Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.

Drukowanie z telefonu Android'owego na drukarce podłączonej do routera FlyBox przez kabel USB


Poziom 20, Odkrywca Przestworzy
  • 112
  • 338
  • 3

Drukowanie z telefonu Android'owego na drukarce podłączonej do routera FlyBox przez kabel USB

@Piotrekk85 Z niejaką nieśmiałością przypominam, że mam Huawei FlyBox, a nie Funbox


Poziom 45, Pionier Misji
  • 32291
  • 36065
  • 1364

Drukowanie z telefonu Android'owego na drukarce podłączonej do routera FlyBox przez kabel USB

To zadaj pytanie Huawei. To nie jest forum tej firmy.

Poziom 20, Odkrywca Przestworzy
  • 112
  • 338
  • 3

Drukowanie z telefonu Android'owego na drukarce podłączonej do routera FlyBox przez kabel USB

@Piotrekk85 Producentem jest Huawei, a sprzęt jest Orange i takie jest logo na urządzeniu. które jest wytwarzane i konfigurowane dla Orange łącznie z firmware'm. Jak ulegnie uszkodzeniu, to Orange się nim zajmuje, a nie Huawei. To jest powszechny standard działania operatorów sieciowych i nie tylko. Np. Bosh, Philips itp. dostarczają urządzenia na rynek i za nie odpowiadają, mimo że są produkowane przez TPM (third party manufacturers), w różnych krajach. Dlatego o urządzeniach Orange dyskutujemy na tym forum.

________________
* Wpis poddany edycji – moderator Kinga


Poziom 45, Pionier Misji
  • 32291
  • 36065
  • 1364

Drukowanie z telefonu Android'owego na drukarce podłączonej do routera FlyBox przez kabel USB

Zanosisz może do Orange, ale i tak Orange odsyła to do CTDI który serwisuje urządzenia Huawei na Polskę.
To jest forum klientów Orange, tu nie otrzymasz autoryzowanej przez Orange. Nie ma sterowników do tej drukarki na androida - można to sprawdzić na stronie producenta drukarki. Sam producent routera też nie udostępnia sterowników by obsługiwać drukarki przez androida.
Jeśli nieoficjalne rady którą m.in. dał Ci @Citi2017 by pobrać nieoficjalną płatną aplikację się nie podobają, to nie wiem czego tu szukasz? Specjalistyczna pomoc kosztuje a mało kto posiada w domu taką archaiczną drukarkę.

________________
* Wpis poddany edycji – moderator Kinga

Anonim

Nie dotyczy

Drukowanie z telefonu Android'owego na drukarce podłączonej do routera FlyBox przez kabel USB

@Kris_Orng  popieram @Piotrekk85 , od siebie dodam, że tylko nowe drukarki mają wsparcie Android i wi-fi, nie oczekuj więc cudów, zresztą to co chcesz wydrukować > zrzuć na komputer i drukuj, chyba proste rozwiązanie i bez kosztów z twojej strony.


Poziom 45, Pionier Misji
  • 32291
  • 36065
  • 1364

Drukowanie z telefonu Android'owego na drukarce podłączonej do routera FlyBox przez kabel USB

Rozwiązanie to szukać nieoficjalnych apek. Czy są bezpłatne? To już trzeba testować samodzielnie. @Citi2017 dał kierunek. Na xda może też będą jakieś pliki apk.

Poziom 20, Odkrywca Przestworzy
  • 112
  • 338
  • 3

Drukowanie z telefonu Android'owego na drukarce podłączonej do routera FlyBox przez kabel USB

@Piotrekk85 @Citi2017 @Anonim - Dziękuję za sugestie wykorzystania nieoficjalnych apek - jest to jakieś rozwiązanie, ale przyznaję, że odnoszę się do tych plików z nieufnością - po pierwsza dlatego, że mogą być niebezpieczne w większymi stopniu niż te z oficjalnego sklepu, a po drugie trzeba poświęcić sporo czasu na próby ich prawidłowego wykorzystania do osiągnięcia oczekiwanego celu, co przy ograniczonej "wiedzy sieciowej" może być trudne, czasochłonne i wręcz nieosiągalne.

Dlatego zdecydowałem się kupić nawą drukarkę z WiFi i Blue Tooth - jak na moje potrzeby, niezła kosztuje 250 - 300 zł, a lepsza o 100 zł więcej, więc nie jest to jakiś duży wydatek.

W dalszym ciągu twierdzę jednak, że istnieją sytuacje, problemy, w których Orange pozostawia swoich Klientów samym sobie - sprzedawca mówi jedno, ale jak przyjdzie do instalacji sprzętu okazuje się, że nie wszystko działa jak zapewniał sprzedawca, a dostępne instrukcje nie rozwiązują problemu - tak  było np. w przypadku serwera SAMBA umożlwiającego podłączenie dysku lub drukarki do Fly Box'a przez USB


Poziom 45, Pionier Misji
  • 32291
  • 36065
  • 1364

Drukowanie z telefonu Android'owego na drukarce podłączonej do routera FlyBox przez kabel USB

A co dokładnie Ci sprzedawca Orange obiecał? Jednoznacznie, że drukarka o modelu XYZ podłączona do routera będzie działać na telefonie o modelu ABC?


Poziom 20, Odkrywca Przestworzy
  • 112
  • 338
  • 3

Drukowanie z telefonu Android'owego na drukarce podłączonej do routera FlyBox przez kabel USB

 @Piotrekk85  Prośba o czytanie moich wiadomości/postów do końca i uważnie - w poprzednim poście napisałem: tak  było np. w przypadku serwera SAMBA umożlwiającego podłączenie dysku lub drukarki do Fly Box'a przez USB. Więc nie chodzi o drukowanie z telefonu tylko o drukarkę (lub dysk pendrive) podłączoną do routera przez USB.

Po za tym to co piszesz nie ma sensu, ponieważ wszystkie drukarki ze standardowym interfejsem USB są zdolne drukować zadany tekst, niezależnie od modelu drukarki, który determinuje rodzaj sterownika ładowanego np. w czasie operacji dodawania drukarki.

Jestem z Orange "dziesiąt" lat - pisząc, że obsługa w Orange nie zawsze jest zorientowana na Klienta, wiem o czym piszę. To że w dalszym ciągu jestem w Orange wynika z tego, że inni operatorzy nie są lepsi, ale to nie oznacza, że taką obsługę zawsze akceptuję. To, że nieraz krytykuję Orange powinien być dla niego sygnałem do poprawy obsługi, a nie przyczyną obrażania się. 


Poziom 45, Pionier Misji
  • 32291
  • 36065
  • 1364

Drukowanie z telefonu Android'owego na drukarce podłączonej do routera FlyBox przez kabel USB

Jak sam stwierdzasz, że determinuje sterownik, to czemu oczekujesz, że Orange ma tworzyć sterowniki do sprzętu? Orange nie jest jego producentem a sam brand nic nie wnosi.