Nie można wyświetlić tego widżeta.

Kiedy doczekamy się naprawy NMO?

ROZWIĄZANE
Highlighted

Poziom 30, Ekspert
  • 2045
  • 1863
  • 81

@ketrasa , słabo to wygląda i zgłaszaj gdzie to możliwe. Sprawa dotyczy danych wrażliwych.

Highlighted

Poziom 36, Guru *
  • 6941
  • 11269
  • 201

@Ron ja nigdy takich danych nie powinienem na oczy zobaczyć. Wygląda na to, że platforma Orange NMO nie jest dostatecznie zabezpieczona, skoro zwykły użytkownik może otrzymać dostęp do takich danych.

Piszę właśnie na czacie jak rozwiązać ta sprawę, ale z drugiej strony boję się, że moje dane z NMO mogą również wycieknąć.

edit:

Na tej pani konto wskoczyły teraz moje dane do logowania, a ona straciła dostęp do swojego konta. Nie może nawet sprawdzić faktury, żeby ją opłacić. Wysłałem do tej pani PDF-a z fakturą do opłaty, bo termin ma do 10 lutego, więc ostatni moment. 

Czemu Orange tak kiepsko zabezpiecza dane swoich klientów?

Co mi zależy, że ktoś będzie miał długi, bo Orange miesza w danych?

Proste założenie konta na NMO ma stwarzać zwykłym użytkownikom takie problemy?

W tej chwili nawet konsultanci nie są w stanie załatwić tej sprawy. Konsultant z którym prowadziłem rozmowę po prostu się wyłączył.

TO TAKA POMOC ZE STRONY ORANGE !!!!????

Na dziś mam dosyć. Postaram się pomóc kobiecie i jakoś ustawić ponownie dostęp do jej konta, ale to nie moja działka. Ja jestem tylko zwykłym użytkownikiem usług Orange.

Highlighted
Konto usunięte

Nie dotyczy

@ketrasa , administrator forum NO chyba nic tutaj nie wskóra, bo problem jest szerszej natury. Ja też swoje screeny przesłałem i nawet otrzymałem odpowiedź. Ty uderz do rzecznika RODO w Orange, jeżeli wrażliwe dane wyciekły. Ktoś powinien uderzyć się w piersi zawsze, jak coś namota.

Etyka.PNG

Highlighted

Poziom 40, Guru *****
  • 27213
  • 17940
  • 1207

Nie wiem co ma zabezpieczenie po stronie IT z etyką. Sugerujecie, że to celowe działanie Orange?
Highlighted
Konto usunięte

Nie dotyczy

@Piotrekk85napisał(-a)
Nie wiem co ma zabezpieczenie po stronie IT z etyką. Sugerujecie, że to celowe działanie Orange?

Musisz przedrzeć się przez wszystkie zakładki, by zrozumieć, co jest grane. Skoro się zobowiązali przyjrzeć opisanemu przeze mnie problemowi, to waga zagadnienia nie dotyka pustego słowa etyka, tylko całego zakresu działań, które Orange ma dosyć szczegółowo opisane i to nie tylko w jednej zakładce. Trzeba, niestety, poświęcić trochę czasu i poczytać, co jest tam napisane. A nie wyrwane z kontekstu zdania, którymi się w poprzednim poście posłużyłem.

Highlighted

Poziom 40, Guru *****
  • 27213
  • 17940
  • 1207

Każda sprawa co wpływa co Komisji ds. Etyki jest weryfikowana. Ale sugerujesz zgłoszeniem, że było coś nie etycznego. Etyka dotyczy obecnie ludzi (a nie np. komputerów). To może źle rozumuję, ale jakbyś sugerował celowe działanie pracownika Orange?
Highlighted
Konto usunięte

Nie dotyczy

@Piotrekk85napisał(-a)

Dostęp do cudzego konta, chyba nie etyczny i może prowadzić do nadużyć, choćby telefon drogi na raty.

Highlighted
Konto usunięte

Nie dotyczy

Wg. mojej wiedzy i całego zakresu zagadnień, które są tam opisane, każde zachowanie nieetyczne jest rozpatrywane w takim zakresie, jakiemu podlega materia zgłoszenia. Skoro uznano, że coś jest na rzeczy, poczekajmy z oceną na końcowy wynik. W sądowych sprawach też funkcjonuje pojęcie "w sprawie", a nie przeciwko komuś. Zakładasz od razu, że kogoś wytknąłem palcem.

Highlighted
Konto usunięte

Nie dotyczy

A propo komputerów. Odra, bo tak się bodajże nazywały pierwsze w moim zakładzie, wygenerowała mi zarobek wyższy o jedno zero, więc zawinił komputer, czy człowiek? 

Highlighted

Poziom 25, Specjalista
  • 875
  • 1289
  • 28

@ketrasa popraw mnie jeśli coś pokrecilem: ty masz dostęp do konta pani X, a pani X ma dostęp do twojego, tak?