Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.

ustawienie strefy internetu domowego LTE


Poziom 10, Zwiadowca Przestworzy
  • 13
  • 3
  • 0

ustawienie strefy internetu domowego LTE

Witam. próbuje ustawić strefę domowego internetu LTE i mam parę pytań bo mam z tym problem : Mam konto na usługi stacjonarne i do tego konta chciałem dołączyć konto na usługi mobilne  aby ustawić strefę domową (z konta usług stacjonarnych nie mogę) kartę mam w routerze H... B315 muszę się od nowa rejestrować ? skoro mam już konto?

czytałem na forum i z samouczka ale nie dałem rady nie mogę znaleźć usług ekstra pewnie przez to że nie jestem zalogowany na konto z internetem mobilnym

11 ODPOW. 11

Poziom 45, Pionier Misji
  • 32291
  • 36065
  • 1364

ustawienie strefy internetu domowego LTE

Masz dwie opcje:

1) możesz założyć nowe konto do internetu mobilnego (zupełnie niezależnie)

2) może od razu połączyć nowe konto ze starym, wtedy z ekranu podsumowanie możesz wybrać opcję:

2017.08.29_14h43m20s_001.png

 

Ręczne ustawienie strefy nie jest konieczne. Obecnie powinna się aktywować przy pierwszym połączeniu z internetem z zakupionej karty sim. Jeśli pierwsze połączenie nie nastąpiło w miejscu gdzie ma być strefa, to wypadałoby ją zmienić.


Zespół Nasz Orange
  • 2830
  • 10848
  • 150

ustawienie strefy internetu domowego LTE

Cześć @pawelchc Emotikon: Szczęśliwy

Z tego co piszesz wynika, że "utknąłeś" na p. 2 tej instrukcji. Na początek spróbuj zarejestrować osobne konto dla usług mobilnych Szczęśliwy mężczyzna. Gdy już je utworzysz, powinno dalej pójść Bardzo szczęśliwy robot.

Edit: o! Widzę, że @Piotrekk85 już o tym napisał wyżej () w opcji (1) Emotikon: Szczęśliwy


Poziom 10, Zwiadowca Przestworzy
  • 13
  • 3
  • 0

ustawienie strefy internetu domowego LTE

1) możesz założyć nowe konto do internetu mobilnego (zupełnie niezależnie) do rejestracji potrzebny jest sms kartę mam w routerze mam ją przełożyć do tel.? chociaż wolał bym skorzystać z opcji drugiej z 

2) może od razu połączyć nowe konto ze starym, wtedy z ekranu podsumowanie możesz wybrać opcję: nie mogę przejść logowania gdyż aby dodać konto trzeba się ponownie zalogować na nową usługę


Poziom 10, Zwiadowca Przestworzy
  • 13
  • 3
  • 0

ustawienie strefy internetu domowego LTE

Z tego co piszesz wynika, że "utknąłeś" na p. 2 tej instrukcji. tak korzystałem z tej instrukcji

 

W salonie sprzedawca powiedział że strefę muszę ustawić 


Poziom 45, Pionier Misji
  • 32291
  • 36065
  • 1364

ustawienie strefy internetu domowego LTE

Z poziomu routera (jak zalogujesz się na panel admina) możesz odczytać smsy. Jak wyjmiesz kartę, to połączenie się zerwie - więc tak się nie uda.

Druga opcja do użycie do rejestracji kodu abonenckiego - powinien być na umowie (jest to od 4 do 8 cyfr - to nie jest to samo co PIN do usług stacjonarnych).

Poziom 10, Zwiadowca Przestworzy
  • 13
  • 3
  • 0

ustawienie strefy internetu domowego LTE

jednak strefa się ustawiła dzisiaj automatycznie, pisze w sms'ach w routerze ale kont nie mogę powiązać 

login tj nr "tel" karty sim  ?

hasło tj kod abonencki 4 cyfry lub kod abonencki dla kontraktu 6 ost cyfr PUK?


Poziom 45, Pionier Misji
  • 32291
  • 36065
  • 1364

ustawienie strefy internetu domowego LTE

Kod abonencki - ten 4 cyfrowy.
Nr telefonu - to numer dziewięciocyfrowy który jest nadany karcie. Powinien też być na umowie.

Login ustalasz sam przy pierwszej rejestracji. Jeśli w opcji 2 (wyżej) chcesz dodać konto, to wybierasz opcję że nie masz do konta loginu i hasła. Potem jako numer usługi wpisujesz dziewięciocyfrowy numer przypisany tej karcie.

Poziom 10, Zwiadowca Przestworzy
  • 13
  • 3
  • 0

ustawienie strefy internetu domowego LTE

wszystko się zgadza, sms przychodzi , odczytuje go z routera ale przerzuca mnie na strone chyba rejestracji i tam muszę podać nowy login? chciałbym logować się jednym, obecnego nie przyjmuje pisze że jest już zajęty


Poziom 45, Pionier Misji
  • 32291
  • 36065
  • 1364

ustawienie strefy internetu domowego LTE

Musisz mieć inny login. Ale ten login będzie "na chwilę".

Po powiązaniu wystarczy że zalogujesz się na stacjonarne - będzie możliwość przełączenia się na internet mobilny bez ponownego logowania. Tak jak to widać na screenie co dałem wyżej.