidex7napisał(-a)

Witam,

chciałem podłączyć dysk poprzez usb do funboxa 2.0. Mam windows 10, więc włączyłem opcje Klient SMB 1.0/CIFS. Po wpisaniu adresu IP \\192.168.1.1 wyskakuje mi informacja o wpisaniu poświadczeń sieciowych. Próbowałem wpisywać admin admin, admin 8 znaków z hasła do wifi z naklejki, admin 8 znaków nowego hasła. Żadne kombinacja nie działa. Jaką nazwę i hasło trzeba wpisać? 


Kluczowe pytanie to gdzie ten adres wpisujesz?

Nie wpisuj go w przeglądarce bo wtedy próbuje się zalogować na modem a nie pokazać zawartość dysku. W polu wyszukiwania też niekoniecznie.

 

Trzeba spóbować "podłączyć dysk sieciowy" (powinno się dać wybrać taką akcję z któregoś menu pod prawym klawiszem np. spod "Ten Komputer") i tam (okno które się otworzy widać na filmiku który podlinkowałeś), wpisać pełną ścieżkę czyli coś w stylu:

\\192.168.1.1\usb_10

 

Autoryzacja nie jest wymagana.

Nie ma potrzeby logowania się do modemu, wystarczy wpiąć pena do FB i powinien być natychmiast udostępniony jako udział sieciowy w protokole CIFS1, anonimowo (czyli bez zabezpieczenia hasłem).

Tak przynajmniej to działa dla FB3, nie jestem pewien czy dla FB2 jest tak samo.

 

Pewną trudność stanowi tylko zgadnięcie nazwy udziału, nie jest jasne jak FB je wymyśla. Oczywiście można nazwę sprawdzić po zalogowaniu do modemu, tylko trzeba pamiętać że myślniki są zamieniane na podkreślniki. Do samego dostępu logowanie nie jest potrzebne.

 


Poziom 10, Zwiadowca Przestworzy
  • 6
  • 11
  • 0

Funbox 2 wprowadzanie poświadczeń sieciowych

Nie, nie wpisuje tego w przeglądarkę. Wpisuje w miejsce pokazane na filmie. Oprócz tego próbowałem jako dodaj lokalizacje sieciową oraz jako mapuj dysk sieciowy, ale zawsze jest prośba o login i hasło. 

 

Dodam tylko, że na innym routerze mogłem się połączyć z dyskiem (drugi router ma niestety USB 2.0, dlatego chciałbym, żeby to zadziałało na funboksie), w związku z czym, odpada opcja, że wpisuje w złe miejsce, albo, że coś jest z dyskiem. Potrzebny jest jedynie magiczny login i hasło...


Poziom 36, Nawigator Galaktyczny
  • 5375
  • 21545
  • 173

Funbox 2 wprowadzanie poświadczeń sieciowych

@dawidex7Sprawdziłem jeszcze raz w kombinacjach z FB3 i zarówno W7 jak i W10 nie pytają o hasło w tej sytuacji. Tak że nie wiem co jeszcze zasugerować. Albo protokół CIFS jest jakoś inaczej w FB2 zaimplementowany (w co wątpię) albo w twoim komputerze coś jest inaczej z konfiguracją CIFS1 niż u mnie. Na 100% tak naprawdę nie chodzi o błędne hasło, to jest udostępniane anonimowo. W typowych konfiguracjach samby w takiej sytuacji mogą działać pary ftp:ftp albo ftp:anonymous ale niestety nie wiemy jak to jest zaimplementowane w FB. Powinno wpuszczać bez hasła. Może gdzieś masz włączone automatyczne używanie poświadczeń systemowych przy dostępie do udziałów sieciowych... Nie wiem.

 

PS. U mnie przy zastosowaniu opcji "użyj alternatywnych poświadczeń" mogę tam dać cokolwiek, byle nie puste pole, i mapuje bez problemu. Poświadczenia nie są sprawdzane przez FB3 przy protokole CIFS.