Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.

FunBox 3.0 i sieć LAN

ROZWIĄZANE

Poziom 12, Tropiciel Przestworzy
  • 8
  • 1
  • 0

FunBox 3.0 i sieć LAN

Dzień dobry, pytanie jest proste.

Zastanawiam się nad zakupem usługi TV + Internet na światłowodzie. Posiadam w domu własną sieć LAN (gniazdka w ścianach). WIFI nie wchodzi w grę, to jest dom piętrowy. I pytanie:

czy można wpiąć FunBox 3.0 po prostu w LAN (switch) dowolnym portem ETH z niego, i następnie w każdym gniazdku mojej sieci LAN mogę wpiąć dowolne urządzenie, czyli albo komputer albo dekoder?

Dekodery będą dwa w usłudze Multiroom. Proste pytanie, prawda?

 

Pozdrawiam

 

 

1 ZAAKCEPTOWANE ROZWIĄZANIE

Rozwiązanie:

Pracuję w Orange
  • 356
  • 485
  • 25

FunBox 3.0 i sieć LAN

Odpowiadam:

 

Możesz podłączyć swój switch z Funboxem, dowolnym portem LAN i będziesz miał w całej instalacji internet

Dekodery w multiroom też będą działać. 

Dla prawidłowego działania warto żebyś miał switch Gigabit Ethernet 

Wyświetl rozwiązanie w oryginalnym poście

8 ODPOW. 8

Poziom 20, Odkrywca Przestworzy
  • 615
  • 589
  • 2

FunBox 3.0 i sieć LAN

@jaredchyba przesadzasz. Chce ktoś inny Ci pomóc?Chyba, ze lubisz dzwonić do BOK. Wielu na tym forum to poleca.


Poziom 12, Tropiciel Przestworzy
  • 8
  • 1
  • 0

FunBox 3.0 i sieć LAN

nie przesadzam. Potrzebuję odpowiedzi na pytanie, które zadałem, od kogoś kto ma doświadczenie w instalacjach FunBox. Nie ogólniki o switchach i linki do innych problemów.


Poziom 20, Odkrywca Przestworzy
  • 615
  • 589
  • 2

FunBox 3.0 i sieć LAN

Czy mi się zdaje, czy watek został okrojony? Dlaczego?


Zespół Nasz Orange
  • 2830
  • 10848
  • 150

FunBox 3.0 i sieć LAN

Drodzy uczestnicy tej dyskusji (zresztą poruszającej problem nietuzinkowy!) postarajmy się trzymać clou tego tematu. Niektóre posty (w sumie 8 wpisów) zostały przeze mnie ukryte.

Pozwolę sobie do jednej z wypowiedzi @Anonim nawiązać. Wywołał On w niej jeszcze innego użytkownika - @BORAX-a... Poczekajmy jeszcze na Jego odzew 🙂


Poziom 21, Odkrywca Przestworzy
  • 94
  • 167
  • 10

FunBox 3.0 i sieć LAN


jared napisał(-a): ...Posiadam w domu własną sieć LAN (gniazdka w ścianach). WIFI nie wchodzi w grę, to jest dom piętrowy. I pytanie:

czy można wpiąć FunBox 3.0 po prostu w LAN (switch) dowolnym portem ETH z niego, i następnie w każdym gniazdku mojej sieci LAN mogę wpiąć dowolne urządzenie, czyli albo komputer albo dekoder?

Dekodery będą dwa w usłudze Multiroom. Proste pytanie,...


W zasadzie TAK.

Zależy jaki masz switch w Twojej instalacji. \

Niektóre (chyba starsze, bardziej prymitywne) switche nie przepuszczają VLAN-ów
i wtedy może nie działać telewizja od Orange.


Pracuję w Orange
  • 356
  • 485
  • 25

FunBox 3.0 i sieć LAN

Odpowiadam:

 

Możesz podłączyć swój switch z Funboxem, dowolnym portem LAN i będziesz miał w całej instalacji internet

Dekodery w multiroom też będą działać. 

Dla prawidłowego działania warto żebyś miał switch Gigabit Ethernet 


Poziom 12, Tropiciel Przestworzy
  • 8
  • 1
  • 0

FunBox 3.0 i sieć LAN


Mat napisał(-a):

Odpowiadam:

 

Możesz podłączyć swój switch z Funboxem, dowolnym portem LAN i będziesz miał w całej instalacji internet

Dekodery w multiroom też będą działać. 

Dla prawidłowego działania warto żebyś miał switch Gigabit Ethernet 


Mam switch Gb D-link. Jeśli nie będzie działał po postu kupię nowszy. Chodziło o to czy mogę po prostu wpiąć dowolny port ETH FunBox 3.0 do swojego LAN i w każdym gniazdku mieć możliwość wpięcia czego chcę (komputer/dekoder). Bardzo dziękuję za odpowiedź. 


Poziom 21, Odkrywca Przestworzy
  • 94
  • 167
  • 10

FunBox 3.0 i sieć LAN

Ja mam D-Link DGS-1008D i działa.