Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.

Zarządzanie kontem wspólnym - z usługą Love i prepaidami

ROZWIĄZANE

Poziom 18, Badacz Przestworzy
  • 48
  • 39
  • 0

Zarządzanie kontem wspólnym - z usługą Love i prepaidami

► Wątek został wyodrębniony z tematu Dodanie numeru na kartę do konta Mój Orange - Moderator Wiktor ◄

 

To ja się podepnę pod ten wątek.

Mam dwa prepaidy, Światłowód i numer abonamentowy..

Kiedyś można było się logować na każdy numer prepaidowy z osobna. Dziś (przez www) system przyjmuje tylko login via adres mailowy. Mam na jednym adresie podpięte wszystkie numery ale... Chciałbym aby głównym kontem był numer abonamentowy, ewentualnie Światłowód (obie te usługi są w Love, więc pewnie to byłoby Love). Ale nie mam pojęcia jak to zrobić. Z pewnością zrezygnuje kiedyś z jednej karty prepaid albo przekażę rodzinie na internet - ale jak to zrobić skoro na tym numerze "siedzi" cała moja mini_flota usług?

 

A w aplikacji w telefonie jest po staremu - logowanie tylko na numer usługi. Tutaj nie mogę zarejestrować (zobaczyć) numeru abonamentowego, natomiast usługę Światłowód widzę (od niedawna Światłowód weszła w skład Love z komórką abonamentową).

 

Przyznam że jestem protechnologiczny i nie straszne mi te wszystkie terminy techniczne, ale konto wspólne zostało chyba troszkę przekombinowane.

 

Reasumując:

- przez www nie mogę zmienić konta głównego z prepaida na Love (albo numer GSM abonamentowy)

- w aplikacji na tel. nie mam podglądu na numer abonamentowy

- zapewne usunięcie konta prepaida z konta głownego spowoduje usunięcie mojego loginu na forum (konto krzem), co już raz przerabiałem z kontem "AXD", które znów mi "wcięło" po wymuszonej zmianie przejścia z logowania przez numer na logowanie przez adres @.

 

Nie ogarniam tego i proszę o pomoc 🙂

 

 

1 ZAAKCEPTOWANE ROZWIĄZANIE

Rozwiązanie:

Zespół Nasz Orange
  • 2831
  • 10854
  • 150

Zarządzanie kontem wspólnym - z usługą Love i prepaidami

@krzem napisał:

Pokaż szczegóły

(...)

Mam dwa prepaidy, Światłowód i numer abonamentowy..

(...) Dziś (przez www) system przyjmuje tylko login via adres mailowy. Mam na jednym adresie podpięte wszystkie numery ale... Chciałbym aby głównym kontem był numer abonamentowy, ewentualnie Światłowód (obie te usługi są w Love, więc pewnie to byłoby Love). Ale nie mam pojęcia jak to zrobić. Z pewnością zrezygnuje kiedyś z jednej karty prepaid albo przekażę rodzinie na internet - ale jak to zrobić skoro na tym numerze "siedzi" cała moja mini_flota usług?

Nie jestem pewien, czy dobrze zrozumiałem Twój postulat 🙂

Chcesz chyba, żeby od razu po zalogowaniu na Nowym Mój Orange podstawiało się konto z usługą pakietową Orange Love? 🙂

 

W nowym Mój Orange nie ma czegoś takiego jak konto główne - działa po prostu w warstwie funkcjonalnej i wizualnej podział na "równoważne" konta, pomiędzy którymi można się przełączać. U mnie np. funkcjonują dwa:

  • jedno związane z usługami mobilnymi (czyli nrami komórkowymi na abonament oraz internetem mobilnym)
  • drugie związane z usługami stacjonarnymi (czyli Neostradą i tel. stacjonarnym)

I ten podział wynika z tego, że obydwa rodzaje usług mają różne nry billingowe.

 

U Ciebie to pewnie podzielone jest następująco:

  • konto związane usługą pakietową Orange Love (internet i komórka)
  • konto związane z jednym nrem prepaid
  • konto związane z drugim nrem prepaid

I taki podział wynika z tego, że prepaidy nie są związane w żaden sposób z kontem billingowym dla Orange Love; dodatkowo same prepaidy funkcjonują na osobnych kontach, między którymi możemy się przełączać - dzięki temu łatwiej jest nimi zarządzać.

 

Reasumując: rezygnacja czy przeniesienie jednego z prepaidów w żaden sposób nie wpłynie na pozostałe usługi. Uff Mrugający robot

 

 

Pokaż szczegóły
A w aplikacji w telefonie jest po staremu (...). Tutaj nie mogę zarejestrować (zobaczyć) numeru abonamentowego, natomiast usługę Światłowód widzę (od niedawna Światłowód weszła w skład Love z komórką abonamentową).

W apce zaloguj się na konto (oczywiście stare konto Mój Orange, bo jak sam zauważyłeś - tam "jest po staremu" Emotikon: Mrugający) za pomocą nru komórkowego z Love. Jeżeli takiego konta nie masz - będzie trzeba je założyć. Gdy już się na nie zalogujesz w apce, wtedy podstawi się reszta usług w ramach Orange Love.

Mała uwaga: wcześniej wyloguj się w apce z "usługi Światłowód", żeby nie zrobił się z tego miszmasz Kot pokazuje język

 

 

Pokaż szczegóły
zapewne usunięcie konta prepaida z konta głownego spowoduje usunięcie mojego loginu na forum (konto krzem), co już raz przerabiałem z kontem "AXD", które znów mi "wcięło" po wymuszonej zmianie przejścia z logowania przez numer na logowanie przez adres @.

Jeżeli na koncie związanym z nrem prepaid z jakichś powodów nr "zniknie" (rezygnacja, przeniesienie itp.), to wtedy takie konto (stare konto Mój Orange) będzie jeszcze funkcjonować, tzn. będzie można się na nie logować - tym samym także logować na Nasz Orange. Ale taka sytuacja potrwa do ok. 30 dni. Później faktycznie dostęp do takiego konta może stać się niemożliwy.

Warto wcześniej upewnić się z jakim kontem portalowym w starym Mój Orange jest związane konto na Nasz Orange i napisać do któregoś z Modów Prywatną Wiadomość na temat sytuacji na koncie. Wtedy coś podziałamy 😉

Wyświetl rozwiązanie w oryginalnym poście

4 ODPOW. 4
Anonim

Nie dotyczy

Zarządzanie kontem wspólnym - z usługą Love i prepaidami

@krzem , a co się dzieje np. po teście z oznaczeniem, że jesteś klientem Orange? Ja bym się pobawił w te testy numerami usług, bo może dadzą Ci odpowiedź o stanie faktycznym kont(a). Natomiast w aplikacji logowanie rozpocząłbym od wpisania numeru komórki z Orange Love.

Co do forum, to dam Ci radę. Nie korzystaj z opcji przypomnienia hasła i loguj się jak do tej pory...dopóki można i coś sami nie wymyślą. A na konto czy w starym, czy nowym MO (bo nie wiem, jak się tam dostajesz), najlepiej wchodź po wylogowaniu się z forum. Nie korzystaj z zakładki MO, jeżeli się boisz utraty krzema Emotikon: Szczęśliwy


Zespół Nasz Orange
  • 2831
  • 10854
  • 150

Zarządzanie kontem wspólnym - z usługą Love i prepaidami

@krzem napisał:

Pokaż szczegóły

(...)

Mam dwa prepaidy, Światłowód i numer abonamentowy..

(...) Dziś (przez www) system przyjmuje tylko login via adres mailowy. Mam na jednym adresie podpięte wszystkie numery ale... Chciałbym aby głównym kontem był numer abonamentowy, ewentualnie Światłowód (obie te usługi są w Love, więc pewnie to byłoby Love). Ale nie mam pojęcia jak to zrobić. Z pewnością zrezygnuje kiedyś z jednej karty prepaid albo przekażę rodzinie na internet - ale jak to zrobić skoro na tym numerze "siedzi" cała moja mini_flota usług?

Nie jestem pewien, czy dobrze zrozumiałem Twój postulat 🙂

Chcesz chyba, żeby od razu po zalogowaniu na Nowym Mój Orange podstawiało się konto z usługą pakietową Orange Love? 🙂

 

W nowym Mój Orange nie ma czegoś takiego jak konto główne - działa po prostu w warstwie funkcjonalnej i wizualnej podział na "równoważne" konta, pomiędzy którymi można się przełączać. U mnie np. funkcjonują dwa:

  • jedno związane z usługami mobilnymi (czyli nrami komórkowymi na abonament oraz internetem mobilnym)
  • drugie związane z usługami stacjonarnymi (czyli Neostradą i tel. stacjonarnym)

I ten podział wynika z tego, że obydwa rodzaje usług mają różne nry billingowe.

 

U Ciebie to pewnie podzielone jest następująco:

  • konto związane usługą pakietową Orange Love (internet i komórka)
  • konto związane z jednym nrem prepaid
  • konto związane z drugim nrem prepaid

I taki podział wynika z tego, że prepaidy nie są związane w żaden sposób z kontem billingowym dla Orange Love; dodatkowo same prepaidy funkcjonują na osobnych kontach, między którymi możemy się przełączać - dzięki temu łatwiej jest nimi zarządzać.

 

Reasumując: rezygnacja czy przeniesienie jednego z prepaidów w żaden sposób nie wpłynie na pozostałe usługi. Uff Mrugający robot

 

 

Pokaż szczegóły
A w aplikacji w telefonie jest po staremu (...). Tutaj nie mogę zarejestrować (zobaczyć) numeru abonamentowego, natomiast usługę Światłowód widzę (od niedawna Światłowód weszła w skład Love z komórką abonamentową).

W apce zaloguj się na konto (oczywiście stare konto Mój Orange, bo jak sam zauważyłeś - tam "jest po staremu" Emotikon: Mrugający) za pomocą nru komórkowego z Love. Jeżeli takiego konta nie masz - będzie trzeba je założyć. Gdy już się na nie zalogujesz w apce, wtedy podstawi się reszta usług w ramach Orange Love.

Mała uwaga: wcześniej wyloguj się w apce z "usługi Światłowód", żeby nie zrobił się z tego miszmasz Kot pokazuje język

 

 

Pokaż szczegóły
zapewne usunięcie konta prepaida z konta głownego spowoduje usunięcie mojego loginu na forum (konto krzem), co już raz przerabiałem z kontem "AXD", które znów mi "wcięło" po wymuszonej zmianie przejścia z logowania przez numer na logowanie przez adres @.

Jeżeli na koncie związanym z nrem prepaid z jakichś powodów nr "zniknie" (rezygnacja, przeniesienie itp.), to wtedy takie konto (stare konto Mój Orange) będzie jeszcze funkcjonować, tzn. będzie można się na nie logować - tym samym także logować na Nasz Orange. Ale taka sytuacja potrwa do ok. 30 dni. Później faktycznie dostęp do takiego konta może stać się niemożliwy.

Warto wcześniej upewnić się z jakim kontem portalowym w starym Mój Orange jest związane konto na Nasz Orange i napisać do któregoś z Modów Prywatną Wiadomość na temat sytuacji na koncie. Wtedy coś podziałamy 😉


Poziom 18, Badacz Przestworzy
  • 48
  • 39
  • 0

Zarządzanie kontem wspólnym - z usługą Love i prepaidami

@Anonim

 

A więc wczoraj po wpisaniu numeru (usługi) telefonu system poprosił mnie o podanie PESELu. Po wpisaniu wyświetliło komunikat, że usługa nie może być aktywowana (czy jakoś podobnie). Jednocześnie od tej chwili na koncie do którego loguje się mailem...pojawił się  podczepiony pod Love, ten numer telefonu...

Już miałem nic nie pisać, ale postanowiłem jeszcze raz spróbować z rejestracją i...po wpisaniu numeru usługi (telefonu) system wysłał na powyższy numer SMSa weryfikacyjnego. Po podaniu kodu stworzyło się konto, i co ciekawe - mogę logować się przez www na numer!

 

I co ciekawe, z tego konta mogę łączyć inne numery (inna sprawa czy system mi to przyjmie), natomiast na koncie mailowym (czyt. nowym) nie mam opcji dodawania kolejnej usługi:)

 

 

@Wiktor 

Dziękuję za obszerne wyjaśnienie 🙂

 

U Ciebie to pewnie podzielone jest następująco:

  • konto związane usługą pakietową Orange Love (internet i komórka)
  • konto związane z jednym nrem prepaid
  • konto związane z drugim nrem prepaid

Tak właśnie jest. Kiedyś każdy prepaid miał swoje osobne konto. Potem "poprzez dodanie nowego konta" stworzyłem na koncie "prepaida_1"... "prepaid_2" (dwa numery) i tym sposobem na jednym koncie (stary system czyli logowanie na numery) mogłem przełączać się pomiędzy prepaidami. Do usługi Światłowód logowałem się osobno, ale nie pamiętam dlaczego. Być może system nie pozwolił dodać usługi abonamentowej do prepaidów. W chwili kiedy przyszła pora na nowy system (logowanie przez adres email), proces ten rozpocząłem od migracji prepaidów. I to być może jest powodem dlaczego po zalogowaniu się na nowe konto zawsze widzę jako pierwszą usługę, numer "prepaid_1". Nie mogę zmienić aby domyślną usługą którą widzę po zalogowaniu się był "prepaid_2" lub usługa Światłowód.

 

Wiem że można przełączać się pomiędzy usługami (w nowym serwisie do którego logujemy się via email). Nie rozumiem dlaczego nie można wybrać sobie domyślnej usługi, zaraz po zalogowaniu do serwisu:)

 

Być może jak usunę konto z nowego serwisu (np. prepaid_1) to domyślną usługą po zalogowaniu będzie inna. 

 

Co do kont i loginów i powiązań to zbiorę informacje i - jak sugerujesz - zgłoszę się do adminów celem uporządkowania tego stanu. Aktualnie mój nick jest podpięty do "prepaida_2" z którym wiąże najmniej przyszłości 🙂

 

Objaśnienia:

- prepaid_1, prepaid_2  to konta telefoniczne przedpłacone 🙂

 

 

// edit 

 

Pokaż szczegóły

W apce zaloguj się na konto (oczywiście stare konto Mój Orange, bo jak sam zauważyłeś - tam "jest po staremu" Emotikon: Mrugający) za pomocą nru komórkowego z Love. Jeżeli takiego konta nie masz - będzie trzeba je założyć. Gdy już się na nie zalogujesz w apce, wtedy podstawi się reszta usług w ramach Orange Love.

Mała uwaga: wcześniej wyloguj się w apce z "usługi Światłowód", żeby nie zrobił się z tego miszmasz Kot pokazuje język

 

Tak też zrobiłem. Sumując wszystkie wskazówki udało się "zobaczyć" wszystkie usługi na apce w telefonie - mam po prostu cztery konta - dwa prepaidowe, jedno Światłowodowe i jedno z numerem abonamentowym. Na tej apce jest więcej informacji niż w nowym serwisie dostępnym przez maila.

Np mimo iż podpisałem umowę 13 lipca, okres rozliczeniowy dla komórki będzie 18 danego miesiąca a dla Światłowodu dzień, w którym podpisałem umowę - na www nie ma tych informacji. Ponadto myślałem że to będzie jedna usługa z jednym rachunkiem 🙂 Ale to już kosmetyka.

 

 

 


Zespół Nasz Orange
  • 2831
  • 10854
  • 150

Zarządzanie kontem wspólnym - z usługą Love i prepaidami


@krzem napisał:

Nie mogę zmienić aby domyślną usługą którą widzę po zalogowaniu się był "prepaid_2" lub usługa Światłowód.

Tak, nie ma takiej funkcjonalności. Ale powstał już pomysł na ten temat - Możliwość ustalenia domyślnego numeru w nowym Mój Orange. Możesz na niego zagłosować 🙂

 

 

Pokaż szczegóły

Tak też zrobiłem. Sumując wszystkie wskazówki udało się "zobaczyć" wszystkie usługi na apce w telefonie - mam po prostu cztery konta - dwa prepaidowe, jedno Światłowodowe i jedno z numerem abonamentowym. Na tej apce jest więcej informacji niż w nowym serwisie dostępnym przez maila.

Np mimo iż podpisałem umowę 13 lipca, okres rozliczeniowy dla komórki będzie 18 danego miesiąca a dla Światłowodu dzień, w którym podpisałem umowę - na www nie ma tych informacji. Ponadto myślałem że to będzie jedna usługa z jednym rachunkiem 🙂 Ale to już kosmetyka.


Hm... Jeżeli to Orange Love, to zarówno Światłowód jak i nr abonamentowy powinny mieć dokładnie taki sam okres rozliczeniowy, np. zaczynający się - jak u mnie Szczęśliwy mężczyzna - każdego 14. dnia miesiąca. Fakt, że podpisywałeś umowę na Orange Love 13 lipca nie ma tu nic do rzeczy.

 

I tak!... To jest jedna usługa pakietowa z jedną fakturą, na której widać opłaty za Światłowód i nr abonamentowy. W nowym Mój Orange można zobaczyć te faktury w sekcji Faktury i płatności 🙂