Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.

Światłowód z Orange i router Xiaomi AX3600

ROZWIĄZANE

Poziom 45, Pionier Misji
  • 32291
  • 36065
  • 1364

Światłowód z Orange i router Xiaomi AX3600

W routerze xiaomi ustawienia są wpisując adres routera w przeglądarce. W aplikacji na smartfony opcji nie ma.

Poziom 13, Tropiciel Przestworzy
  • 9
  • 31
  • 0

Światłowód z Orange i router Xiaomi AX3600

@Piotrekk85 wiem 😉

Dla potomnych: Po aktualizacji firmware'u routera do 3.0.22 należy wykonać factory reset (można wcześniej sobie utworzyć backup jeśli mieliście jakieś swoje ustawienia) i wtedy przy pierwszej konfiguracji w opcji PPPOE pojawiają się Additional ISP Settings. Jest tam już nawet gotowy config dla Orange, który należy tylko wybrać 😉

Jeszcze nie mam jak tego przetestować w praktyce, bo internet od Orange będę miał dopiero w przyszłym tygodniu, ale po configu można stwierdzić, że powinno działać 😉 

W załączniku screenshot jak to wygląda podczas konfiguracji


Screenshot 2021-01-23 at 20.37.45.png


Poziom 45, Pionier Misji
  • 32291
  • 36065
  • 1364

Światłowód z Orange i router Xiaomi AX3600

Te ustawienia są pod DSL a nie FTTH.

Poziom 13, Tropiciel Przestworzy
  • 9
  • 31
  • 0

Światłowód z Orange i router Xiaomi AX3600

Tutaj mówię o podłączeniu światłowodu przez ONT do routera Xiaomi. Sam router nie ma wejścia na światłowód.

I jak mniemam ustawienie VLAN ID ze screena to jest to, którego szukałem.

Anonim

Nie dotyczy

Światłowód z Orange i router Xiaomi AX3600

@Greg311  VLAN ID odpowiada za autoryzację, router więc da rade w Orange 😎


Poziom 13, Tropiciel Przestworzy
  • 9
  • 31
  • 0

Światłowód z Orange i router Xiaomi AX3600

Oficjalnie dla następnych użytkowników router Xiaomi AX3600 połączył się przez ONT z internetem z Orange 😉


Poziom 8, Zwiadowca Przestworzy
  • 3
  • 4
  • 0

Światłowód z Orange i router Xiaomi AX3600

Hej, dobrze wiedzieć że działa 🙂

Akurat brakło mi nerwów na niedziałające przekierowania portów i zablokowaną zmianę DNS więc poluję na sprzęt który łyknie 1Gb/s światła.

 

Z tego co rozumiem aby wszystko śmigało potrzeba:

 

  1. Login z umowy w stylu blahblah@neostrada.pl
  2. Hasło którego nie ma na umowie
  3. Dobry router z obsługą PPPoE
  4. ONT - takie małe czarne coś do którego wchodzi światłowód i prąd, a wychodzi kabel sieciowy? I jest wpisane na umowie i portalu jako "TERMINAL ONT I-010G-A"?

Czy coś pominąłem?

 

Choć w internecie krążą koszmarne opowieści o tym jak Orange nie chce podać hasła, to uzyskałem je bez problemu. Zalogowałem się na portalu tam gdzie są faktury (co pomija problem udowodnienia kim jesteś), zmusiłem cholernego Maxa do kontaktu z konsultantem w czacie, rąbłem "Potrzebuję login i hasło PPPoE aby podłączyć własny router do ONT" i wysłali mi dane SMS'em bez marudzenia.
Okazało się że odbyło się to poprzez reset hasła, więc trzeba je w Funboxie podać aby odzyskać kontakt ze światem. Według notki w SMS hasło można zmienić w portalu orange, lecz takiej opcji nigdzie nie widzę.

 

Z ONT miałem szczęście, gdyż trafiło się mieszkanie które tego wymagało i od razu mi technik zamontował.

 

Sprawdzałeś może ile z tego 1Gb/s wyciąga ten AX3600? Zanim trafiłem na ten wątek to widziałem sporo postów o routerach gdzie PPPoE nie wyciągało tyle co Funbox.


Poziom 13, Tropiciel Przestworzy
  • 9
  • 31
  • 0

Światłowód z Orange i router Xiaomi AX3600

Aby wszystko śmigało potrzeba wszystko z tej listy, którą wypisałeś + router musi obsługiwać VLAN ID.
AX3600 obsługuje je dopiero na najnowszym sofcie, więc update trzeba zrobić np. przez funboxa lub podłączając go do internetu w innym miejscu.

Jeśli chodzi o to ile router wyciąga to wrzucam screenshot ze SpeedTest 😉
Przez ostatni miesiąc wyniki są prawie cały czas identyczne.


Screenshot 2021-02-22 at 17.17.12.png
Anonim

Nie dotyczy

Światłowód z Orange i router Xiaomi AX3600

@Greg311  wyniki bardzo dobre, prawie max, 900Mb/s jeśli się nie mylę, to max, mi 800Mb/s wychodzi w teście, ale operator ograniczenia do tyłu 😎


Poziom 8, Zwiadowca Przestworzy
  • 3
  • 4
  • 0

Światłowód z Orange i router Xiaomi AX3600

Pięknie 🙂

 

PC podłączony kablem do Funbox 3 podłączonym kablem do gniazdka w ścianie które prowadzi do minipatchpanelu gdzie ukryty jest ONT, z drobnym ruchem sieciowym (TV, konsola, komórka i Windows zawsze coś tam w tle sobie mieli) daje mi 800/300.

 

Przy okazji dowiedziałem się że żyłem jak jaskiniowiec z sieciówka ustawioną na 100Mb, ale szerokość łącza była pod wiele urządzeń a nie pobieranie więc przez rok nie zauważyłem... Przynajmniej Steam nie blokował łącza dla reszty sprżętu jak coś mielił. 

Dodatkowo odkryłem że sieciówka w moim PC wspiera VLAN ID (żadkość na Windows) więc chyba sobie spróbuję bezpośrednie podłączenie do ONT, o tak z ciekawości.

 

Funbox 3 + dużo kabli + trochę ruchu w sieci = 800/300


speedtest funbox3.JPG