Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.

[FUT] Mój Funbox


Poziom 37, Nawigator Galaktyczny
  • 5418
  • 17801
  • 186

Dot. [FUT] Mój Funbox


Krzysztof018a napisał(-a):

 


Przypadkiem niedawno logowałem się do Funboxa, też nie miałem zielonej ikonki przy TV, ale gdy włączyłem odbiór programów zazieleniło się... Z tym, że ja dekoder łączę z funboxem via WIFI, więc może status zależy od tego czy coś jest przesyłane a nie tylko połączone. Z tym, że ja używam Funbox2.


Poziom 11, Tropiciel Przestworzy
  • 14
  • 16
  • 0

[FUT] Mój Funbox

@Wtorek dzięki za info.

FB 2.0 ma już chyba możliwość zdalnego zarządzania przez www. Trzeba chyba tylko odpowiednio skonfigurować i mozna się zdalnie zalogować na stronę.

Skoro tak to jest gotowy protokół. Problemem może być zmienne IP ale to chyba też można obejść logując się na swoje konto w Mój Orange.

Jakieś proste ssl/https aby było bezpiecznie i można działać 🙂


Poziom 37, Nawigator Galaktyczny
  • 5418
  • 17801
  • 186

Dot. [FUT] Mój Funbox

Pierwsze wrażenia opisałem w ankiecie bezpośrednio z apki... jednak po namyśle górę bierze zdroworozsądkowe podejście, zatem:

po pierwsze jako niebezpieczne należy określić odkrycie hasła do Funboxa na ekranie startowym, jeśli już to należy najpierw zapytać o to użytkownika;

po drugie, jeśli w przyszłości ma to być składnik (mobilnej) aplikacji "mój orange" to należy dokonać pogrupowania, podziału funkcji na uprawnienia na poziomie użytkownika "przeciętny Kowalski" i uprawnienia użytkownika zaawansowanego.


Poziom 37, Nawigator Galaktyczny
  • 5418
  • 17801
  • 186

Dot. [FUT] Mój Funbox

Zarządzanie Funboxem i podłączonymi urządzeniami... próbowałem po zalogowaniu się do urządzenia przez WWW z laptopa i z apki...

w dostępie przez laptop nie chciało mi przyjąć nazwy smartfona,

w smartfonie nie widzę możliwości wskazania typu urządzenia - dostępne przez WWW (nazwę zmieniłem)

zastanawiam się po co Funbox pamięta wszystkie urządzenia, które choć raz były podłączone?


Poziom 37, Nawigator Galaktyczny
  • 5418
  • 17801
  • 186

Dot. [FUT] Mój Funbox

Kolejne spostrzeżenia:

1. Dostępna w pomocy instrukcja instalacji modemu nie po polsku (obejrzałem do Funboxa2), grafika gniazda telefonicznego też nie odpowiada stosowanym u nas.

2. Próba użycia zaimplementowanego w aplikacji mechanizmu użycia aplikacji "Mój orange" niezbyt udana ponieważ program nie rozpoznał iż aplikacja Mój orange już jest zainstalowana w smartfonie i prowadził do jej zainstalowania - pobrania ze "sklepu" Google Play. (dostępne z menu komentarze gdzie jest info o tym, że kontakt w sprawie modemu aboamentu itd... przez kontakt z BOK)

3. Kolejna przeszkoda na załączonym obrazku. Chyba że brak połączenia jest zamierzony z uwagi na fazę rozwoju programu - testy.


Screenshot_2016-08-22-22-14-27.png

Ekspert AMA
  • 416
  • 920
  • 56

Dot. [FUT] Mój Funbox

Dzięki za spostrzeżenia :).

Ad.1 Pójdzie do poprawki
Ad.2 Szybciej włączymy funkcje z Mój Funbox do Mój Orange. Pracujemy w tej chwili nad taką wersją. Dodatkowo mogę powiedzieć, że włączymy niedługo na Nasz Orange moduł do zgłaszania nowych pomysłów do Mój Orange (razem z głosowaniem :). Możecie zobaczyć poniżej jak taki moduł działa np. w Spotify.
https://community.spotify.com/t5/Ideas/ct-p/newideas
Dodatkowo najbardziej zaangażowane osoby dostaną dostęp do wersji beta aplikacji i będą miały wpływ na jej tworzenie :).
Ad3. Dokładnie tak jak w ad.2

Poziom 37, Nawigator Galaktyczny
  • 5418
  • 17801
  • 186

Dot. [FUT] Mój Funbox


Remi napisał(-a):
Dzięki za spostrzeżenia :).

"Dodatkowo najbardziej zaangażowane osoby dostaną dostęp do wersji beta aplikacji i będą miały wpływ na jej tworzenie :)."
Nie żebym się sam uznawał za najbardziej zaangażowanego 😉 ale z ciekawości spytam, kiedy beta się może pojawić... ? Rozumiem, że forma "dystrybucji" będzie podobna jak "alfy" (link w poście) czy może innym kanałem?

Ekspert AMA
  • 416
  • 920
  • 56

Dot. [FUT] Mój Funbox

Bądź cierpliwy 🙂 pracujemy nad nowymi rzeczami na 130 procent 🙂

Poziom 37, Nawigator Galaktyczny
  • 5418
  • 17801
  • 186

Dot. [FUT] Mój Funbox


Remi napisał(-a):
Bądź cierpliwy 🙂 pracujemy nad nowymi rzeczami na 130 procent 🙂


cierpliwy to moje drugie imię Mrugający mężczyzna
a trzecie uparciuch, co nie odpuszcza dopóki czegoś nie pozna.


Ekspert AMA
  • 416
  • 920
  • 56

Dot. [FUT] Mój Funbox

Aplikacja od dzisiaj dostępna do pobrania w Google Play 🙂 :
https://play.google.com/store/apps/details?id=com.orange.mojfunbox.pl