Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.

Poczta e-mail w domenie orange.pl na androidowej apce

ROZWIĄZANE

Poziom 10, Zwiadowca Przestworzy
  • 8
  • 3
  • 0

Poczta e-mail

Informuję zainteresowanych - aplikacja Google Gmail pod Androidem, która się reklamuje "możesz teraz dodać wszystkie swoje adresy e-mail" również nie współpracuje z pocztą e-mail firmy Orange (próbowałem logowania w różnych konfiguracjach). Chyba poczta Orange jest kompatybilna tylko z Orange.


Poziom 45, Pionier Misji
  • 32291
  • 36065
  • 1364

Poczta e-mail

@Misiek62: to nie o to chodzi. Może pierwszy wpis jest mylący, że nie działa w żadnym kliencie poczty. Autorowi chodzi o Outlooka https://play.google.com/store/apps/details?id=com.microsoft.office.outlook&hl=pl
On niestety nie ma opcji. Ma tylko serwery Exchange i od niedawna także IMAP. Wg forum Outlooka raczej nie pojawi się wsparcie dla POP3.

 

2018.01.18_09h26m37s_001.png

 

A Multibox (poczta w domenie orange.pl) nie ma IMAP i nie ma planów wdrożenia.


Poziom 45, Pionier Misji
  • 32291
  • 36065
  • 1364

Poczta e-mail w domenie orange.pl na androidowej apce

Gmail (oficjalny) działa, ale trzeba wybrać osobiste (pop3), jako login wpisać pełen adres email, a jako adresy serwerów mail.orange.pl
Tu jest przykładowo https://nasz.orange.pl/t5/Inna-oferta/Multibox-konto-e-mail/m-p/12730#U12751
Dodatkowo na wybranych telefonach trzeba wybrać akceptację wszystkich/niestandardowych certyfikatów.

Mogę wrzucić też dla smtp.


Poziom 10, Zwiadowca Przestworzy
  • 8
  • 3
  • 0

Poczta e-mail

Tak to prawda. Są programy, pod którymi to działa, ale ich działanie jest dla mnie niezadowalające. Próbowałem też z Gmailem, ale on też mi wywala błędy. Zostawmy to już w spokoju. Będę dalej używał przez przeglądarkę na komputerze.


Poziom 45, Pionier Misji
  • 32291
  • 36065
  • 1364

Poczta e-mail

Ok jak chcesz, jak zmienisz zdanie, możemy zrobić instrukcję ze screenami.

Poziom 10, Zwiadowca Przestworzy
  • 8
  • 3
  • 0

Poczta e-mail

@Piotrekk85 Przejrzałem instrukcję, którą dałeś w linku i nie widzę żadnej różnicy w stosunku do tego, co sam robiłem pod Gmailem. Ja naprawdę nie mam czasu i ochoty godzinami się kopać z telefonem (a dociekliwości mi nie brakuje bo radzę sobie też z Linuxem), ale dziękuję za wsparcie.


Poziom 37, Nawigator Galaktyczny
  • 5418
  • 17801
  • 186

Poczta e-mail w domenie orange.pl na androidowej apce

@Pietia-Piotr proszę bardzo, zrzut  z telefonu, gdzie jest otwarta wiadomość adresowana na moje konto w @orange.pl ... 

 

Screenshot_20180118-092645.png

  zakładam, że nie zakwestionujesz iż ogólny interfejs aplikacji pochodzi z gmaila dla androida. 

 

Poprawiłem trochę zamazania 😉


Poziom 45, Pionier Misji
  • 32291
  • 36065
  • 1364

Poczta e-mail

A na którym momencie zatrzymujesz się? Używasz głównego adresu email?

Poziom 45, Pionier Misji
  • 32291
  • 36065
  • 1364

Poczta e-mail

Mały offtop: cieszmy się, że ta usługa jest. Plus swój odpowiednik planuje wyłączyć z końcem marca https://www.plusnet.pl/ Oby w Orange ktoś nie wpadł na oszczędności.

Poziom 10, Zwiadowca Przestworzy
  • 8
  • 3
  • 0

Poczta e-mail w domenie orange.pl na androidowej apce


Piotrekk85 napisał(-a):
Używasz głównego adresu email? 

Tak. A zatrzymuję się przy próbie zalogowania (pierwszego). Chyba dam szansę Orange Office, choć notowania tej aplikacji są niskie i recenzje też nie zachęcają do jej używania.