Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.

Fun Box 3.0 7 - metrowy zasięg 2.4 GHz


Poziom 10, Zwiadowca Przestworzy
  • 10
  • 15
  • 0

Fun Box 3.0 7 - metrowy zasięg 2.4 GHz

Witam wszystkich.

 

Chciałbym opisać problem z urządzeniem funbox 3.0, który stał się bardzo dotkliwy.

Zasięg rozsyłania WiFi jest niebotycznie krótki. Zrywa połączenie w odległości już 6,5 m. Czasami działa dobrze, czasami bardzo wolno, a najczęściej zrywa. Dzieje się to niezależnie od obciążenia sieci WiFi.

 

IMG_20200322_083827.jpgIMG_20200322_083840.jpg

Środki zaradcze które wprowadziłem to:

1) trzy krotna wymiana routera 

2) oczywiście rozdzielenie pasma, zabawa w szyfrowanie, inna nazwa sieci, korzystanie z 2.4 GHz i 5 GHz

3) wezwanie asysty technika, którzy ustalili jedną rzecz poza powyższymi:

3.1) posiadamy monitoring podłączony do routera (przez switch), gdzie jak wspomnieli sprzęt orange gryzie się z takimi rozwiązaniami. Oczywiście odłączyłem monitoring na czas dłuższy - nic się nie zmieniło.

 

Jak widać na zdjęciu nie ma praktycznie niczego na drodze przesyłu - jedynie drzwi.

Dom jest nowy, z nową instalacją elektryczną z napięciem (nie znam się) 240 V? i siłą.

Router ma obok siebie switch, dekoder, jest pod TV, żadne inne fale mu nie wadzą.

 

Wstawię kolejny przykład pokoju brata (za ścianą)

 

IMG_20200323_175758.jpgIMG_20200323_175805.jpgIMG_20200323_175812.jpg

 

Zaznaczenie na żółto oznacza od tego miejsca i już w tym są mega problemy, oczywiście po WiFi.

 

Mógłbym gdybać, iż w ścianie oddzielającej pokój brata a WiFi jest dużo kabli, ale z moim pokojem tego problemu nie ma - czyli odległość działania - niedziałania jest taka sama.

 

Nie mam sił, ręce mi już dawno opadły, zachowuje spokój stąd tak uprzejmy i normalny wpis.

Cieszę się, że nie napisałem go wcześniej.

 

Są jakieś obostrzenia dotyczące minimalnego zasięgu działania?
Jak mogę sobie pomóc?

ZAZNACZAM - nie mam zamiaru płacić zważywszy na 7 metrów, a nie 50 dziesięciu złotych miesięcznie za Smart WiFi Boxa - zapewne x2 w moim i młodego pokoju.

Chyba, że Orange sprawi mi uprzejmość i poniesie za to koszty - z wielką chęcią wtedy przyjmę takie rozwiązanie.

 

Proszę o pomoc, nie spotkałem się u znajomych czy Klientów (jak były konsultant salonu) z podobnym problemem.

 

Dziękuję i życzę wszystkim dużo spokoju w obecnych - kształcących nas czasach.

Pozdrawiam, Kornel

 

______________
* Temat został przeniesiony z kategorii Internet domowy - Moderator Wiktor

23 ODPOW. 23
Anonim

Nie dotyczy

Fun Box 3.0 7 - metrowy zasięg 2.4 GHz

Tak z marszu, router FB 3.0 musi być w najdogodniejszym miejscu, tak by zasięg wi-fi był nie zakłócony, chowanie go w szafce to kiepski pomysł, najlepiej jakby był na wysokości 1,5 metra od ziemi, odnośnie tematu > metrowy zasięg na 2,4GHz to nie możliwe, albo usterka w FB 3.0, albo w sprzęcie który to sygnalizuje, wcale nie musisz wzmacniacza wi-fi od Orange brać, router z trybem Punktu dostępu wystarczy, coś pokroju TP-Link Archer C6, spinasz je kablem lan z zestawu i masz dużo lepszy zasięg wi-fi, inna sprawa to konfiguracja wi-fi, trzeba ręcznie ustawić kanał i testować, czasem to pomaga, tak na koniec...

FunBox 3.0 to nie topowy router, ma swoje ograniczenia i tu akcent na wi-fi, żaden Operator nie gwarantuje po wi-fi max zasięgu i szybkości, więc tylko po kablu lan można to spełnić, dorzucę kwestię dodatkowego routera, im droższy tym większe pokrycie po wi-fi, ale pasmo 5GHz ma spore ograniczenia i zasięg sporo mniejszy od 2,4GHz, nie piszesz jakie pasmo preferujesz, jak 5Ghz i chcesz pokryć wszystko, to trzeba będzie sporo kasy zainwestować, sam przeszło 2k zł w routery i inne urządzenia sieciowe w domu zainwestowałem, ale cały dom i ogród mam pokryty wi-fi, sprzęt operatora wcale fi-fi nie nadaje, jest to kiepski router, więc tylko jako dawca lan sieci jest.


Poziom 10, Zwiadowca Przestworzy
  • 10
  • 15
  • 0

Fun Box 3.0 7 - metrowy zasięg 2.4 GHz


@Anonimnapisał(-a)

Tak z marszu, router FB 3.0 musi być w najdogodniejszym miejscu, tak by zasięg wi-fi był nie zakłócony, chowanie go w szafce to kiepski pomysł, najlepiej jakby był na wysokości 1,5 metra od ziemi, odnośnie tematu > metrowy zasięg na 2,4GHz to nie możliwe, albo usterka w FB 3.0, albo w sprzęcie który to sygnalizuje, wcale nie musisz wzmacniacza wi-fi od Orange brać, router z trybem Punktu dostępu wystarczy, coś pokroju TP-Link Archer C6, spinasz je kablem lan z zestawu i masz dużo lepszy zasięg wi-fi, inna sprawa to konfiguracja wi-fi, trzeba ręcznie ustawić kanał i testować, czasem to pomaga, tak na koniec...

FunBox 3.0 to nie topowy router, ma swoje ograniczenia i tu akcent na wi-fi, żaden Operator nie gwarantuje po wi-fi max zasięgu i szybkości, więc tylko po kablu lan można to spełnić, dorzucę kwestię dodatkowego routera, im droższy tym większe pokrycie po wi-fi, ale pasmo 5GHz ma spore ograniczenia i zasięg sporo mniejszy od 2,4GHz, nie piszesz jakie pasmo preferujesz, jak 5Ghz i chcesz pokryć wszystko, to trzeba będzie sporo kasy zainwestować, sam przeszło 2k zł w routery i inne urządzenia sieciowe w domu zainwestowałem, ale cały dom i ogród mam pokryty wi-fi, sprzęt operatora wcale fi-fi nie nadaje, jest to kiepski router, więc tylko jako dawca lan sieci jest.


Oczywiście jest poza szafką. Jakie znaczenie ma wysokość od podłogi? Czyżby ogrzewanie podłogowe mogło zakłócać sygnał? 😉

W FB 3.0 usterka raczej nie jest możliwa - wymieniany był trzy razy

Masz rację - router z trybem dostępu wystarczy - ale nie uśmiecha mi się wydatek, skoro Orange sprzęt bardzo zachwala, a mam problem na 7 metrach z siecią 2.4 GHz

 

O co chodzi z ustawianiem kanałów? Masz na myśli domyślnie wyłączoną opcję sterowania pasmem?

 

Nie interesuje mnie 5 GHz. Napisałem, iż mam problem z 2.4 GHz, abstrakcją byłoby pisać o drugiej możliwości :).

 

W dalszym ciągu temat bardzo aktualny - proszę o pomoc


Poziom 42, Mistrz Międzygalaktyczny
  • 18338
  • 52434
  • 702

Fun Box 3.0 7 - metrowy zasięg 2.4 GHz

@kornel_k tutaj masz link z informacjami odnośnie poprawy zasięgu WiFi z routera:

https://www.spidersweb.pl/2017/12/jak-poprawic-zasieg-wifi-101.html

 

Nazwy sieci WiFi dobrze, żeby w nazwach nie miały spacji, a jeżeli jest konieczność wstawienia spacji, to watro je zastąpić podkreślinkami: "_".

 

Jeżeli nie masz rozdzielonego WiFi, to warto wykonać rozłącznie ze zmianą nazwy na WiFi 5 GHz, dodając np: _5G. Mimo, że WiFi 5 GHz nie interesuje Ciebie, to warto oddzielić od WiFi 2,4 GHz, żeby się na wzajem nie zakłócały.

 

Tutaj informacje do zmiany kanałów w routerze, aby wybrać kanał najmniej obciążony sygnałami WiFi:

https://www.pcworld.pl/porada/Jak-zmienic-kanal-w-routerze-aby-otrzymac-jak-najszybsze-Wi-Fi,413565....

 

edit:

Tutaj też link z podpowiedziami do routera FunBox 3.0:

https://nasz.orange.pl/t5/Modemy-i-routery/Funbox-3-0-problem-z-roz%C5%82%C4%85czaniem-przez-Wi-Fi/m...

Anonim

Nie dotyczy

Fun Box 3.0 7 - metrowy zasięg 2.4 GHz

@kornel_k  w temacie jest że metr i zasięg na 2,4GHz znika, teraz piszesz o 7 metrach, więc się zdecyduj, piszę o wysokości 1,5 metra, bo najwięcej przeszkód jest poniżej tej wysokości, zrozum że FB 3.0 ma anteny wbudowane co szkodzi dobrej propagacji wi-fi, nawet na tym 2,4GHz, zachwalanie swego sprzętu jest u każdego Operatora, ale jeden router nie ogarnie całego mieszkania, tym bardziej FB 3.0, to już byś musiał kupić router za 1k zł wzwyż, więc tak jak pisałem dokup router z Punktem Dostępu, ustaw w dogodnym miejscu i problem z wi-fi minie, nawet ten TP-Link C6 wystarczy (nie jest drogi a ma 5 anten/ 4 zewnętrzne i jedna wbudowana).


Poziom 22, Odkrywca Przestworzy
  • 256
  • 706
  • 10

Fun Box 3.0 7 - metrowy zasięg 2.4 GHz

@Anonim w temacie jest 7 - metrowy zasięg, po prostu jest taki zapis, że ciężko odczytać, szczególnie z poprzedzającym Funbox 3.0. Łatwiej byłoby używać poprawnej formy, bez zbędnych odstępów - 7-metrowy zasięg - lub w ogóle najbardziej jasnej - siedmiometrowy. 

Anonim

Nie dotyczy

Fun Box 3.0 7 - metrowy zasięg 2.4 GHz

@SarahLynn  stary jestem i nie dojrzałem tego, nie można oczekiwać jednak cudów z jednym routerem, autor tematu nie chce wydawać ekstra kasy, może spięcie kablem lan komputera czy innego sprzętu w kolejnym pokoju, wyjdzie dużo taniej, sam okablowałem cały swój dom i nie było drogo i trudno.


Poziom 10, Zwiadowca Przestworzy
  • 10
  • 15
  • 0

Fun Box 3.0 7 - metrowy zasięg 2.4 GHz

@ketrasaArtur Dziękuję, jak wspomniałem nazwy sieci zmieniłem, rozdzieliłem pasma.

Skorzystam z pozostałych dwóch linków dziękuję i spróbuję 

 

@irek6311 pisałem  w temacie jest 7 metrów. Nie odnosisz się do tematu, dziękuję za pomoc.

 

@SarahLynn Już w drugim zdaniu znajduje się informacja: Zrywa połączenie w odległości już 6,5 m.

 

______________

* Post został edytowany zgodnie z netykietą - moderator Kinga


Poziom 42, Mistrz Międzygalaktyczny
  • 18338
  • 52434
  • 702

Fun Box 3.0 7 - metrowy zasięg 2.4 GHz

@kornel_k jak przeprowadzisz zmianę kanału to daj znać, jak się z zasięgiem poprawiła sytuacja.


Poziom 22, Odkrywca Przestworzy
  • 256
  • 706
  • 10

Fun Box 3.0 7 - metrowy zasięg 2.4 GHz

@Anonim spoko, dlatego tłumaczę, sama tu widzę czasem błędy ortograficzne takie, że głowa pęka 😄

 

@kornel_k odniosłam się do tematu, który rzeczywiście jest niejasno skonstruowany