Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.

Fun box 3 a częstotliwości


Poziom 28, Znawca Przestworzy
  • 1460
  • 7457
  • 55

Fun box 3 a częstotliwości


@Jurgen83napisał(-a)

No ok tylko czemu jak wracam z telefonem do pokoju gdzie znajduje się modem to muszę wyłączyć i włączyć wi-fi w telefonie żeby wskoczył mi na 5ghz . 

No ale może po jakimś dłuższym czasie by przeskoczył na tą częstotliwość no sam nie wiem... 

 


Przede wszystkim to klient sieci wifi decyduje do jakiej sieci ma się podłączyć. Oddalając się od AP siła sygnału spada ale klient zazwyczaj próbuje uniknąć przełączenia dopóki tylko może. W tym momencie AP widząc, że klient traci sygnał może go rozłączyć i wtedy prawdopodobnie to urządzenie wybierze inną, silniejszą sieć. Przybliżając się siła sygnału rośnie ale tutaj ani klientowi ani AP nie zależy na zrywaniu połączenia. Dlatego kiedy włączasz i wyłączasz wifi klient ponownie podejmuje decyzję i mając do wyboru obie częstotliwości wybiera 5GHz. Może też być tak, że po jakimś czasie sam przełączy się na 5GHz lub AP mógłby go rozłączyć aby wybrał mnie zatłoczoną sieć ale to już są szczegóły implementacji danego producenta. Ten sam problem występuje kiedy jest kilka AP a urządzenie nie chce się pomiędzy nimi przełączać. Ja na wifi w FB3 nie narzekałem do momentu w którym przestało działać. Z tym, że od początku rozdzieliłem sieci i korzystałem tylko z 5GHz.