Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.

Funbox 2.0 - dramatycznie niski zasięg Wi-Fi 5 Ghz.


Poziom 20, Odkrywca Przestworzy
  • 430
  • 1217
  • 2

Funbox 2.0 - dramatycznie niski zasięg Wi-Fi 5 Ghz.

Testy aplikacją koniecznie zrób. Możesz jeszcze na szybko zrobić tak że odpalisz hotspota na telefonie jeśli obsługuje hotspota na 5GHz położysz telefon obok routera . FunBoxa wyłączysz , na czymś innym sprawdź w drugim pokoju i porównaj zasięg. Zasięg zarówno w aplikacji jak i w ustawieniach wifi znajdziesz . Napisz na jakim poziomie obie w drugim pokoju . To da jakieś pojęcie jak to wygląda. A co do tego a i owszem nawet w drugim pokoju zdarza się w niektórych sytuacjach że może nie być w drugim pokoju. Tak kiedyś też miałem jak miałem jakiś tam router bez zewnętrznych anten. Wymieniłem na z zewnętrznymi i się polepszyło. A dla poprawy dokupiłem kilka AP odpowiednio rozłożyłem po domu i teraz to już luks zasięg - dom też z czerwonej cegły i pustaki też


@ptr1napisał(-a)

wewnętrzne wzmacniacze sygnału w Funboxie,

 podłączę na próbę swój stary router (Apple Airport Extreme) z 2014 roku, jeśli tam sygnał 5G będzie silny, to znaczy, że Funbox jest uszkodzony i nadaje się do wymiany.


A kwestia poprawności - tam nie ma wewnętrznych wzmiacniaczy sygnału tylko wewnętrzne anteny. A i jak podłączysz ten router i zobaczysz czy będzie mocniejszy sygnał w porównaniu do FunBoxa jeśli tak to będzie znaczyło, że raczej FunBox jest walnięty chociaż to też nie jest pewne bo itak router bez anten zewnętrznych będzie gorzej pracował niż z zewnętrznymi. 100% pewność by dało porównywanie 2 routerów bez zewnętrznych anten wtedy byś miał pewność czy nie padnięty. Podsumowując : sprawdź na szybko na telefonie z hotspotem 5GHz jeśli masz możliwości, sprawdz na tym starym routerze. jeśli znacznie będą odbiegać parametry zasięgu porównując funboxa z telefonem/i drugim routerem to możesz zrobić wymianę funboxa. Jeśli zależy ci tylko na tym pokoju może po wymianie wtedy będziesz mieć tam zasięg jesli faktycznie padnięty. Ja poleciłbym mimo wszystko zrobienie mapki naniesienie gdzie router i czy chcesz ten zasięg tylko gdzieś konkretnie czy w całym domu i najlepiej kupić dodatkowy AP mimo wszystko. A jeśli będzie brakować to kupić kilka i odpowiednio zaprojektujemy/pomożemy ci wybrać optymalne położenia AP. 

Anonim

Nie dotyczy

Funbox 2.0 - dramatycznie niski zasięg Wi-Fi 5 Ghz.


@ptr1napisał(-a)

Ściany w budynku są z czerwonej cegły, więc nie powinny zbytnio zagłuszać sygnału. Zresztą nikt mi nie wmówi, że w sąsiednim pokoju, 7 metrów od routera, przy otwartych drzwiach sygnał sieci 5.0 Ghz zanika całkowicie, podczas, gdy 2.4 Ghz działa z prawie pełną mocą. Podejrzewam, że musiały "paść" wewnętrzne wzmacniacze sygnału w Funboxie, ewentualnie jakiś knot w firmware routera, dlatego zapytałem na forum.

 

Dom nie należy do mnie tylko do moich rodziców, w weekend wezmę swojego Samsunga z Androidem i przetestuję sygnał wspomnianą aplikacją, oprócz tego podłączę na próbę swój stary router (Apple Airport Extreme) z 2014 roku, jeśli tam sygnał 5G będzie silny, to znaczy, że Funbox jest uszkodzony i nadaje się do wymiany.


Niestety grubo się mylisz, cegła czy beton mocno tłumi fale radiowe i nie tylko, ja mam ściany działowe w domku z pustaka i jest 2x lepiej, jedynie straty na stropach są, ale to beton i druty zbrojeniowe, trzeba to mieć na uwadze przy lokalizacji routera, ja mam centralnie na parterze i obejmuje 5GHz cały dom, ale to TP-Link Archer C5400X, zastępuje pewnie z 2 dodatkowe routery AP-Klient (Punkty Dostępu).

Jeszcze odniosę się do tych otwartych drzwi i 7 metrów, niestety sygnał wi-fi odbija się od przedmiotów i na 5GHz może zaniknąć całkowicie, jak tam sporo elektroniki masz, inna kwestia czy router jest w lini prostej przez drzwi z Laptopem, czy innym odbiornikiem 5GHz, Laptop ma antenę wi-fi za ekranem, więc jeśli na drzwi nie celuje to też spore straty w sygnale, na telefonie trzeba to pomierzyć, można też na Laptopie.

Anonim

Nie dotyczy

Funbox 2.0 - dramatycznie niski zasięg Wi-Fi 5 Ghz.

Jeszcze mała wzmianka, FunBox 2.0 to bardzo stary router i w latach jego powstania technologia wi-fi była jeszcze słabo rozwinięta, akcent na 5GHz, lepiej z wi-fi 5GHz radzi sobie FunBox 3.0 czy nowy FunBox 6, więc nie ma co oczekiwać cudów od FunBox 2.0, jeśli sygnał po wi-fi 5GHz jest dostępny w pomieszczeniu, to FunBox 2.0 nie jest walnięty jak to @Emill1  napisał, ja to podsumuję krótko...

By mieć w domku 5GHz (całym), to trzeba mieć porządny router, nie od operatora i akcent na wbudowane anteny (to wada w propagacji wi-fi), routery z wbudowanymi antenami, mają jedną zaletę > ładnie wyglądają 😉


Poziom 20, Odkrywca Przestworzy
  • 430
  • 1217
  • 2

Funbox 2.0 - dramatycznie niski zasięg Wi-Fi 5 Ghz.

@Anonim no i właśnie o tym mówię . W paśmie 5GHz nie jest tak kolorowo jak na 2,4 w dodatku router kiepski (FunBox-- nie oszukujmy się nie jest to jakiś porządny sprzęt jest tylko ciut lepszy od tych januszowego chińskiego szajsu) i bez zewnętrznych anten. Żeby to miało jakiś sens to albo jakiś znacznie porządniejszy router + i to czasem okazuje się za mało i trzeba dokładać AP osobne. Owszem FunBox 2 a FunBox 6 jest różnica nie mniej wybierając pomiędzy FunBox6 a jakimś innym porządnym o podobnej specyfikacji to nadal lepiej wybrać inny. A tak szczerze mówiąc cały czas byłem przekonany, że tu mowa o FunBox 3 może dlatego, że chwile wcześniej czytałem posta odnośnie niego w dodatku źle przeczytałem i myślałem ze ma jakikolwiek zasięg w tym drugim pomieszczeniu a faktycznie mówił, że wgl nie ma tam żadnego.