Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.

Podejrzane płatności BLIK


Poziom 42, Mistrz Międzygalaktyczny
  • 18338
  • 52434
  • 702

Podejrzane płatności BLIK

Płatności BLIK-iem są obecnie dość często używane wiec uważam, że warto przeczytać ten artykuł:

https://biuroprasowe.orange.pl/blog/nowe-oszustwo-na-blik/

 

 

___________

* Temat przeniesiony z O społeczności - moderator Bartłomiej

5 ODPOW. 5
Anonim

Nie dotyczy

Podejrzane płatności BLIK

Ciekawy artykuł @ketrasaArtur  😉

Jest teraz sporo zagrożeń w sieci i przez telefon też dane kart czy kont wyciągają, jak ktoś lekkomyślny, to wyczyszczą konto.

Tak poza tym mało kto czyta takie artykuły, więc uświadomienie mizerne.


Poziom 38, Pomocnik Międzygalaktyczny
  • 7197
  • 29458
  • 270

Podejrzane płatności BLIK

@ketrasaArtur  czytałem wczoraj ten artykuł, na każdym kroku trzeba zachować czujność. Ale już ten screen do logowania na stronę "żubra" jest na pierwszy rzut oka podejrzany, kto loguje się na stronę tego banku wie że do logowania podaje się nr klienta i kilka wybranych znaków z hasła nigdy nie nr PESEL (no chyba że ktoś na ślepo wypełnia i wpisuje co mu podsuną/ wyświetlą).


Poziom 36, Nawigator Galaktyczny
  • 3187
  • 7368
  • 134

Podejrzane płatności BLIK

Mojej mamie ostatnio na konto się włamali. PKO BP. Próbowali kredyt wyłudzić... Uwaga na maile z zestawieniem operacji za ubiegły miesiąc. 

Anonim

Nie dotyczy

Podejrzane płatności BLIK

Wszystko na koncie w banku sprawdzam, to co na @ przychodzi do kosza 😉

Bank nie dzwoni i nie prosi w sms czy na @ o jakie kolwiek dane, jak jest takie zapytanie, to wiadomo, chodzi o wyłudzenie.


Poziom 20, Odkrywca Przestworzy
  • 1609
  • 12988
  • 2

Podejrzane płatności BLIK

@ketrasaArtur, prawidłowo wykonane procedury ustawień konta w swoim banku i dwuetapowa weryfikacja, to jedno. Czytanie komunikatów na stronie banku, to po drugie. Zaś klikanie na hop-siup, bo dostałem(am) linka, to naiwność i kompletny brak rozeznania, czym to może grozić. Masz wątpliwości, jak coś podejrzanego przyjdzie? Najpierw upewnij się na infolinii banku, gdzie w pierwszej kolejności Ty zostaniesz "prześwietlony"(a) i zweryfikowany(a). CERT to ostateczność, z której warto też skorzystać🙂