Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.

AP Isolation Flybox Huawei 525s, nie działający Chromecast i pilot do TV po WiFi


Poziom 8, Zwiadowca Przestworzy
  • 2
  • 2
  • 0

AP Isolation Flybox Huawei 525s, nie działający Chromecast i pilot do TV po WiFi

Kupiłem sobie nowy telewizor i chciałem z nim połączyć swój smartphone poprzez Wi-Fi, jednak urządzenia się kompletnie nie widzą. Połączyłem się więc hotspotem z telefonu i problem zniknął, tak więc oczywista wina routera. Spróbowałem spingować IP lokalne, które dostał TV, lecz również brak odpowiedzi. W aplikacji od pilota TCL, napisane jest, że głównym winowajcą jest funkcja AP Isolation, tak więc wszedłem w ustawienia routera, a tam brak czegoś takiego. Mój router to Huawei 525s z najnowszą aktualizacją od Orange, która dodała kiedyś przekierowanie portów i inne rzeczy, jednak jak widać, nadal ogranicza użytkownika. Czy planowane są jakieś aktualizacje w tej kwestii, albo da się to obejść?

3 ODPOW. 3

Poziom 41, Sternik Międzygalaktyczny
  • 12784
  • 52607
  • 600

AP Isolation Flybox Huawei 525s, nie działający Chromecast i pilot do TV po WiFi

@zimazlaukład hotspot smartfon/telewizor jest w domyśle tworzącym jedną sieć na połączonych (bez pośredników) urządzeń. To przejście przez wifi routera dokłada jedno w trasie i to zarządzające. Jesteś pewien, że i TV i smartfon otrzymały adresy z DHCP modemu? A jak wygląda to, gdy TV ma stały adres np 192.168.1.200 ? Jak wtedy pingi? Jak widzi je np 3 urządzenie dołączone do wifi FB?


Poziom 8, Zwiadowca Przestworzy
  • 2
  • 2
  • 0

AP Isolation Flybox Huawei 525s, nie działający Chromecast i pilot do TV po WiFi

W tym problem, że przejście przez WiFi routera blokuje połączenie między urządzeniami, gdyż te się w ogóle nie widzą. TV i tel dostaly adresy 192.168.1.125 i 192.168.1.126, niestety żaden z nich nie odpowiada na ping (tylko 192.168.1.1 się da spingowac, czyli sam router).


Poziom 28, Znawca Przestworzy
  • 1460
  • 7449
  • 55

AP Isolation Flybox Huawei 525s, nie działający Chromecast i pilot do TV po WiFi