Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.

FB 3 - przekierowanie portów - własny serwer


Poziom 13, Tropiciel Przestworzy
  • 18
  • 15
  • 0

FB 3 - przekierowanie portów - własny serwer

Oczywiście na localhoscie wszystko działa bezproblemowo - natychmiast. Problem jest wyłącznie gdy korzystam z dynamicznie przydzielonego IP przez operatora tudzież dynamicznego DNS-a (no-ip).

 

Nodejs odpalam lokalnie (na hoście - bez dockera) zatem tutaj nie ma obaw o to że coś po drodze cokolwiek blokuje. Testy z nodejs zrealizowałem również po wyłączeniu zapory. Z drugiej strony gdyby zapora była problemem to chyba były by odrzucane wszystkie pakiety a nie tylko ich część (bez podziału na pliki tekstowe i inne). 

 

Tego komputera nie mam jak podpiąć przez kabelek. Ale odpalę później jakiś serwer na laptopie podłączonym przewodowo i zobaczę czy będzie podobny efekt. 


Poziom 19, Odkrywca Przestworzy
  • 36
  • 49
  • 1

FB 3 - przekierowanie portów - własny serwer

Nie wspomniałeś o DynDNS. Testuj po podłączeniu kabelkiem i pod publicznym adresem przydzielonym przez operatora. Usługi no-ip i inne mogą powodować opóźnienie


Poziom 13, Tropiciel Przestworzy
  • 18
  • 15
  • 0

FB 3 - przekierowanie portów - własny serwer

Jasne. Ale dyndns jest pobocznym tematem. Niestety takie efekty mam przy przydzielonym publicznym adresie (i tym samym dyndns). Testując jednak cały czas robię to na adresie IP. 


Poziom 19, Odkrywca Przestworzy
  • 36
  • 49
  • 1

FB 3 - przekierowanie portów - własny serwer

A jak działa z innego komputera w LAN? Możesz sprawdzić?


Poziom 13, Tropiciel Przestworzy
  • 18
  • 15
  • 0

FB 3 - przekierowanie portów - własny serwer

Dobry pomysł aby sprawdzić to z innych urządzeń po lokalnym, stałym adresie IP. Wszystko działa jak należy, czy to z laptopa, czy smartfona. Mogę się łączyć z tak udostępnioną usługą. 

Niestety z adresu IP przydzielonego przez operatora już nie. Nadal to samo. 

W załączniku zamieszczam przykład mojej konfiguracji NAT / PAT, która powinna odpowiadać za przekierowanie tego portu do lokalnego serwera z zewnątrz. 


Screenshot from 2020-03-30 17-16-22.png

Poziom 13, Tropiciel Przestworzy
  • 18
  • 15
  • 0

FB 3 - przekierowanie portów - własny serwer

A tutaj dziwny przykład wykonywanych requestów z adresu operatora (79.*). Status jest ok, ale nigdy request nie jest zakończony. 


Screenshot from 2020-03-30 17-27-09.png

Poziom 19, Odkrywca Przestworzy
  • 36
  • 49
  • 1

FB 3 - przekierowanie portów - własny serwer

Możliwe, że router nie daje rady jednocześnie przetwarzając ramki z WLAN i NATując je na adres publiczny stąd dławienie się. Spróbuj bez szyfrowania (usuń hasło WLAN). A nuż a widelec

 

Możesz jeszcze diagnostycznie zrobić traceroute/tracepath z zewnątrz na adres publiczny serwera i sprawdzić gdzie na drodze jest największy lag.


Poziom 19, Odkrywca Przestworzy
  • 36
  • 49
  • 1

FB 3 - przekierowanie portów - własny serwer

Jesteś pewien, że chodzi tylko o jeden port TCP 4000? Sprawdż ustawienia dockera, możliwe że to nie wszystko. Dobra praktyka to wybierać porty z górnej granicy (około 65000) bo te niżej są już zarezerwowane


Poziom 13, Tropiciel Przestworzy
  • 18
  • 15
  • 0

FB 3 - przekierowanie portów - własny serwer

Niektóre usługi miałem odpalone na Dockerze (Apache) inne nie (Jekyll - port 4000). Specjalnie skupiłem się na tym porcie 4000 jako, że ten jest zweryfikowany za Twoją namową przez inne urządzenia w sieci i wszystko jest ok. 


Poziom 19, Odkrywca Przestworzy
  • 36
  • 49
  • 1

FB 3 - przekierowanie portów - własny serwer

W LAN nie ma potrzeby NATowania więc nie masz pewności, że wywołanie na port 4000 nie spowoduje że następne wywołania będą transmitowane przez serwer przez inną usługę na innym porcie. Możesz to sprawdić obserwując rezultaty komendy 

netstat -pnac