Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.

Funbox 2.0 brak internetu na paśmie 2.4 ghz

ROZWIĄZANE

Poziom 12, Tropiciel Przestworzy
  • 4
  • 8
  • 0

Funbox 2.0 brak internetu na paśmie 2.4 ghz

Witam. Mamy funboxa 2.0 na łączu do 80 mb/s.
Technik parę dni temu zamontował nam wszystko. Mamy 6 urządzeń ( 1 nowy laptop (obsługuje pasmo wifi 2.4 ghz oraz 5ghz) , stary laptop( tylko pasmo 2.4 ghz), nowe playstation, telewizor, 2 telefony huawei mate 10 lite (obsługują tylko pasmo 2.4ghz).

Na nowym laptopie internet działa bardzo dobrze, na speed teście pokazuje nam prędkość 51 mb/s, natomiast na tych starszych urządzeniach z jednym pasmem nie osiągamy nawet 1 mb/s, strona ładuje się 5-10 minut. Został nam wczoraj wymieniony router i nie ma żadnej poprawy.

Po kontakcie z infolinią zasugerowali nam opisanie problemu na forum i uzyskanie pomocy w celu zmiany ustawień Wifi.

Proszę bardzo o pomoc

1 ZAAKCEPTOWANE ROZWIĄZANIE

Rozwiązanie:

Poziom 27, Znawca Przestworzy
  • 1436
  • 6227
  • 42

Funbox 2.0 brak internetu na paśmie 2.4 ghz

A jak wyglądają kanały w 2,4 GHz? Chodzi mi o to jak bardzo są zapchane - ile jest sieci WiFi. Możesz sprawdzić WiFiAnalyzerem na Androida. Wybierz najmniej zapchany kanał.

Z drugiej strony nie wydaje mi się żeby technik tego nie sprawdził...

Wyświetl rozwiązanie w oryginalnym poście

5 ODPOW. 5

Poziom 27, Znawca Przestworzy
  • 1436
  • 6227
  • 42

Funbox 2.0 brak internetu na paśmie 2.4 ghz

A jak wyglądają kanały w 2,4 GHz? Chodzi mi o to jak bardzo są zapchane - ile jest sieci WiFi. Możesz sprawdzić WiFiAnalyzerem na Androida. Wybierz najmniej zapchany kanał.

Z drugiej strony nie wydaje mi się żeby technik tego nie sprawdził...

Anonim

Nie dotyczy

Funbox 2.0 brak internetu na paśmie 2.4 ghz

@Madziczka  stary sprzęt albo ma kiepskie karty wi-fi, albo ustawienia nie tak, co się da zmodernizować, za mało danych na konkretną pomoc, poszukaj kogoś kto się zna na sprzęcie, może ogarnie twoje problemy, tak w ciemno nikt nie zgadnie co się dzieje u ciebie z wi-fi.


Poziom 27, Znawca Przestworzy
  • 1436
  • 6227
  • 42

Funbox 2.0 brak internetu na paśmie 2.4 ghz

Zaloguj się nowszym laptopem do sieci 2,4 GHz zamiast 5 GHz i sprawdź jak działa. W ten sposób wykluczysz problem po stronie starego laptopa (np. sterowników).

Tu masz krok po kroku poradnik z WiFi


Poziom 12, Tropiciel Przestworzy
  • 4
  • 8
  • 0

Funbox 2.0 brak internetu na paśmie 2.4 ghz

Ściągnęłam wifianalyzer i okazało się, że byliśmy na najbardziej zapchanym kanale. Zmieniłam kanał i wszystko śmiga.

Dziękuję za pomoc! 🙂


Poziom 21, Odkrywca Przestworzy
  • 1067
  • 1685
  • 7

Funbox 2.0 brak internetu na paśmie 2.4 ghz


@Madziczkanapisał(-a)

 

Po kontakcie z infolinią zasugerowali nam opisanie problemu na forum i uzyskanie pomocy w celu zmiany ustawień Wifi.

Rewelacja! To się nadaje na pierwszą stronę, na tytułowe zdjęcie 😄