Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.

FunBox 3.0 Pojawiające się nieznane urządzenia podłączone przez Ethernet o nazwie PC-xx

ROZWIĄZANE

Poziom 11, Tropiciel Przestworzy
  • 3
  • 9
  • 1

FunBox 3.0 Pojawiające się nieznane urządzenia podłączone przez Ethernet o nazwie PC-xx

W FunBox 3.0 zauważyłem pojawiające się w zakładce "moja sieć -> podłączone urządzenia", urządzenia identyfikowane  jako PC-xx (gdzie xx to kolejne liczby). Nie posiadają one przydzielonego IP. 

Czy spotkaliście się z czymś takim?

Dodam, że po ethernet mam podłączony fizycznie tylko jeden komputer PC. Po restarcie FB znikają, ale pojawiają się ponownie po pewnym czasie (pojedynczo, po kolei z nowymi numerami).


FB_01.png

1 ZAAKCEPTOWANE ROZWIĄZANIE

Rozwiązanie:

Poziom 11, Tropiciel Przestworzy
  • 3
  • 9
  • 1

FunBox 3.0 Pojawiające się nieznane urządzenia podłączone przez Ethernet o nazwie PC-xx

Problem generowały pewne ustawienia karty sieciowej w jedynym komputerze połączonym po lan. Powodowało to właśnie że funbox widział jakby drugi, inny komputer (-y). Tak czy inaczej na innych routerach to nie wystosowało, wiec faktycznie jest to jakiś „bug” w sofcie FB. Jako że nie sprawia to faktycznych problemów (nic się nie dzieje poza prezentacja”, to zamykam wątek. Dziękuje za pomoc.

Wyświetl rozwiązanie w oryginalnym poście

13 ODPOW. 13

Poziom 28, Znawca Przestworzy
  • 2431
  • 4101
  • 56

FunBox 3.0 Pojawiające się nieznane urządzenia podłączone przez Ethernet o nazwie PC-xx

Zresetuj do fabryki Funboxa.


Poziom 41, Sternik Międzygalaktyczny
  • 12784
  • 52607
  • 600

FunBox 3.0 Pojawiające się nieznane urządzenia podłączone przez Ethernet o nazwie PC-xx

@gadget w menu FB masz możliwość usuwania nieaktywnych urządzeń. Wyczyść listę z nieznanych i zmień hasło do Wi-Fi. Tak dla pewności, że ktoś obcy je zna...poza tym zapisz MAC urządzenia jakby się pojawiło ponownie. Jak to zrobisz i dalej będzie się pojawiać, daj znać... pomyślimy

Anonim

Nie dotyczy

FunBox 3.0 Pojawiające się nieznane urządzenia podłączone przez Ethernet o nazwie PC-xx


@-brtk-napisał(-a)

Zresetuj do fabryki Funboxa.


To jakiś bug i tak jak @-brtk-  radzi, reset do fabrycznych ustawień, tak poza tym bym się tym zbytnio nie przejmował, bo po kablu lan, nikt obcy się nie podłączy, co innego po wi-fi, jak hasło słabe to możesz gości w swojej sieci mieć @gadget  😉

Był kiedyś podobny temat i też urządzenia jakieś niby były podłączone do FunBox, też po kablu lan, na moje oko to jakiś problem z DHCP i odświerzaniem urządzeń podłączonych do FunBox.


Poziom 11, Tropiciel Przestworzy
  • 3
  • 9
  • 1

FunBox 3.0 Pojawiające się nieznane urządzenia podłączone przez Ethernet o nazwie PC-xx

Problem generowały pewne ustawienia karty sieciowej w jedynym komputerze połączonym po lan. Powodowało to właśnie że funbox widział jakby drugi, inny komputer (-y). Tak czy inaczej na innych routerach to nie wystosowało, wiec faktycznie jest to jakiś „bug” w sofcie FB. Jako że nie sprawia to faktycznych problemów (nic się nie dzieje poza prezentacja”, to zamykam wątek. Dziękuje za pomoc.


Poziom 11, Tropiciel Przestworzy
  • 6
  • 24
  • 0

FunBox 3.0 Pojawiające się nieznane urządzenia podłączone przez Ethernet o nazwie PC-xx

mam to samo na funboxie 3 tylko ze u mnie te dziwne urzadzenia pojawiaja sie w sieci bezprzewodowej. Na pewno nikt sie do mnie nie wlamal. Fiksuje chyba samo urzadzenie albo ma jakis skopany soft ze wyswietla takie buble


Poziom 20, Odkrywca Przestworzy
  • 1609
  • 12988
  • 2

FunBox 3.0 Pojawiające się nieznane urządzenia podłączone przez Ethernet o nazwie PC-xx

@nynor , w aplikacji Mój FunBox jest możliwość usunięcia "intruza".


Poziom 38, Pomocnik Międzygalaktyczny
  • 7197
  • 29458
  • 270

FunBox 3.0 Pojawiające się nieznane urządzenia podłączone przez Ethernet o nazwie PC-xx

@nynor  to przypadłość FB 3.0 i FB 6, są to tzw. "duchy" pozostałe po wcześniej widocznych urządzeniach w sieci wifi, daj sobie z tym spokój po jakimś czasie same znikają z aktywnych podłączonych i widnieją w odłączonych, a stamtąd po zaznaczeniu można je usunąć.


Poziom 11, Tropiciel Przestworzy
  • 6
  • 24
  • 0

FunBox 3.0 Pojawiające się nieznane urządzenia podłączone przez Ethernet o nazwie PC-xx

niestety w aplikacji nie widać w ogole tych duszków. Chyba faktycznie najlepiej to olać bo widać, że to problem na wszystkich funboxach


Poziom 20, Odkrywca Przestworzy
  • 1609
  • 12988
  • 2

FunBox 3.0 Pojawiające się nieznane urządzenia podłączone przez Ethernet o nazwie PC-xx

@nynor , ja zrobiłem sobie taki myk, że najpierw w panelu routera ustawiłem sobie moje nazwy urządzeń i to samo edytowałem w aplikacji. Gdzie się dało zablokować , a przez to pomóc w usunięciu intruzów, tam dałem całkowity szlaban po WiFi. I miałem spokój, jednak zdarza się jakieś ufo, które wkurzy na nowo użytkownika. Nie mam więc pewności, że jest jakakolwiek synchronizacja, czyli po prostu jest b..2..!