Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.

Błędy w aplikacji MO 4.0.2

ROZWIĄZANE
Anonim

Nie dotyczy

Błędy w aplikacji MO 4.0.2

Wychwyciłem wczoraj takie oto działania aplikacji, gdy nie mogłem łączyć się z internetem stacjonarnym. Regulamin z pustą stroną, błąd 500, próba "wymuszenia" założenia konta, przycisk Zaloguj się powiększyłem i nie zadziałał, oraz błąd wczytywania dla usługi mobilnej.

Screenshot_20171102-1.pngScreenshot_20171102-2.pngScreenshot_20171102-3.pngScreenshot_20171102-4.pngScreenshot_20171102-5.png

1 ZAAKCEPTOWANE ROZWIĄZANIE

Rozwiązanie:

Zespół Nasz Orange
  • 2832
  • 10912
  • 150

Błędy w aplikacji MO 4.0.2


burebusek napisał:

(...) Chyba jednak nie działa jak na PC, bo tam zapamiętane, nie musi być "wklepane" ponownie. W przypadku pozostawienia aplikacji w stanie zalogowanym, umożliwia ona pełny podgląd konta, a tak nie powinno być.

Ale też nie było zamierzeniem twórców apki, by działała analogicznie jak portal www Mój Orange. Ktoś, kto ma wyłączny dostęp do swojej komórki i nie ma w zwyczaju oddawać jej w niepowołane ręce, powinien bez zbędnego stresu Emotikon: Mrugający zaznaczyć opcję 'Zapamiętaj mnie'. Jeżeli jest inaczej, to rekomendowałbym logowanie bez tej opcji; dodatkowo - wyłączenie możliwości logowania przez 'Szybki podgląd'. Oczywiście ma to swoją cenę. Po tym jak apka zostanie zamknięta przez nas lub przez system w tle, konieczne jest ponowne zalogowanie. Coś za coś Emotikon: Język.

 

 

(...) nie ma innej możliwości wejścia na forum, jak tylko od "kuchni" tak, by ani jeden bajt nie został "wyrwany". To się, moim zdaniem, kwalifikuje do stworzenia pomysłu na dodanie zakładki do menu konta. Widzisz na zdjęciach, jak to wygląda. Odniesiesz się do tego?


Widzę, jak najbardziej Szczęśliwy robot. A coś jest nie tak z tym?

Rozwinięty przycisk słuchawki w apce Mój OrangeRozwinięty przycisk słuchawki w apce Mój Orange

Wyświetl rozwiązanie w oryginalnym poście

7 ODPOW. 7
Anonim

Nie dotyczy

Błędy w aplikacji MO 4.0.2

@kamilkrzywda [odniesienie do wpisu - Moderator Wiktor],
testując aplikację, tak sobie myślę, że my chyba mamy w sobie taką potrzebę nie komplikowania sobie życia, ale w podświadomości funkcjonuje "diabełek", który kusi, co by tu jeszcze sknocić (delikatnie powiedziane):smileywink: Przejrzałem troszkę ustawień w smartfonie i jedno jest pewne: aplikacja działa po pełnym logowaniu w miarę dobrze. Diabeł tkwi zawsze w szczegółach i one też mnie wkurzają. Jak ja to określam: nie trzyma "sesji" podglądu danej podstrony, bo jest tak czuła, że ją wywala i można to przywrócić...z nerwacją w tleEmotikon: Wściekły. Czasem odnoszę wrażenie, że aplikacji nie ma, bo każe mi ją zainstalować, a czasem to sklep raz mówi, że odinstaluj, albo otwórz. A było i tak, że "prosi" o zainstalowanie. Dane komórkowe są włączone i nie wiem, czy w tym szaleństwie jest metoda, by pobierało dane bez świadomości o tym. Ale to się okaże dopiero po weryfikacji, czy mam rację, czy też jej nie mam.

A teraz dopytam eksperta @Wiktora od aplikacji. Jak to w końcu z nią jest? Bo się totalnie pogubiłem. Otrzymana nie była wraz z podpisaniem umowy na Orange Love, bo musiałem ją dopiero zainstalować. Samo posiadanie usług w Orange, uprawnia do bezpłatnego surfowania po niej i po zależnym od niej całym serwisie operatora, a dotyczącym li tylko logowania na konto i NO? Czy to tylko te wybrane funkcje dają ten przywilej? I od którego momentu pobieranie jest darmowe? Bo samo przeciągnięcie zakładki NO (od "kuchni" aplikacji) na stronę startową smartfona i sama ikonka aplikacji, tak naprawdę nie otwierają całej drogi do szukania po menu serwisowym. Zapewnia to albo pełne logowanie do aplikacji, albo do forum z zakładki na stronie smartfona. I to  drugie właśnie, budzi największą moją wątpliwość, poza tymi w/w pytaniami z poprzednich zdań.

 Screenshot_20171106-211955.jpgScreenshot_20171106-212056.jpgScreenshot_20171106-212657.jpgScreenshot_20171106-213258.jpgScreenshot_20171106-213359.jpgScreenshot_20171106-214560.jpgScreenshot_20171106-214661.jpgScreenshot_20171106-215862.jpg


Zespół Nasz Orange
  • 2832
  • 10912
  • 150

Błędy w aplikacji MO 4.0.2


burebusek napisał:
Wychwyciłem wczoraj takie oto działania aplikacji, gdy nie mogłem łączyć się z internetem stacjonarnym

Wszystko wskazuje na to, że Twój aparat był wtedy w trybie komórkowej transmisji danych; wydawałoby się, że z wystarczającym zasięgiem (dwie lub trzy kreski), ale chyba mimo wszystko z bardzo niskim poziomem przepływności. Dlatego na różnych podstronach mobilnego serwisu Nasz Orange, a także w aplikacji Mój Orange nie załadowały się poprawnie wszystkie informacje Emotikon: Smutny.

 

nie trzyma "sesji" podglądu danej podstrony, bo jest tak czuła, że ją wywala i można to przywrócić...

Jeżeli mowa w powyższym zdaniu o aplikacji - to informacje zawarte na poszczególnych ekranach powinny być cały czas dostępne przy założeniu, że jesteśmy połączeni z internetem i że do aplikacji zalogowaliśmy się loginem oraz hasłem z opcją 'Zapamiętaj mnie'.

 

Jak to w końcu z nią jest? Bo się totalnie pogubiłem. Otrzymana nie była wraz z podpisaniem umowy na Orange Love, bo musiałem ją dopiero zainstalować. Samo posiadanie usług w Orange, uprawnia do bezpłatnego surfowania po niej i po zależnym od niej całym serwisie operatora, a dotyczącym li tylko logowania na konto i NO? Czy to tylko te wybrane funkcje dają ten przywilej?


Pobierane przez apkę dane w transmisji komórkowej nie są wliczane do "zużywanego internetu" (że tak się brzydko wyrażę Emotikon: Język). Pytasz, co jeśli z poziomu apki przejdziemy na stronę internetową portalu 'Mój Orange'? Pobrane dane z tego portalu są już wliczane do "zużycia". Dlatego przed przejściem pojawia się stosowny komunikat: "Przechodzisz do strony takiej a takiej. Czy chcesz kontynuować?" Dzięki temu możesz jeszcze zrezygnować z takiego przejścia. Oczywiście wyjątek tu stanowi forum nasz.orange.pl. Ten jest darmowy Szczęśliwy kot.

Anonim

Nie dotyczy

Błędy w aplikacji MO 4.0.2

@Wiktor, pozwolę sobie zacytować Twoje słowa: "Jeżeli mowa w powyższym zdaniu o aplikacji - to informacje zawarte na poszczególnych ekranach powinny być cały czas dostępne przy założeniu, że jesteśmy połączeni z internetem i że do aplikacji zalogowaliśmy się loginem oraz hasłem z opcją 'Zapamiętaj mnie'." Chyba jednak nie działa jak na PC, bo tam zapamiętane, nie musi być "wklepane" ponownie. W przypadku pozostawienia aplikacji w stanie zalogowanym, umożliwia ona pełny podgląd konta, a tak nie powinno być. Ale za to nie ma innej możliwości wejścia na forum, jak tylko od "kuchni" tak, by ani jeden bajt nie został "wyrwany". To się, moim zdaniem, kwalifikuje do stworzenia pomysłu na dodanie zakładki do menu konta. Widzisz na zdjęciach, jak to wygląda. Odniesiesz się do tego?


Zespół Nasz Orange
  • 2832
  • 10912
  • 150

Błędy w aplikacji MO 4.0.2


burebusek napisał:

(...) Chyba jednak nie działa jak na PC, bo tam zapamiętane, nie musi być "wklepane" ponownie. W przypadku pozostawienia aplikacji w stanie zalogowanym, umożliwia ona pełny podgląd konta, a tak nie powinno być.

Ale też nie było zamierzeniem twórców apki, by działała analogicznie jak portal www Mój Orange. Ktoś, kto ma wyłączny dostęp do swojej komórki i nie ma w zwyczaju oddawać jej w niepowołane ręce, powinien bez zbędnego stresu Emotikon: Mrugający zaznaczyć opcję 'Zapamiętaj mnie'. Jeżeli jest inaczej, to rekomendowałbym logowanie bez tej opcji; dodatkowo - wyłączenie możliwości logowania przez 'Szybki podgląd'. Oczywiście ma to swoją cenę. Po tym jak apka zostanie zamknięta przez nas lub przez system w tle, konieczne jest ponowne zalogowanie. Coś za coś Emotikon: Język.

 

 

(...) nie ma innej możliwości wejścia na forum, jak tylko od "kuchni" tak, by ani jeden bajt nie został "wyrwany". To się, moim zdaniem, kwalifikuje do stworzenia pomysłu na dodanie zakładki do menu konta. Widzisz na zdjęciach, jak to wygląda. Odniesiesz się do tego?


Widzę, jak najbardziej Szczęśliwy robot. A coś jest nie tak z tym?

Rozwinięty przycisk słuchawki w apce Mój OrangeRozwinięty przycisk słuchawki w apce Mój Orange

Anonim

Nie dotyczy

Błędy w aplikacji MO 4.0.2

Jest ok @Wiktor😁 To było z apki. A teraz piszę z PC @Wiktor. Dlaczego tego nie wiedziałem? Masz u mnie plusikaEmotikon: Bardzo szczęśliwy


Zespół Nasz Orange
  • 2832
  • 10912
  • 150

Błędy w aplikacji MO 4.0.2


burebusek napisał:

Dlaczego tego nie wiedziałem?


Wiem, że to pytanie retoryczne Mrugający robot... ale na nie odpowiem (szyderczo Robot pokazuje język): jeszcze zbyt mało przetestowałeś apkę! 😉

Anonim

Nie dotyczy

Błędy w aplikacji MO 4.0.2

@Wiktor, to @Artur mi Ciebie poleciłEmotikon: Język Teraz będę nagabywał, jak dziecko ojcaEmotikon: Mrugający