Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.

Usługa Multi Box i przekazywanie wiadomości


Poziom 7, Zwiadowca Przestworzy
  • 1
  • 2
  • 0

Usługa Multi Box i przekazywanie wiadomości

Witam wszystkich. Od wielu lat posiadam konto na orange.pl i aktywną usługę Multi Box ze skrzynką email. Moim głównym dostawcą usług poczty email jest jednak gmail i na nim ustawiłem, żeby pobierał wiadomości z Multi Boxa. Gmail - po właściwej konfiguracji - robi to: "zagląda" do Multi Boxa i pobiera z niego wiadomości. Zagadką jest dla mnie, czemu folder ODEBRANE w Multi Boxie ciągle jest pusty, chociaż w ustawieniach pobierania wiadomości z innych kont pocztowych, tu: z orange.pl na gmailu jest zaznaczona opcja: "pozostaw kopie pobranych wiadomości na serwerze". Rozumiem, że ta opcja powinna pobrać wiadomości z Multi Boxa i zostawić ich kopie na nim. Czyli po zalogowaniu na Multi Boxa powinny być one widoczne w ODEBRANYCH. Niestety folder ODEBRANE uparcie świeci pustkami. Nie wiem, jak mam to rozumieć.

Dodam, że w ustawieniach Multi Boxa w sekcji ustawienia poczty email, nie znalazłem nigdzie opcji "przekaż dalej". Może kiedyś była i ustawiłem przekierowanie poczty z orange.pl na inną skrzynkę, ale obecnie nie potrafię tego zweryfikować. Czy ktoś wie czy opcja przekazywania maili dalej jest możliwa w Multi Boxie?

Adresu email ustawionego na Multi Boxie używam w sporej ilości serwisów czy forów i wiadomości na ten adres (i pozostałe aliasy - w sumie razem z głównym cztery) są wysyłane, o czym świadczą smsy od Orange informujące o nowych wiadomościach email. Wszystkie te wiadomości odczytuję na poczcie gmail, bo - jak wspomniałem - gmail sprawdza co parę minut pocztę na innych kontach w tym na orange.pl i je pobiera. Skrzynka ODEBRANE Multi Boxa, gdy na nią zajrzę, zawsze jest pusta!!! Dodam też, że gmail sprawdza i odbiera pocztę także od innych dostawców (tlen.pl, outlook.pl czy yahoo.pl) i gdy wchodzę na serwery tych dostawców, to kopie wszystkich wiadomości na nich się znajdują. Gdy wyślę testową wiadomość z yahoo.pl na orange.pl i w sekundę po wysłaniu otworzę podgląd Multi Boxa (wszystko jest pootwierane w zakładkach przeglądarki), to na Multi Boxie nawet przez ułamek sekundy nie mignie, że jakaś nowa wiadomość dotarła do ODEBRANYCH. Po kilku sekundach wiadomość jest już widoczna w gmailu.

 

 

 

_________________

*Temat przeniesiony z działu "Konto Mój Orange" - moderator Wojciech.

1 ODPOWIEDŹ 1

Poziom 42, Mistrz Międzygalaktyczny
  • 18416
  • 52658
  • 710

Usługa Multi Box i przekazywanie wiadomości

@OneManBand skrzynka na MultiBox-ie nie jest dużej pojemności, więc jeżeli masz skonfigurowanie przejmowanie poczty z MuktiBox-a to może i dobrze że nie są zapisywane w zakładce Odebrane. Przy małej pojemności skrzynki i dużej ilości otrzymywanych e-maili skrzynka na MultiBox-ie szybko by się zapchała, a wtedy nie przyjmowane by były nowe e-maile.