Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.

fałszywy numer


Poziom 9, Zwiadowca Przestworzy
  • 3
  • 8
  • 0

fałszywy numer

Od kilku miesięcy dostaję na mój numer telefonu – którego używam od września 1996 - wiadomości SMS o fakturach wystawianych przez Orange dla konta 0000XXXXXXXXXX. Informuję, że to nie jest moje konto. Proszę o wyjaśnienie tej sytuacji.

 

___________

* Wpis edytowany - zakryto nr konta bilingowego - moderator Bartłomiej

7 ODPOW. 7

Poziom 37, Nawigator Galaktyczny
  • 5418
  • 17801
  • 186

fałszywy numer

@And3  na forum nikt nie ma dostępu do danych klientów, więc nikt nie załatwi Twojej sprawy. Musisz to wyjaśnić z BOK,  https://www.orange.pl/view/kontakt


Poziom 41, Sternik Międzygalaktyczny
  • 12784
  • 52607
  • 600

fałszywy numer

@And3 Kilka tygodni temu był watek o podaniu niewłaściwego adresu mailowego na który przychodziły maile z fakturami zupełnie obcej osoby. Tu ten sam wariant tylko z SMS-ami. Wyjaśnić musisz i to na infolinii/czacie, ale czy się uda zmienić w cudzych danych źle podany Twój  nr telefonu, to inna sprawa

https://nasz.orange.pl/t5/Abonament/Orange-wys%C5%82a%C5%82o-mi-mailem-umow%C4%99-i-dane-osobowe-nie...

Poczytaj....


Poziom 18, Badacz Przestworzy
  • 97
  • 301
  • 0

fałszywy numer

@And3  a Ty masz abonament i powiadamianie o fakturach dla swojego numeru? Jeśli tak, o ile nie uda się załatwić sprawy w BOK i pod warunkiem że dysponujesz jeszcze innym numerem, to zmień dane do powiadamiania o swoich fakturach, a te dla innego klienta  ignoruj. Ciekawe, czy klient dla podanego przez Ciebie ID jest jeszcze w Orange i czy nie zastanawia się dlaczego nie dochodzą do niego te SMSy,


Poziom 9, Zwiadowca Przestworzy
  • 3
  • 8
  • 0

fałszywy numer

Dziękuję wszystkim za pomoc. Spróbowałem podejść do sprawy od strony RODO. W końcu posługują się moim numerem (i to z innej sieci!) bez mojej zgody. Znalazłem inspektora ochrony danych w Orange; jego dane przecież muszą być dostępne. Wysłałem uprzejmego maila. Zobaczymy...


Poziom 18, Badacz Przestworzy
  • 97
  • 301
  • 0

fałszywy numer

miesiąc (mniej więcej) minął... i @And3 nie pisze czy coś się udało wyjaśnić, zmienić... szkoda.


Poziom 9, Zwiadowca Przestworzy
  • 3
  • 8
  • 0

fałszywy numer

Milczałem, bo od wysłania maila do rzecznika danych osobowych nic nowego nie zaszło, nie przyszła żadna odpowiedź. Ale też nie dostałem żadnego nowego SMS o cudzych fakturach... Więc może ktoś-gdzieś zadziałał.


Poziom 45, Pionier Misji
  • 32291
  • 36065
  • 1364

fałszywy numer

Co do RODO. W Polsce numery telefonów są własnością Państwa. Państwo tylko udostępnia operatorom na czas określony, dalej operatorzy klientom. Więc jeśli klient X podał błędnie Twój numer telefon, Ty jako klient Y nie możesz tego zmienić, bo to nie Twoja własność osobista.